Skocz do zawartości

MIUI V14.0.22.12.19.DEV


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

221219.png

  • Poprawki zabezpieczeń z grudnia 2022 r.
  • Naprawiono działanie powiadomień (zarówno tych zwykłych, jak i z multimediów, gdzie brakowało ikon Poprzedni/Następny utwór i Start/Wstrzymaj)
  • Naprawiono problemy z zużyciem energii na telefonach ze Snapdragonem 870
  • Dla Mi 11 Pro/Ultra wydajemy wersję V14.0.22.12.21.DEV
  • Nie zalecamy wgrywania tej aktualizacji osobom korzystającym z Xiaomi 12T Pro; aparat główny może nie działać w pełni poprawnie. Będzie tak, dopóki Xiaomi nie wyda wersji Global z Androidem 13 dla tego modelu
  • Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim użytkownikom naszego ROM-u i osobom odwiedzającym nasz portal wszystkiego, co najlepsze!
  • Pełna lista zmian: polska, angielska

Wspierane urządzenia w wersji rozwojowej

devices_weekly_22121720.png.webp

Poza urządzeniami wymienionymi powyżej udostępniamy również aktualizacje wersji beta dla niektórych telefonów z procesorami MediaTeka:

  • Xiaomi 12 Pro Dimensity (daumier)
  • Redmi K50 Pro (matisse)
  • Redmi K50 (rubens)
  • Redmi Note 11T Pro/POCO X4 GT (xaga) / Redmi Note 11T+ Pro (xagapro) / Redmi K50i (xagain)

Są one dostępne dla osób, ktore wspierają projekt Xiaomi.eu w serwisie Patreon.

Instalacja nowej aktualizacji

Ponieważ nowa aktualizacja wiąże się również z aktualizacją wersji Androida, przygotowaliśmy paczki służące do instalacji tej wersji ROM-u, przeznaczone do wgrywania w trybie Fastboot.

  • Odblokuj bootloader, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś (dla osób instalujących ROM po raz pierwszy) – poradnik tutaj.
  • Po pobraniu paczki odpowiedniej pod nasz telefon rozpakowujemy ją na naszym komputerze. Po rozpakowaniu powinniśmy mieć taki schemat:

image-11.png

  • Uruchamiamy nasz telefon w trybie fastboot (vol- i power) i podłączamy go do komputera.
  • W celu instalacji ROM-u po raz pierwszy wybieramy opcję fastboot_first_install_with_data_format, natomiast jeśli chcemy dokonać aktualizacji z już posiadanej bety bądź wersji stabilnej od Xiaomi.eu, wybieramy opcję update_rom; skrypt wybieramy pod posiadany przez nas system.
  • W przypadku wyboru skryptu z formatem powinien on zapytać się o to, czy chcemy zatwierdzić operację formatowania. Wpisujemy “Y” i zatwierdzamy enterem.
  • Proces się rozpocznie. Po jego zakończeniu telefon automatycznie uruchomi się ponownie.
  • Jeśli z jakiegoś powodu skrypt nie rozpocznie swej pracy, najpewniej trzeba zainstalować sterowniki ADB/Fastboot (instrukcja tutaj Co w sytuacji, gdy Windows nie widzi telefonu?). Należy też się upewnić, że używamy oryginalnego kabla od Xiaomi; zamienniki mogą mieć problemy z poprawnym działaniem w trybie Fastboot.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja znajduje się na naszym forum lub w naszych poradnikach.

Sprawdź też dostępne poradniki instalacji:

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (klawisze Głośność+ i Power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych (w Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

W przypadku, gdy posiadamy stockowe recovery od Xiaomi, uruchamiamy je za pomocą tej samej kombinacji klawiszy i wybieramy drugą opcję (Wipe Data), a następnie ją zatwierdzamy. Potem opcją nr 1 uruchamiamy telefon ponownie.

Root

Root z Magisk 25.2 do instalacji z TWRP (plik apk jest jednocześnie instalatorem — w celu instalacji w TWRP należy zmienić rozszerzenie z apk na zip. Najnowsze wersje TWRP wspierają instalację Magiska bez zmiany nazwy). Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Magisk w wersji 24 i wyżej nie wspiera już narzędzia MagiskHide, co może powodować problemy z poprawnym przechodzeniem testu SafetyNet (związanego m.in. z płatnościami Google Pay) przy korzystaniu z roota. Należy wtedy skorzystać ze starszej wersji 23 lub nowszego Magisk Delta lub włączyć opcję Zygisk w ustawieniach aplikacji Magisk i wgrać moduł SafetyNet Fix w wersji pod Zygiska.

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska według tego poradnika.

Jednocześnie informujemy, że jesteśmy małą, kilkuosobową grupą, która tworzy tę modyfikację MIUI jako hobby, w wolnym czasie. Nie mamy żadnego powiązania z pracownikami Xiaomi, zatem nie jesteśmy w stanie w żaden sposób wpłynąć na pracę oprogramowania MIUI Global i na poprawę problemów w tymże oprogramowaniu występujących. W związku z tym prosimy o niezgłaszanie nam bugów związanych z Globalem, gdyż w 90% przypadków nie będziemy w stanie Wam pomóc.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć, klikając w przycisk poniżej.

