Jump to content

Xiaomi 13 - pytania ogólne, wątek zbiorczy

ZduneX25

Recommended Posts

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Nie będzie wielu na początku z tym modelem ,zobacz co się dzieje z 12 pro ( brak customow, brak kernela no pozostaje dla zabawy nippon i gsi) i co z tego że ma gen 2 zanim go opanują devi to będzie już 14 pro (:

Wysłane z mojego 2201122G przy użyciu Tapatalka

48 minut temu, skay77 napisał(a):

Nie będzie wielu na początku z tym modelem ,zobacz co się dzieje z 12 pro ( brak customow, brak kernela no pozostaje dla zabawy nippon i gsi) i co z tego że ma gen 2 zanim go opanują devi to będzie już 14 pro 🙂

Nie interesują mnie customy i próbowanie różnych romów,  pytam bo może już ktoś ma i podzieli się uwagami, interesuje mnie tylko xiaomi.eu na ten model i używanie go na codzień

55 minut temu, Kacper Skrzypek napisał:

... a w chińskiej wersji chyba nigdy nie wrzucali instrukcji...

Toż to standardy rodem z Księżyca, bo nawet najdzikszy producent rozumie, że do sprzedawanych produktów dodaje się, albo przynajmniej udostępnia instrukcje w pdf-ach.

Jeszcze rzucę okiem w inne rejony sieci, ale gdyby coś, to jeżeli są jakieś odstępstwa od tej złej reguły, to może warto linkować, albo przyklejać do serwera forum manuale do telefonów Xiaomi.

Byłoby miło wiedzieć, zanim jeszcze wyda się na ten telefon 4 kilo przysłowiowych złotówek, w jaki sposób działa w nim moduł Sony IMX989, i czy z mojego punktu widzenia warto w ogóle zawracać nim sobie głowę, czy to taki sam niewypał, jak serii 12.

Xiaomi kupuje komponenty do swoich produktów, ale już za obsługujące je technologie płacić im się nie chce, mamy zatem ładne specyfikacje i dużo niższe ceny, ale nie mamy prostego info od producenta, że kupujemy jedynie kompromis.

Byłoby więc miło, gdyby takie informacje zawarte były w udostępnianych instrukcjach obsługi.

Nie wiem jak Wy, ale ja czytam instrukcje o ile są dostępne, jeszcze zanim dokonam zakupu jakiegoś sprzętu, w ten sposób np. wiedziałem niemal od razu, że menu pełnoklatkowych aparatów ML Sony, serii A od 1 do 9, definitywnie nie jest dla mnie, tu natomiast, ani informacji, ani technologii.

Edited by Licht
literówka

1 godzinę temu, Kacper Skrzypek napisał:

W Xiaomi i tak te instrukcje są schematyczne. ...

Wiem, mam przecież ich telefon w wersji international, ale mam do Xiaomi pretensje, że ukrywają w sumie kluczowe informacje, które mogliby podawać nawet w specyfikacji, jeżeli żal im energii, żeby napisać pełnoprawną instrukcję w języku angielskim.

I wypada obecnie czekać, aż do premiery wersji międzynarodowej, czy będzie dostępna częstotliwość LTE 800 MHz, i czy IMX989 w istocie będzie "widziany" przez system jako sensor 13,5 Mpx.

Przekazałeś Xiaomi swoje zastrzeżenia do ich polityki dotyczącej instrukcji obsługi telefonu?
Kolejna sprawa to taka, że te same modele ale na różne rynki często mają inną specyfikację, i mało który producent przed premierą podaje ją pełną, i jeszcze jedno, to co jest na papierze a co wychodzi w realu/praktyce to są też często rozbieżności.
No ale osoba która ponoć głęboko siedzi w kwestii fotografii powinna raczej o tym wiedzieć a nie robić z siebie malkontenta , którego głos do Xiaomi raczej nie dotrze o ile to im nie będzie głowy zawracał swoimi żalami.
Może warto poszukać słuchawki innego producenta zamiast frustrować się że uboga instrukcja obsługi.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Netoper, szanuję Twoje mam nadzieję dobre intencje, ale jednocześnie mam do Ciebie prośbę, abyś nie dawał mi dobrych (Twoim zdaniem) rad, bo to nas doprowadzi dokładnie donikąd.

