Skocz do zawartości

Mi4 bootloop po odblokowaniu ekranu


xdaavi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przeszukałem pół forum w poszukiwaniu mojego problemu, ale nic nie znalazłem. Więc jestem zmuszony do założenia nowego tematu.

Dziś dopadł mnie bardzo dziwny problem, a mianowicie jeżeli odblokuje telefon przyciskiem "power" to po chwili sam się blokuje, a następnie znowu się odblokuje ale w tym momencie są widoczne 4 ikonki (m.in wyłącz, samolot) i telefon się restartuje. Po chwili zaczyna wisieć na logu "mi.com", no więc postanowiłem wejść do recovery i uruchomiłem aktualny system. Telefon przez chwilę znowu działał normalnie, ale po chwili znów ten sam problem i zawias na logu. Myślałem że jest to wina aktualnej wersji systemu i w recovery przełączyłem się na wersję ubiegłotygodniową no ale niestety też po chwili ten problem. W recovery ponownie włączyłem telefon i zainstalowałem jeszcze raz ostatnią akualizację. Niestety minęło parę chwil i znowu bootloop. w recovery zrobiłem "wipe user data", no ale bez efektu. W międzyczasie zauważyłem ze recovery dziwnie działa np. samoistnie się restartuje i kilka razy nie naciskając przycisku "power" to włączył mi się język chiński. Próbowałem też normalnie wyłączyć telefon, ale on się samoistnie uruchamia i wisi na logu "mi.com". Liczę na jakąkolwiek pomoc z waszej strony bo ja już nie mam pomysłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślałem ze może być to wina przycisku, bo raczej nie przełączał by się sam w recovery. Ale w takim razie dlaczego system łapie bootloop dopiero jak zrobię reboot w recovery system uruchamia się normalnie. A poza tym telefon działa normalnie. Może zrobić full wipe w recovery? Albo czy jest jakiś sposób na sprawdzenie przycisku “power“?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zrobiłem filmik na szybko. Zacząłem używać przyciski głośności do odblokowywania i jest okej... A jeżeli wcisnę kilka razy power to ekran trochę pomiga i restart. Interesuje mnie czemu telefon wpada w bootloop. Pobawiłem się w recovery przyciskami i zdarza się w power podwójnie klika. Link do filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=SX7Bh5mJ14I

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO to nie jest bootloop tylko tak telefon się zachowa mysląc, że dalej trzymasz power, jak przechodzisz z recovery tego nie ma co byłoby całkiem normalne czyt. w przypadku usterki mechanicznej klawisza.

 

Wystarczy, że podczas takiego włączania potrzymasz vol - albo + bez trzymania power i się okaże czy myśli, że jest wciśnięty jak wpuści Cię do recovery albo fastboota.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...