Skocz do zawartości
  • 0

Nowy smartfon do 2000zł, błagam


Lexarr

Pytanie

Czy warto czekać na nowości (Xiaomi mi5, Nexus 5 (2015), coś innego)? Może jednak lepiej kupić coś co już jest na rynku (sam nie wiem)? Mój obecny telefon doprowadza mnie do szału...

 

Ogólnie chcę coś, żeby się nie zestarzało przez conajmniej dwa lata. Będę grał w gry, słuchał muzyki (potrzebuję 64GB najlepiej bez karty, 32 z kartą też strawię). Przyda się dobra bateria (ale w planach powerbank). Ekran 5-5,5' rodzielczość max Full HD. RAM min 3GB. Procesor który się nie grzeje i nie jest mediatekiem. Najlepiej aktualizacja conajmniej do Androida M i później dobre wsparcie użytkowników. Bluetooth 4.0 wskazany żeby obsługiwał MiBand :)

 

Nie trawię sony. Mój budżet to 2000zł. Z bólem wydam więcej, ale za coś naprawdę solidnego. 

 

Kompletnie nie wiem co kupić. Pomocy :D

Edytowane przez Lexarr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jesteś na forum miui i ciężko żeby Ci ktoś doradził inny telefon niż Xiaomi. Idziesz do salonu Ferrari pytasz się co lepsze czerwone Ferrari czy żółte Lambo ;-) W te wymagania idealnie sprawuje się Mi Note Pro tylko ekran ma 2k nie full HD. Świetny układ dźwiękowy, wydajność. A co do mi5 równie dobrze możesz czekać na mi6 itp..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Moim zdaniem kupowanie telefonów premierowo nie jest najlepszym wyjściem, aktualnie sprzęt bardzo szybko traci na wartości i jeżeli np Mi5 Ci się przez 3-5mies nie spodoba to się nagle okaże, że stracisz ~połowe wydanych pieniędzy, raczej inwestowałbym w coś co już jest. Osobiście mogę polecić LG G3, Xiaomi Mi4, Moto X, Samsungów nie polecam... bardzo szybko Samsung pozbywa się swoich urządzeń z listy wspieranych, a sama ich nakładka na system muli telefon i ma tony niepotrzebnych aplikacji ;<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z tego co słyszałem i czytałem, to bateria w LG G3 jest jak w każdym innym telefonie "flagowym" więc go podałem, telefon sam w sobie to przecież mały potworek :P OP2 jest nieopłacalny i mogę sie założyć, że to będzie kolejny "piecyg", a nie telefon, a OPO ma dobry stosunek cena/jakość niby, jednakże słyszałem masę głosów sprzeciwu co do tego telefonu.

Może Asus ZenFone 2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

On potrzebuje dobrej baterii, wiec nie polecaj mu G3. Wedlug mnie idealnym w tych kryteriach jest OPO/OP2

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

On potrzebuje telefonu, który można kupic, nie polecaj mu OP2, to trochę bez sensu. Telefon miał premierę w zeszłym tygodniu, nikt go jeszcze praktycznie nie używał, nie wiadomo jak będzie się sprawowała bateria i jest ogólnie wątpliwą opcją w tym momencie. OPO jak najbardziej, jeśli nie przeszakadzają ci wady ekranu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

LG G3 - wszystko ok, ale rozdzielczość 2K strasznie boli (Ratuje to wymienna bateria) Przedni aparat tylko 2,1MP - słabo. W stosunku do OPO wygrywa swoimi wymiarami - jest dużo mniejszy (przy tym samym ekranie) i lżejszy. Chyba Androida M dostanie. Opinie użytkowników jednak ostudziły mój entuzjazm. Przegrzewanie i zacinki to jego mocne strony - mimo to mocny i popularny kandydat

 

1+1 - Na plus rozdzielczość,  Na minus trochę jego wielkość i waga. Niewymienna bateria. To jest jednak do przeżycia. Piszecie o jakiś wadach ekranu. Sam nie wiem.

 

Asus ZenFone 2- procesor Intela mnie odstrasza

 

Mi4 - ma już rok i nie dostanie androida 5 a co dopiero M. Ja wiem, że miui ma funkcje androida 10, ale to nie to samo. 

 

Note 4 - Ciekawa propozycja, jednak trochę droższa. 

Edytowane przez Lexarr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To radze poczytać, bo aktualnie zaczyna się robić głośno o MIUI 7, które na 100% trafi na Mi4, a czytałem też, że to MIUI ma być na 5.1 więc, wszystko jest możliwe.

