Skocz do zawartości

Tasker - wyłączenie na noc wyświetlania powiadomień na ekranie blokady


Rostov

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

korzystam z telefonu Redmi 8 4/64 GB (Android 10, MIUI Global 12.0.3).

Od jakiegoś czasu moja praca wymaga korzystania z paru aplikacji, które również w nocy wysyłają dużą ilość powiadomień. Mam dla nich nadane uprawnienia wyświetlania powiadomień na ekranie blokady, co jest mi potrzebne w ciągu dnia. Przed pójściem spać zwykle ładuję telefon do 100%. Ale gdy w nocy przyjdzie kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt powiadomień, które do rana wyświetlają się na ekranie blokady (mimo, że kilka sekund po nadejściu powiadomienia wyświetlacz gaśnie), to rano stan naładowania baterii potrafi wynosić 85-80%. Nie jest to związane z aplikacjami działającymi w tle, ponieważ gdy w weekend nie przychodzą w nocy żadne powiadomienia, to rano bateria ma nie mniej niż 95%.

Stąd moje pytanie, w jaki sposób zaradzić temu przy użyciu Taskera? Po nadejściu powiadomienia ma być jedynie słyszalny jego dźwięk, a samo powiadomienie ma się wyświetlać jedynie jako ikona w pasku statusu. Żeby nie włączał się wówczas wyświetlacz, a powiadomienia żeby nie wyświetlały się na ekranie blokady. Wiem, że można by to robić co wieczór dla każdej aplikacji osobno, ale na dłuższą metę to trochę upierdliwe, więc szukam sposobu na automatyzację tego procesu. Niestety, nie bardzo wiem, jak to ogarnąć przy użyciu Taskera.

Edytowane przez Rostov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej by było na noc wyłączać dane komórkowe i wifi, a rano jak odpalisz no to dostaniesz zaległe powiadomienia.
Ewentualnie ustawić na noc scenariusz ultra oszczędzanie baterii , wtedy od ustawionej godziny też nie będziebpowiadomień.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierasz w/w ustawienia i przenosisz się na Taskera. Tworzysz nowy task i wybierasz akcję Custom Settings a potem przy linii Name klikasz "lupę" a potem "FIND" i przerzucasz się na ustawienia powiadomień i dokonujesz zmiany. Potem przeskakujesz na Taskera i ponownie "lupa". Zobaczysz co się zmieniło. U mnie jest to:

(Type)Secure (Name)lock_screen_allow_notifications

oraz

(Type)Secure (Name)lock_screen_show_notifications

W obu przypadkach Value na 0 gdy ma nie wyświetlać a 1 gdy ma wyświetlać.

Tworzysz dwa taski. Jeden z poleceniem na 0 a drugi na 1

Uzbrajasz w profil który w określonych godzinach wykona akcję na 0 a w pozostałych na 1.

 

//Edit

Możesz też zamiast wartości 1 i 0 wpisać =:=toggle=:=

wtedy będziesz miał przełącznik pomiędzy tymi wartościami i zbudujesz tylko jeden task.

https://tasker.joaoapps.com/userguide/en/help/ah_secure_setting.html

Edytowane przez mrtur
Dodałem instrukcję na przełączanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...