Jump to content

Gdy ekran się rozjaśnia to gasnie całkowicie


huo

Recommended Posts

Witam przychodzę z dosyć nietypowym problemem. W telefonie został wymieniony wyświetlacz (chiński zamiennik) dotyk dziala telefon się odpala nie ma problemu, natomiast gdy włączona jest funkcja automatycznej regulacji jasności to po wyjściu na dwór lub nawet gdy zaświecę latarką na czujnik telefon zaczyna się rozjaśniać aż nagle całkowicie gaśnie ekran i nic kompletnie nie widać ani nic nie da się zrobić (dotyk działa) dopiero po przytrzymaniu włącznika telefon się resetuje. Przy wyłączonej funkcji automatycznej regulacji jasności telefon dziala poprawnie lecz przy duzym natężeniu światła widać migotanie i zmianę barwy kolorów.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy zależy Ci na Widevine L1 (proponowanym rozwiązaniem stracisz L1), ale możesz przeflashować partycje Persist, gdzie kalibracje owych czujników są zapisane.

Odeśle do mojego tematu gdzie wszystko jest w ostatniej odpowiedzi wyjaśnione: [ROZWIĄZANE] Czujnik oświetlenia po kalibracji - Problemy techniczne - Forum MIUIPolska.pl

Być może to pomoże, jeśli nie to odpowiedź masz w swoim poście:

3 godziny temu, huo napisał(a):

W telefonie został wymieniony wyświetlacz (chiński zamiennik)

Bardzo łatwo wytłumaczyć taki stan rzeczy. Chińskie zamienniki często gęsto (nie zawsze) pobierają więcej prądu niż oryginalne wyświetlacze - być może przeciążasz sterownik podświetlenia ekranu przez co zabezpieczenie odcina zasilanie zbijając je  do "optymalnego minimum", a pomaga jedynie reset.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...