Skocz do zawartości

Powiadomienia o mailach na pasku powiadomień


SanctiMagistri

Rekomendowane odpowiedzi

mam pewien problem, aplikacja pocztowa, która jest preinstalowana w systemie nie do końca spełnia moje oczekiwania. Mianowicie nie można lub nie umiem w niej ustawić bym mógł pisać maila w poziomie, a że używam telefonu Xiaomi Mi3 głównie do pracy i piszę dużo maili nie mogę sobie pozwolić na pisanie w pionie bo jest to nie wygodne i dużo wolniejsze. Po prostu ekran w tej aplikacji się nie obraca tak jak w innych, które można ściągnąc w sklepie play. Druga rzecz to gdy odczytam maila na komputerze w programie pocztowym w tej aplikacji dalej widnieje jako nieodczytany i dalej mam powiadomienie na pasku o nieprzeczytanej wiadomości. Dostając  kilkadziesiąt maily w pracy dziennie nie mogę sobie pozwolić na to żeby potem jeszcze osobno drugi raz każdego odczytywać na telefonie żeby tylko oznaczył się jako przeczytany. W związku z tym próbowałem instalować różne inne aplikacje mailowe i tu kolejna wtopa, do innych aplikacji w zależności od tego jaka to jest aplikacja nie pojawiają mi się powiadomienia na pasku, jest po prostu dźwięk przychodzącej wiadomości i na ikonce programu pocztowego cyferka z liczbą nieprzeczytanych wiadomości. Niestety takie rozwiązanie nie jest dla mnie zadowalające ponieważ gdy nie usłyszę dźwięku to będąc w jakimkolwiek innym ekranie niż ten z ikoną programu pocztowego nie widzę, że coś do mnie przyszło.

 

Teraz pytanie. Czy można zrobić coś by standardowy klient pocztowy zaznaczał jako przeczytane wiadomości które sa przeczytane na kliencie pocztowym na komputerze oraz żeby można było pisać wiadomości w poziomie? Jeśli nie to czy można ustawić system jakoś tak żeby powiadomienia z innych klientów wyskakiwały na pasku? Któryś z programów nawet miał opcję w ustawieniach by zaznaczyć " pokazuj powiadomienia na pasku" a mimo to się nie pokazywały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli opcja która zupełnie mnie nie satysfakcjonuje, bo pisanie maili w pionie mija się z celem. Czy w takim razie jest jakaś opcja żeby powiadomienia na pasku wywalał jakikolwiek inny program pocztowy a nie tylko ten systemowy? Ten systemowy normalnie pokazuje maile na ekranie blokady po wybudzeniu więc jak tylko wcisnę guzik to od razu widzę wiadomość, reszta programów pokazuje tylko liczbę nieprzeczytanych wiadomości na ikonce programu pocztowego co skutkuje tym, że jak jestem na innym ekranie niż ten z ikonką to nie widzę wiadomości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, przetestowałem aplikacje:

 

Aqua mail

Maildroid

Outlook

Gmail

K9 mail

Mymail

typemail

 

Żadna nie pokazuje powiadomień na ekranie blokady i na pasku powiadomień tak jak robi to systemowa apka. Na zwykłym androidzie nigdy nie było z tym problemu... Tak samo nie było problemu z obrotem ekranu przy systemowej apce. Jak można w każdym oknie w którym coś się wpisuje począwszy od przeglądarki, sms itp zrobić obrót ekranu, a w mailu nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu byl pies pogrzebany, szukałem w powiadomieniach aplikacji i tam było wszystko poustawiane, ale w ustawieniach systemowych --> powiadomienia było odznaczone na ekranie blokady. Dzięki za podpowiedź.

 

 

W SMS też nie. Fabrycznie apka tego nie umożliwia. To nasz fix by SMS miał rotację.

 

To może da radę zrobić takiego FIXa dla oryginalnej appki? Myślę, że to istotne, kupiłem telefon z myślą o używaniu go do pracy i zdecydowanie więcej piszę maili niż smsów. Kupić telefon z 5 calowym ekranem i pisać maile w pionie to się mija z celem, a przyznam, że wolałbym latać na systemowej aplikacji niż kombinować niepotrzebnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...