Skocz do zawartości

Kamera tylnia - wideo w kiepskiej jakośći


Meefiiu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z telefonem Xiomi Redmi Note 11 Pro. Od nowości nagrywa wideo w rozdzielczości Full HD ale matrycą 2Mpx. (edit - 2mpx jednak się zgadza).
Jakość nagrań jest fatalna. Nie można tego zmienić w ustawieniach i przywracałem ustawienia fabryczne. Czy ktoś spotkał się z tym problemem?

 

 

Edytowane przez Meefiiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również tego nie rozumiem. Jakość nagrań przedniej kamery jest taka sama jak tylnej....

Nagrałem ujęcie w oświetleniu studyjnym Note 11 Pro i Note 9 Pro (Nie mam ich teraz ale uwierzcie mi na słowo) że z 11-stki nagranie wyglądało jak starym telefonem sprzed 8 lat, a 9 Pro było w 4K. Różnica była kolosalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tę chwilę moge porównać w ten sposób:

11 Pro - rozdzielczość FHD - waga nagrania 70 MB
9 Pro - rozdzielczość 4K - waga nagrania 198 MB

Wychodzi na to, że 11 Pro gorzej nagrywa od 9 Pro.....brawo Xiaomi

Wieczorem porównam w MediaInfo i nagram ujęcie w studiu dla porównania

 

 

46 minut temu, brawo napisał:

1920x1080=2 073 600 pix

Dzięki za info, nie wiedziałem, że to się tak liczy. Czyli 2,1 Mpx w szczegółach wideo się zgadza. Ale to i tak nie wyjaśnia dlaczego jakość nagrania jest tragiczna

Edytowane przez Meefiiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Meefiiu zmienił(a) tytuł na Kamera tylnia - wideo w kiepskiej jakośći
W dniu 2.12.2022 o 14:40, Meefiiu napisał(a):

11 Pro - rozdzielczość FHD - waga nagrania 70 MB
9 Pro - rozdzielczość 4K - waga nagrania 198 MB

Wychodzi na to, że 11 Pro gorzej nagrywa od 9 Pro.....brawo Xiaomi

ale wiesz że 4K zawiera 4x tyle pikseli to FHD? wiec bitrate w 11pro jest lepszy niz w 9pro.

Najprosciej? zakryj palcem obiektyw podczas nagrywania. Mój nagrywa normalnie, obiektywem 108mpx, choć jakość jest taka sobie.

Edytowane przez wjarzab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Meefiiu napisał(a):

Ten telefon nadaje się do tarcia chrzanu, dałem się nabrać na marketing T-Mobile....

Właśnie dlatego nie biorę telefonu z salonów tych no złodziej bo inaczej nie można ich nazwać , wiadomo że reklamują i wciskają to co zalega na magazynach i to czego nikt nie bierze za bardzo a konsultant w salonie pewnie tak zakręci człowiekiem że i tak uwierzy ze trafił na najlepszą ofertę i najlepszy telefon dostał prawie darmo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, brawo napisał(a):

Nie. Nie pisz bzdur. Poczytaj co to jest bitrate.

zastanów sie na spokojnie. 

załóżmy ze nie istnieje kompresja i robiąc plik wideo puszczamy 30 klatek na sekunde w 24 bitach.

przy takim założeniu bitrate dla FHD będzie 11943 Mbs a dla 4K? niech zgadnę.... 47772 Mbs. Czyżby 4 razy tyle?

po zastosowaniu kompresji oczywiście bitrate spada ale PROPORCJONALNIE.

Także.... poczytaj co to jest bitrate

https://www.omnicalculator.com/other/streaming-bitrate

https://web.stanford.edu/~cgregg/cgi-bin/video-calculator/

sobie kolega poporównuje różne ustawienia

Edytowane przez wjarzab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypisujesz głupoty. Masz troszkę pieniędzy na umowę cywilno prawną (zakład)?

Nagram dwa filmy. Jeden FHD i drugi 4K i udowodnię ci, ze ten mój 4K będzie miał mniejsze bitrate od tego FHD. Zakład? 😜

Oczywiście zakładając identyczną długość filmu, identyczną scenę itp

Edytowane przez brawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Mocny4N napisał:

Właśnie dlatego nie biorę telefonu z salonów tych no złodziej bo inaczej nie można ich nazwać , wiadomo że reklamują i wciskają to co zalega na magazynach i to czego nikt nie bierze za bardzo a konsultant w salonie pewnie tak zakręci człowiekiem że i tak uwierzy ze trafił na najlepszą ofertę i najlepszy telefon dostał prawie darmo 

Zawsze przed kupnem telefonu robię mały reaserch, tym razem dałem się zrobić jak dziecko. Założyłem z góry że 11-stka będzie miała lepszą kamerę od 9-tki (z której byłem zadowolony) - zwłaszcza, że już 10-tka miała ją lepszą. Oczywiście sprzedawca t-mobile w rozmowie telefonicznej , jako z największych plusów tego telefonu podał....właśnie super aparat 108mpx, AI camera blebleble....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...