Skocz do zawartości

Problemy z Xiaomi 12


macrose

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem parę dni temu Xiaomi 12 i mam parę mniejszych i większych problemów, z którymi nie potrafię sobie poradzić. Tak właściwie nie wiem, czy to ja czegoś jeszcze nie potrafię czy telefon trochę wariuje. Do rzeczy.

1. Telefon po zablokowaniu, od razu próbuje się odblokować. To jakiś problem z czujnikiem zbliżeniowym czy to się da gdzieś wyłączyć w ustawieniach? Dokładnie widać to na tym filmie:

https://imgur.com/j6onxpC

2. Jasność ekranu po zablokowaniu i ponownym odblokowaniu wraca do wartości maksymalnej. Niezależnie czy wcześniej sam ustawię ręcznie niższą jasność czy zaznaczę automatyczne ustawianie jasności. Tak jakby blokowanie ekranu resetowało ustawienia. Widać to na tym filmie:

https://imgur.com/DvcMLTB

3. Na powyższym filmie widać także, że po odblokowaniu ekranu zawsze pojawia się biały ekran, który trzeba "dotknąć", aby pojawiło się menu. To normalne?

4. Tak jak z resetem ustawień jasności, czasami zablokowanie i ponowne odblokowanie samodzielnie wrzuca tryb cichy.

5. SMSy, które dostałem po wyłączeniu telefonu i ponownym włączeniu zniknęły.

6. To samo z wykonanymi połączeniami.

7. Telefon niekiedy nie potrafi zaczytać listy kontaktów zapisanych na karcie SIM. Trzeba go wyłączyć i ponownie włączyć, aby kontakty się pojawiły.

 

Na ten moment to wszystkie problemy. Jeżeli ktoś potrafi mi pomóc to będę wdzięczny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, macrose napisał(a):

1. Telefon po zablokowaniu, od razu próbuje się odblokować. To jakiś problem z czujnikiem zbliżeniowym czy to się da gdzieś wyłączyć w ustawieniach? Dokładnie widać to na tym filmie:

Nie, to nie problem czujnika.

Wszystkie wspominane przez Ciebie problemy wyglądają na jeden wspólny problem. Sprawdź, czy masz gdzieś na pulpicie albo w ustawieniach aplikacji aplikację Mi Show, a jeśli tak to czy możesz ją odinstalować. Być może z jakiegoś powodu masz ją zainstalowaną, a nie powinieneś - bo to apka do promowania telefonu na wystawach sklepowych.

Edytowane przez Kacper Skrzypek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kacper Skrzypek napisał:

Nie, to nie problem czujnika.

Wszystkie wspominane przez Ciebie problemy wyglądają na jeden wspólny problem. Sprawdź, czy masz gdzieś na pulpicie albo w ustawieniach aplikacji aplikację Mi Show, a jeśli tak to czy możesz ją odinstalować. Być może z jakiegoś powodu masz ją zainstalowaną, a nie powinieneś - bo to apka do promowania telefonu na wystawach sklepowych.

Rzeczywiście ją mam. Po odinstalowaniu zainstalowała się ona ponownie oraz automatycznie odinstalowały się wszystkie zainstalowane przeze mnie aplikacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kacper Skrzypek napisał:

Jaką masz wersję MIUI? (Informacje o telefonie - pełna wersja koniecznie).

Nie wiem, skąd kupiłeś telefon, ale jeśli tak się dzieje, to bym go zwrócił/żądał wymiany na inny. Ewentualnie spróbować resetu do fabrycznych przed tym.

Wersja MIUI 13.0.24

Telefon kupiony na Allegro od użytkownika CSKraków, który prowadzi sklep i opinie ma dobre, a na samym Allegro funkcjonuje od ponad 4 lat.

Reset do ustawień fabrycznych nie pomógł. Aplikacja dalej jest zainstalowana ;c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś jakiś powystawowy telefon... Może wgranie Globala na czysto przez MiFlash załatwiłoby sprawę. Problem w tym, że trzeba byłoby mieć odblokowany bootloader, a niemal na pewno go nie masz - procedura przy dobrych wiatrach trwa co najmniej tydzień, a nie wiadomo, czy Mi Show nie wyloguje Cię automatycznie z konta Xiaomi/nie wyłączy opcji programisty.

Możesz też ewentualnie sprawdzić czy da się usunąć tę apkę z administratorów urządzenia albo kod *#*#6666#*#* - co tam jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kacper Skrzypek napisał:

Dostałeś jakiś powystawowy telefon... Może wgranie Globala na czysto przez MiFlash załatwiłoby sprawę. Problem w tym, że trzeba byłoby mieć odblokowany bootloader, a niemal na pewno go nie masz - procedura przy dobrych wiatrach trwa co najmniej tydzień, a nie wiadomo, czy Mi Show nie wyloguje Cię automatycznie z konta Xiaomi/nie wyłączy opcji programisty.

Możesz też ewentualnie sprawdzić czy da się usunąć tę apkę z administratorów urządzenia albo kod *#*#6666#*#* - co tam jest.

Próbowałem wg tego i niestety nie dało się usunąć Mi Show:

Jednocześnie po wprowadzenie tego numeru: *#*#6666#*#*, dało się przełączyć z trybu prezentacji i po przełączeniu udało się odinstalować aplikację Mi Show. Dziękuję wszystkim za pomoc!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...