Skocz do zawartości

MIUI V14.0.22.12.8.DEV


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Lista modeli jest na forum Xiaomi.eu. Pomyślę nad tym, żeby ją dodawać do informacji o betach.

devices_weekly_22121720.png

Numeracja jest prawie taka sama jak wcześniej. V14.0 to wersja MIUI, 22.12.8 to numer wersji oparty o kalendarz (8 grudnia 2022), .DEV to beta (chińska).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, wlodeka napisał(a):

Oprócz jednego małego wyrazu nieprzetłumaczonego, to nie ma do czego się przyczepić, wszystko śmiga cacy, super robota

dokładnie tak - nic dodać nic ująć - tak jak pisałem poprzednio - aż za dobrze to ogarnęli :) co jest na naszą niekorzyść 😉 ale trzymam kciuki żeby coś popsuli w kolejnych wersjach ... 🙃 z mojej strony duże brawa i gratulacje za szybkie ogarnięcie nowej wersji i taką jakość jaką dostaliśmy

ps. jeszcze taka ciekawostka z moich obserwacji - na tej wersji jest lepsze zarządzanie pamięcią ram - jest więcej dostępnej dla aplikacji też tam gdzieś widziałem te opcje do zwiększenia jej ilości (oczywiście wirtualnie) - to było już wcześniej ale chyba teraz można wybrać większą ilość i są różne warianty tej dodatkowej pojemności ....

Edytowane przez Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Muzyk napisał(a):

Ja mam NFC z hce 

przy korzystaniu z aplikacji banku z podpięta kartą to chyba jedyne działające ustawienie ... ja miałem kiedyś problem z tymi płatnościami ale pomogła tu reinstalacja aplikacji bankowej - w razie problemów radzę od tego zacząć bo ja to zrobiłem dopiero w ostatniej kolejności i okazało się że niepotrzebnie się kombinowało z innymi opcjami :) ogólnie jeśli ktoś miałby problem z NFC i chciałby sprawdzić czy to nie jest wina tego modułu to można zainstalować sobie ze sklepu Play taka aplikację która zczytuje przez NFC dane z kart zbliżeniowych - jak to zadziała to znaczy że moduł jest na pewno sprawny ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Mi 11 nie można ustawić tapety z tych dostępnych online. Kółeczko mieli mieli i nic się nie dzieje. Z tych w pamięci telefonu nie ma problemu z ustawieniem. 

 

Edit: po wyczyszczeniu danych aplikacji Motywy wszystko działa 

Edytowane przez Rafullo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie lepiej ikonki wyglądają w ogóle bez podpisów :) szkoda że nie można wyłączyć podpisów pod tymi ikonkami w tym menu systemowym bo teraz część jest krótka a część długa i jest to przewijane - wygląda to niechlujnie a myślę że te funkcje i tak każdy zna na pamięć i wie co do czego :) pewnie nie ma żadnej szansy żeby to zrobili no ale ponarzekać zawsze na coś można 🙃

Screenshot_2022-12-18-19-35-57-242_com.miui.home.jpg

Edytowane przez Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany nie bawiłem sie z ROMami przez 2 lata, szybkie mam pytanie. Czy przez zainstalowanie fastboot rom będę bez problemów dograć TWRP, żeby miec root ? A później updaty przez fastboot a jak wyjdzie na twrp to na twrp ? Telefon 12X

Edytowane przez lockerek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ThreeDog napisał(a):

@lockerek Jak nie ma pod 12X na A13 TWRP to nic nie dograsz a zostajesz z MIUI 14 + dogranie roota przez patchowanie boot.img.

 

Jak nie ma TWRP a to co podal Kacper strone z TWRP ?

Edit: Aaa rozumiem dobra nie wazne xD 

Edytowane przez lockerek
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mateo912 napisał(a):

Jeśli dobrze rozumiem, to na razie wersje beta wracają do aktualizacji fastboot (przez jakiś czas)? czy tylko 1 wersja będzie FB a reszta znów twrp? 
btw ktoś sprawadzał na mi11 ultra/pro? 

no to ciekawy temat - podejrzewam że na razie aktualizacje będą w trybie fastboota - w pełni działającego twrp na androida 13 chyba jeszcze nie ma .... potem pewnie będą już przez twrp - analogicznie jak to mieliśmy z androidem 12 - jak był już dobry twrp to wszystko szło przez niego - z różnymi ciekawymi problemami :) ale jakoś się udawało tak czy inaczej w końcu updata wrzucić 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wrzuciliśmy jeszcze reupload dla POCO F3 - poprawka na problemy z dźwiękiem w aplikacjach typu Netflix, YouTube itd. spowodowane niedziałającym OK Google. Niestety, OK Google najpewniej nie będzie działać, dopóki nie wyjdzie Global dla tego modelu na Androidzie 13.

Dzisiaj w nocy poszła natomiast poprawiona .16 dla 12S Ultra. Powinna się już uruchamiać normalnie.

Nie wiem jeszcze, jak będą wyglądać kolejne aktualizacje (czy przez fastboota, czy przez TWRP).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...