Motyw: tutaj.

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sly napisał(a):

Prezent pod choinkę 😁 myślałem, że w tym tygodniu nie będzie aktualizacji 🙂

dokładnie - myślałem o tym samym a tu taka niespodzianka :) zaraz zabieram się za pobieranie i jedziemy z updatem :)

 

pobrane (tym razem poszło całkiem szybko) i wrzucone - miałem ciekawy komunikat za pierwszym podejściem - w załączeniu - drugie podejście wszystko ok, zobaczymy co z tymi powiadomieniami :)

device.jpg

1 godzinę temu, mixolh napisał(a):

Aktualizacja na Mi 11 lite 5g zlikwidowała podwójny dźwięk ładowania. Nareszcie..

Później sprawdzę co mogę i będę zgłaszać...

ten dźwięk ładowania to faktycznie było coś z tym nie tak - ja początkowo nie zwróciłem na to uwagi - ja bym nie powiedział, że to był podwójny dźwięk ale bardziej robił się taki "pogłos" szczególnie na końcu (ładuje bezprzewodowo) - na tej wersji jest już tak jak to było na poprzednich z A12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, mixolh napisał(a):

Ewidentne podwójnie odtworzony dźwięk...

Zgłosiłem tylko kilka błędów w tłumaczeniu a tak to fajnie lata.

no zobaczymy te powiadomienia - to chyba taka najbardziej istotna sprawa - na razie nie mam jak sprawdzić - ale jak będę u matki to puszczę od niej do siebie wiadomość na Messengera - ciekawe czy zaskoczy .... no ale nie spodziewałem się świątecznie nowej wersji tym bardziej że pan Kacper chyba pisał że planowane są wypusty niedzielne (zamiast czwartkowych jak to było do tej pory) 🙃

 

jeśli chodzi o Messengera wszystko ok - jest dźwięk i powiadomienie - czyli faktycznie naprawione - podejrzewam że reszta też będzie ok no ale to z biegiem czasu się potwierdzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mixolh napisał(a):

Wibracja była i w poprzedniej wersji. Ja uważam że to atut chodź nie każdy może to lubić 

ja na próbę włączę wibracje przy odcisku palca i zobaczę czy będzie ten problem który był na rozwojowych na A12 że cała obudowa ich dostawała i nie szło się tego pozbyć - zostawał jedynie restart - odkąd wyłączyłem ta wibracje dla palucha - zero problemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dole w Aplikacjach obsługujących widżety wejdź w Wszystko i na dole będą Widżety Androida.

9 godzin temu, qwerty01 napisał(a):

Wyświetl Politykę prywatności

Bez przesady. Nie będę tego zmieniać na małe, bo to nazwa dokumentu.

9 godzin temu, qwerty01 napisał(a):

Napiszę o tym, aczkolwiek nie spodziewam się istotnego zainteresowania tematem.

Edytowane przez Kacper Skrzypek
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaobserwowałem dwie przypadłości:

1. Samoczynnie zmienia się tryb oszczędzania baterii z opcji którą ustawiam "bateria" na "Zbalansowany". Po kilku godzinach jak wchodzę w ustawienia baterii to jest włączony zbalansowany, po ponownym przestawieniu na bateria po jakimś czasie znowu samo wraca na zbalansowany

2. Nie mogę ustawić dzwonka na swój Mp3 tylko cały czas jest domyślny. Nawet jak zmieniałem foldery z mp3 i nazwę to też wszędzie widnieje mój dzwonek jako ustawiony a dzwoni domyślny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, wlodeka napisał(a):

Nowy sposób dodawania widgetów androida jest dziwny, dlaczego to tak zrobili, przecież było dobrze i prosto.

Ponieważ nowe widżety, które dodaliśmy, są przeznaczone tylko dla pulpitu i nie byłbyś w stanie dodać ich z poziomu Asystenta MIUI.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem teraz ustawianie dzwonka i okazało się że dzwonek mp3 dodany do kontaktu działa normalnie, natomiast mp3 ustawione jako dzwonek główny nie jest odtwarzany. Jak ustawiam dzwonek systemowy to działa normalnie, ale moje mp3 nie. Przerobiłem moje mp3 na ogg i teraz działa normalnie jako dzwonek główny, ten sm utwór tylko ogg...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.12.2022 o 11:57, kaciek napisał(a):

Testowałem teraz ustawianie dzwonka i okazało się że dzwonek mp3 dodany do kontaktu działa normalnie, natomiast mp3 ustawione jako dzwonek główny nie jest odtwarzany. Jak ustawiam dzwonek systemowy to działa normalnie, ale moje mp3 nie. Przerobiłem moje mp3 na ogg i teraz działa normalnie jako dzwonek główny, ten sm utwór tylko ogg...