Asus ZenFone 2, czytałem że ten Intel Atom się świetnie spisuje :P

Co do OPO to niby bardzo często padają dotyki same z siebie, ekran potrafi sam z siebie zrobić się żólty (bóg wie dlaczego), oraz "odchodzi" od obudowy,  a czas serwisowania jest od 6 to 8 tygodni według doświadczeń użytkowników :P Reasumując problemy są spore (a to co napisałem to tylko kilka z morza komentarzy na różnych forach). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

LG G3 - wszystko ok, ale rozdzielczość 2K strasznie boli (Ratuje to wymienna bateria) Przedni aparat tylko 2,1MP - słabo. W stosunku do OPO wygrywa swoimi wymiarami - jest dużo mniejszy (przy tym samym ekranie) i lżejszy. Chyba Androida M dostanie. Opinie użytkowników jednak ostudziły mój entuzjazm. Przegrzewanie i zacinki to jego mocne strony - mimo to mocny i popularny kandydat

 

1+1 - Na plus rozdzielczość,  Na minus trochę jego wielkość i waga. Niewymienna bateria. To jest jednak do przeżycia. Piszecie o jakiś wadach ekranu. Sam nie wiem.

 

Asus ZenFone 2- procesor Intela mnie odstrasza

 

Mi4 - ma już rok i nie dostanie androida 5 a co dopiero M. Ja wiem, że miui ma funkcje androida 10, ale to nie to samo. 

 

Note 4 - Ciekawa propozycja, jednak trochę droższa. 

 

Wybacz kolego ale wady, które wymieniasz sa zupełnie nietrafione. Procesor Intela to akurat jeden z większych plusów tego telefonu, a ma on masę innych wad. Mi4 będzie miało Lollipopa, Opo - bateria niewymienna to już norma a nie wada i akurat w tym telefonie jest dobrym, mocnym punktem tegoz urządzenia. Ekran nie robi się żółty, on pi prostu taki jest - wada konstrukcyjna. Note 4 - dyskwalifikuje go touchwizz samsunga, zupełnie nie jest mi po drodze. Pomyśl o MiNote.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dobra, Note 4 odpada. Jednak szkoda mi takich pieniędzy

 

ZenFone 2 - nie wiem jak jest z customami na ten telefon. W Polsce mało popularny, ciężko cokolwiek dowiedzieć się o aktualizacjach. Zastanowię się nad nim. 

 

MiNote - niech mi powi jakiś użytkownik MiNote - czy ten telefon nie jest za duży? Mieści się w kieszeni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czy warto czekać na nowości (Xiaomi mi5, Nexus 5 (2015), coś innego)? Może jednak lepiej kupić coś co już jest na rynku (sam nie wiem)? Mój obecny telefon doprowadza mnie do szału...

Ogólnie chcę coś, żeby się nie zestarzało przez conajmniej dwa lata. Będę grał w gry, słuchał muzyki (potrzebuję 64GB najlepiej bez karty, 32 z kartą też strawię). Przyda się dobra bateria (ale w planach powerbank). Ekran 5-5,5' rodzielczość max Full HD. RAM min 3GB. Procesor który się nie grzeje i nie jest mediatekiem. Najlepiej aktualizacja conajmniej do Androida M i później dobre wsparcie użytkowników. Bluetooth 4.0 wskazany żeby obsługiwał MiBand :)

Nie trawię sony. Mój budżet to 2000zł. Z bólem wydam więcej, ale za coś naprawdę solidnego.

Kompletnie nie wiem co kupić. Pomocy :D

Meizu MX5, Honor 7..

Wysłane z mojego MI 2S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ZenFone 2 - nie wiem jak jest z customami na ten telefon. W Polsce mało popularny, ciężko cokolwiek dowiedzieć się o aktualizacjach. Zastanowię się nad nim. 

 

Intel w nim smiga az huczy, telefon jest nie do zajechania podczas uzytkownia. Wiem bo mam wersje 4/64gb. Ma fajny i uzyteczny soft, aktualizacje sa.

Custom romy tez sa. Na minus slaby w sloncu ekran. I budzecie sie zmiescisz spokojnie nawet w najmocniejszej wersji 4/64gb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sądzicie, że warto interesować się mediatekiem? Mam mieszane uczucia co do tego procesora.

 

 

Jest też opcja pogodzenia się z SONY i kupno Xperii Z3, która prezentuję się najsensowniej.

Posiadałem MTK 6595, na tamtą chwilę ich topowy SoC i musze powiedzieć że nie było się do czego przyczepić. Od razu zaznaczę, nie jestem graczem. Co do Helio X10, już nawet HTC i Sony wsadzają go do swoich urządzeń, naprawdę MTK przeszedł długa drogę i jest dobrym wyborem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...