Skocz do zawartości

POCO F3 / Redmi K40 - MIUI 13 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 13.0.9.0.SKHCNXM - Android 12


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu POCO F3 / Redmi K40 (nazwa kodowa: alioth).

Link do pobierania ROMu:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv13/xiaomi.eu_multi_HMK40_POCOF3_V13.0.9.0.SKHCNXM_v13-12.zip/download

Jak przejść z ROM-u Fastboot na ROM recovery: https://miuipolska.pl/jak-przejsc-z-rom-u-xiaomi-eu-fastboot-na-xiaomi-eu-recovery/

Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie chce testować tych śmieci od xiaomi? 

No to ja powiem. 

Ogólnie podczas instalacji było grubo. Teamwin nie widział plików telefonu, Orangefox już ok, ale prawie zawału dostałem, jak po pomyślnej instalacji pokazał komunikat, że nie ma systemu na telefonie i czy na pewno chcę zrobić reboot. Po trzeciej instalacji dałem sobie spokój i, trochę się bojąc, zrobiłem reboot, na szczęście komunikat był po prostu zwalony i kłamał, system normalnie wstał. 

Szkoda, że zmienił się wygląd paska narzędzi (ściągana belka z góry). 

Poza tym chyba ok, być może trochę szybciej działa, zobaczymy po tygodniu testów. Jest gdzieś lista zmian? 

Jednak jest problem - po kliknięciu "O telefonie" > "Aktualizuj", wywala do ekranu głównego. Może ktoś potwierdzić, pomóc? 

Edytowane przez Tomequ123456
Testy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.11.2022 o 10:48, Tomequ123456 napisał(a):

Jednak jest problem - po kliknięciu "O telefonie" > "Aktualizuj", wywala do ekranu głównego.

Spróbuj wyczyścić dane aplikacji Aktualizacje.

P.S. Komentarze dot. forum proszę zachować dla siebie... Posta widziałem w czwartek przed edycją, forum nie informuje, że dokonano jego edycji, najlepiej wtedy mnie po prostu wywołać, to zaglądnę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.11.2022 o 22:14, Netoper napisał(a):

Te czyszczenie to nie jest w samej odpalonej aplikacji tylko w jej właściwościach...

Przecież wysłałem zdjęcie jak to u mnie wygląda, opcja czyszczenia nie jest dostępna.

Kacper, jutro podeślę. Dzięki. 

Jakie aplikacje lub uprawnienia są potrzebne do działania aplikacji "Aktualizacje"? Być może któreś wyłączyłem. 

Edytowane przez Tomequ123456
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

wgrałem twrp, pozniej miałem problemy z wrzuceniem pliku na tel ale za którymś razem poszło. w twrp wybrałem instalację wszystko poszło ok ale system na tel nie uruchamia się są 2 próby startu i ładuje się ponownie twrp. gdzieś tam w twrp wcisnąłem slot 2 albo B i teraz uruchamia się fastboot. jak to ugryźć żeby wystartował normalnie system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko prawie chodzi... (problemy jakieś z bluetooth, i program do dzwonienia i nagrywania rozmów ma straszne echo aż na rozmowie nie mogę się skupić).... ale

pobrało mi aktualizację i nie chce jej automatycznie zainstalować. Czy teraz muszę znów wszystko wyczyścić i od nowa instalować jeszcze raz tak samo czy jest może jakieś proste rozwiązanie bo nie chcę znów formatu.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pytanie mam @Kacper Skrzypek

Już olać te aktualizacje, które nie działają, ale inna sprawa mnie męczy. 

W 4K nagrywa mi tylko 8 minut, potem zaczyna kolejny filmik kilkanaście, kilkadziesiąt sekund i się wyłącza. 

Nie wiem czy to jakieś debilne ograniczenia softu, czy się przegrzewa, dlatego proszę o pomoc i wyjaśnienie... 

Edytowane przez Tomequ123456
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Ingolosio napisał(a):

Jest jakaś możliwa data kiedy będzie miui 14 na poco f3?

W sumie nie ma co się spieszyć. Czytałem na forum Xiaomi na Fejsie, że po aktualizacji do MIUI 14 bateria szybko ludziom schodzi. Nie na Poco F3, ale na innych telefonach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, ja mam jeszcze poprzednią wersję tj.13.0.7.0.SKHCNXM , ale mam pytanie czy da się jakoś podmienić tą systemową aplikację Tapeta/Themes na wersję europejską ? bo na tej w wersji MiUI Polska niestety pomimo lokalizacji polskiej pokazują się przede wszystkim motywy przeznaczone na rynek chiński, za to w innym z telefonów, gdzie mam oprogramowanie Global ta sama aplikacja jest już pozbawiona chińszczyzny. 

Przy okazji tworzenia nowych wersji sugeruję aby podmieniać te aplikacje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...