Moje wybory są moje, a jednocześnie mój wstręt do donkiszoterii także jest mój, dlatego nie myślę nawet wojować z Chińczykami, wiadomo bowiem, że to niczego nie zmieni.

A co do specyfikacji, to moduł Sony IMX989, o ile znajdzie się w wersji International tego telefonu, specyfikacyjnie będzie kalką modułu instalowanego w wersji chińskiej, zatem w praktyce chodzi jedynie o uściślenie, jak sensor tego modułu jest postrzegany przez system, jako specyfikacyjne 54 Mpx, czy cztery razy mniej, to jest 13,5 Mpx.

Aha, czyli masz wstręt zapytać pierwsza rękę (producenta) o specyfikację, ale tutaj wylewasz żale, i co? masz nadzieję że jak się będziesz żalił, niczym nie wnoszącymi postami, to ktoś się ulituje i zhakuje serwery Xiaomi aby wyciągnąć dla Ciebie specyfikację? Albo w Twoim imieniu będzie kontaktował się z Xiaomi?
Niestety tak nie będzie, co najmniej do czasu aż ktoś mając telefon w ręku tego nie sprawdzi.
Mimo tego co w Twoich postach zaznaczasz jaki jesteś profesjonał fotografii (być może i jesteś) ale odnoszę wrażenie że jest wręcz odwrotnie bo nie czaisz podstawowych zagadnień.

Skwituje to jednym - marudzisz

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

• Like 1

58 minut temu, jachu76 napisał(a):

Cześć, planuję zakup Xiaomi 13 i mam pytanko, jeśli kupie wersję CN to czy będę mógł wgrać później bez problemu wersję globalną ?

Wgrać tak, ale nie zablokujesz na niej bootloadera, zatem będziesz mieć problemy z płatnościami np. przez Google Pay.

jachu76 z problemami z bankiem nie mam, rozumiem że Kacper daje rady odnośnie tym którzy nigdy nie mieli Xiaomi (: można kupić wersję CN i użytkować bez problemu brak B20 mi nie przeszkadza , na tradingshenzen przesyłka przychodzi bez opłat na Ali są wysyłki z chiszpanieros oraz zabolandii

Ja już od jakiegoś czasu jestem posiadaczem Xiaomi 13, oczywiście w chińskiej wersji, ale nie specjalnie mi to przeszkadza, gdyż właściwie wszystko czego używam włącznie z płatnościami działa na tym romie bardzo dobrze. I tak używam w telefonie język angielski, więc nie spieszy mi się przesiadać na rom xiaomi.eu, bo w zasadzie nic nowego on dla mnie nie wniesie. Rozumiem jednak, że gros użytkowników zechce mieć w telefonie język polski, dlatego też czekają na wersję global albo na wydanie romu xiaomi.eu (aktualnie właśnie został opublikowany). Co do samego telefonu, to cóż można powiedzieć...Specyfikacja sprzętowa obliguje do szybkiego działania i tak też właśnie jest. Snapdragon 8 Gen 2 jest na prawdę szybki, przy czym nie zauważyłem by mocno się nagrzewał podczas intensywnego używania. Jedynie szybkie 50W ładowanie bezprzewodowe powoduje lekkie podgrzanie tylnej jego części, ale za to telefon od 50% baterii do fula mam naładowany w kilka minut, więc nie ma się co dziwić. Nie jestem profesjonalnym fotografem, ale aparat robi "mega" zdjęcia, zwłaszcza nocne, nie wspominając o fotkach księżyca. Przyznam, że do tej pory nie spotkałem się z tak dobrej jakości zdjęciami wykonanymi samym telefonem z ręki bez żadnego "wspomagania". Poniżej księżyc zrobiony automatem bez jakiegokolwiek zoomu.

IMG_20230111_072529.thumb.jpg.e166eca3f39e28b5383879786927f359.jpg IMG_20230112_155826.jpg

Edited by Test