Skocz do zawartości

Telefon wrócił z CCS po naprawie/wymianie wyświetlacza nie działa czytnik linii papilarnych


bosniak

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wiadomo POCO F4 ma czytnik z boku, w systemie w ogóle go nie ma, nie pamiętam przed naprawą jaką miał wersję MIUI (kupiony nowy w sklepie NEONET) W tej chwili MIUI 13.07 nie aktualizuje sie (nie widzi nowszej wersji) i aktualizacje dot zabezpieczeń ma z 1.08.2022, też nie aktualizuje, a na starszym POCO F3 mam z 1.11.22. Co robić?

Screenshot_2022-11-30-20-39-52-631_com.android.settings.jpg

Screenshot_2022-11-30-20-39-26-317_com.android.settings.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wgrali tylko pewnie sam się wgrał przez OTA możliwe że wyszła aktualizacja jak telefon był u nich masz odblokowane BL , ja to bym do nich walił drzwiami i oknami niech naprawią czytniki linii dla porządnego serwisu to kilka minut roboty . Według tej strony https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/munch/ noweszego niż masz wgrany nie ma na region EEA 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon mam z oficjalnej sieci NEONET więc BL nie podejrzewam, że jest odblokowany. Poza tym sami przyznali że mi wgrali cyt."Uprzejmie informuję ,że wgrana do urządzenia została najnowsza, udostępniona nam przez Producenta wersja oprogramowania, dedykowania na rynek Europejski. Być może Pan  miał wcześniej wersje Global, która może się różnić numerem wersji"
Natomiast idę o zakład, że zabezpieczenie andka przed wysłaniem było z 1.11.2022, a teraz jest z sierpnia. Żony fabryczny nigdy nie grzebany POCO F3 ma MIUI 13.09 i aktualizacje z 1.11.22r.
Napisałem, że maja wysłać kuriera na swój koszt i doprowadzić telefon do stanu sprzed naprawy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba ci odblokowali BL z ciekawości zobacz pewnie wiesz jak nie będę pisał , co to da że zjadą wersje niżej skoro na Global też już jest aktualizacja zmień u żony na tel region na Szwajcaria i zobacz czy nie ma nic do pobrania z doświadczenia wiem ze Polska jest ostatnia to aktualizacji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrali Ci najnowszego dostępnego Globala EEA, który ma poprawki z sierpnia. Od tamtego czasu nie pojawiło się żadne globalne wydanie ROM-u dla tego modelu, więc siłą rzeczy nie mogłeś mieć nowszych poprawek, chyba że chodzi Ci o aktualizację systemową Google Play, ale to jest zupełnie inna historia...

image.png

Edytowane przez Kacper Skrzypek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie staramy się to autorowi wytłumaczyć ze ma najnowsze oprogramowanie dla jego telefonu ale on chce inne poprawki zabezpieczeń bo kiedyś miał z listopada a na nowszym ma z sierpnia . Innych wersji nie ma nawet na naszym xiomi.eu u mnie są z 1.10.2022 na RN11 . Wgrali to co powinno być na nim już dawno temu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Penie dla ciebie nie, ale nie mogłem mieć andka 11 bo tel fabrycznie wyszedł na 12, miałem wersje stabilna 13.09 z zabezpieczeniami z listopada a CCS wymieniając wyświetlacz wgrali 13.07 global z zabezpieczeniami z sierpnia. Co tu jest do rozumienia? Jak jedziesz do wulkanizacji zmieniając opony z zimówek na letnie to olej bez pytania też Ci wymieniają?

To nie zrzut z jakiegoś telefonu tylko z POCO F3 jak nie widzisz na screen (starszy model) na którym jest nowsze miui i nowsze zabezpieczenia. Nie po to kupowałem nowszy model żeby mnie serwis na siłę uwsteczniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bosniak napisał(a):

chciałem tylko żeby miał jak w POCO F3, nie prosiłem ich o aktualizacje najnowsze które go uwsteczniają.

To składaj zażalenia do Xiaomi. POCO F3 a F4, wbrew pozorom, to nie te same modele, i nie są aktualizowane tak samo. Serwis jest tu Boga duchu winien, nie mają na to wpływu.

Edytowane przez Kacper Skrzypek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis nie powinien ingerować w system, nic im do tego. jak jechałem ostatnio do ASO na wymianę tarcz i klocków nie aktualizowali mi sterownika skrzyni ani silnika. Napisałem do serwisu CSS, maja mi to ogarnąc jak było, a jak nie to  pisze do Rzecznika Praw Konsumenta. Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, z miui 13.09 z zabezpieczeniami listopad sam przez OTA zmieni się w miui 13.07 z zabezpieczeniami z sierpnia 🤣😂😁

 

35 minut temu, brawo napisał(a):

Ale o co ci chodzi? Po co na forum płaczesz od początku? Powinieneś kontaktować się z CSS. No i co nas obchodzi gdzie będziesz pisał dalej? ;)

nie płaczę tylko pytałem o czytnik linii papilarnych, zostało to wyjaśnione i przy okazji o nakładkę i też wiem o co chodzi. Tak skontaktowałem się z CSS, czekam na odpowiedź счастливый?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, bosniak napisał(a):

tak, z miui 13.09 z zabezpieczeniami listopad sam przez OTA zmieni się w miui 13.07 z zabezpieczeniami z sierpnia 🤣😂😁

Ile razy mogę powtarzać:

POCO F4 nie dostał żadnej aktualizacji od sierpnia. To, że wrzucasz nam zrzut z POCO F3, niczego nie zmienia, bo one mają inny soft. To, że mają ten sam procesor, o niczym nie świadczy. Serwis nie mógł wgrać innej aktualizacji niż tą którą miałeś ewentualnie Global MI. Ale i tak miałbyś sierpniowe poprawki, bo dla tego modelu nie ma nowszych wersji softu na tę chwilę.

Zażalenia do Xiaomi. To tak, jakbyś chciał mieć Androida na iPhonie... no niemożliwe. Serwis nie ma tu nic do rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no to w takim razie raczej nie ma opcji, że pakiet miałby być z listopada dla tego modelu, A innych wersji globala (o ile jest jakaś z poprawkami z listopada) no to nie mógł mieć fon z oficjalnej dystrybucji PL.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

I tak mineło od tamtego czasu 4 mce i 7 dnii jak sobie został w A12 i miui 13 tak sobie siedzi z aktualizacja zabezpieczeń z sierpnia 2022. 👏 brawo dla CCS "mieli prawo" i telefon jest starodawny. POCO F3 zony zaktualizowany dawno do A13 i Miui 14 a ten?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, bosniak napisał(a):

I tak mineło od tamtego czasu 4 mce i 7 dnii jak sobie został w A12 i miui 13 tak sobie siedzi z aktualizacja zabezpieczeń z sierpnia 2022. 👏 brawo dla CCS "mieli prawo" i telefon jest starodawny. POCO F3 zony zaktualizowany dawno do A13 i Miui 14 a ten?

Zmień region w telefonie na inny, np. Szwajcaria albo Niemcy, i sprawdź czy jest aktualizacja. Powinna być. Serwis nie jest winien temu, że Xiaomi nie puszcza aktualizacji na region Polska.

Jeśli nie ma, to wgraj ręcznie. https://bigota.d.miui.com/V14.0.2.0.TLMEUXM/miui_MUNCHEEAGlobal_V14.0.2.0.TLMEUXM_36c47aa22c_13.0.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...