kurcze ja mam dzwonek z MP3 ustawiony jako jeden dla wszystkich kontaktów - czyli chyba jako główny - i wygląda że jest wszystko w porządku ... poza tym takie ogólne spostrzeżenia - problemu z dźwiękiem w systemie na razie nie udało mi się sprowokować - odcisk palca z wibracja też jest ok - nie ma tego objawu z ostatnich rozwojowych na A12 - działa wszystko fajnie - choć nie dostałem jednego powiadomienia z Messengera - znajoma po pijaku pisała w nocy - jak ktoś pisze wiadomość to słychać taki pikniecie a potem pojawia się powiadomienie - teraz pikniecie było ale bez powiadomienia - odczytałem je dopiero po odpaleniu Messengera - tak więc nie jestem pewny czy do końca ten problem z poprzedniej wersji jest naprawiony ... no ale to detal - w tygodniu przetestuje gadu gadu - może z olx ktoś się odezwie czy jakieś powiadomienie z aplikacji bankowej będzie to też będzie wiadomo co i jak ....

Edytowane przez Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to zależało tylko ode mnie, to być może dawno bym to zrobił. Niestety, nie zależy - za poprawki odpowiada Igor Eisberg. Ja mogę zgłaszać do niego propozycje i bugi, ale to, czy daną rzecz ogarnie, zależy już od niego (i jej złożoności/istotności).

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze ja mam dzwonek z MP3 ustawiony jako jeden dla wszystkich kontaktów - czyli chyba jako główny - i wygląda że jest wszystko w porządku ... poza tym takie ogólne spostrzeżenia - problemu z dźwiękiem w systemie na razie nie udało mi się sprowokować - odcisk palca z wibracja też jest ok - nie ma tego objawu z ostatnich rozwojowych na A12 - działa wszystko fajnie - choć nie dostałem jednego powiadomienia z Messengera - znajoma po pijaku pisała w nocy - jak ktoś pisze wiadomość to słychać taki pikniecie a potem pojawia się powiadomienie - teraz pikniecie było ale bez powiadomienia - odczytałem je dopiero po odpaleniu Messengera - tak więc nie jestem pewny czy do końca ten problem z poprzedniej wersji jest naprawiony ... no ale to detal - w tygodniu przetestuje gadu gadu - może z olx ktoś się odezwie czy jakieś powiadomienie z aplikacji bankowej będzie to też będzie wiadomo co i jak ....
Ale numer... To ja z kolei nie mam najmniejszych problemów z powiadomieniami z Messenger a

Sędnięte z MI 11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, kaciek napisał(a):

Ale numer... To ja z kolei nie mam najmniejszych problemów z powiadomieniami z Messenger a

Sędnięte z MI 11
 

no ja też sądziłem że nie mam :) aż do wczoraj w nocy .... wcześniej robiłem test i było luksus ... - jak pisała ta osoba to akurat telefon leżał obok i było to pikniecie - to spodziewałem się niedługo dźwięku powiadomienia - tak zawsze jest - a tu nic ... pomyślałem najpierw że może ktoś zaczął pisać ale nie wysłał wiadomości - godzinę później odblokowałem fona wlazłem do Messengera a tam nie odczytana wiadomość :) - sprawdzę w tygodniu jeszcze inne aplikacje jak to w praktyce będzie wyglądało - oczywiście dam znać ... ale ogólnie wszystko fajnie działa - specjalnie nie ma się do czego przyczepić ... też nie mam problemu z przełączeniem między netem wifi a mobilnym - nie wywalilo jeszcze w ogóle neta na tych rozwojowych (opisywałem temat przy kilku okazjach)

Edytowane przez Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie trochę lamerskie pytanie...

Jestem na wersji 22.12.21 DEV na Mi 11 Ultra. Ogólnie wszystko śmiga względem 22.12.8 choć w tej wersji ciut większy heating.

Nigdy nie miałem w sumie nowych widgetów 🙄 cały czas mam do wyboru tylko te z aplikacji - defaultowe.

Robiłem dirty flasha z MIUI 13 do MIUI 14 - czy coś muszę dodatkowo zrobić? np. wyczyścić system launchera lub miec inną wersję? obecna to 4.39.9.5824-12022100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie te widgety to nic wyjątkowego. Wersję miui 13 powinni tak zoptymalizować lub nazwać to chociaż miui 13.5 bo oznaczanie tego miui 14 jest jak dla mnie niestosowne 🤣

Piszę bo dostałem od żonki opaskę mi banda i rozłącza. Z mi watch to samo. Reset fona nie pomaga. Na poprzedniej wersji problemu tego nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, Kacper Skrzypek said:

Nie. Po aktualizacji do tej wersji powinieneś mieć nowe menu wyboru widżetów w systemowym launcherze i to tam, w niektórych aplikacjach (np. w Pogodzie czy Panelu sterowania) są nowe widżety.

To u mnie nie pykło :)

W systemowym launcherze, wybierając 'Widżety' mam stary widok.

 

Screenshot_2022-12-27-09-46-22-967_com.miui.home.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...