Skocz do zawartości

Xiaomi Redmi Note 9 pro 6/128 "wariowanie" dotyku


ZWA

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu miałem problemy z "wariowaniem" dotyku które objawiało się tym, że jakby ktoś za mnie losowo dotykał ekran, włączały się same różne aplikacje a w nich różne opcje. Pomagało włączenie blokady telefonu przyciskiem, po odblokowaniu wariacje przestały działać. Działo się to jak miałem naklejone jakieś no name szkło hartowane z popularnego serwisu aukcyjnego. Po odklejeniu szkła jakoś 2 m-ce temu telefon się uspokoił, może 3 razy zdarzyłe się te ww. "wariacje"ale wolałbym jednak mieć jakieś szkło chroniące ekran, tylko mam obawy że jak je nakleję to znowu te problemy powrócą. Telefon jest jeszcze na gwarancji ale obawiam się że serwis odrzuci moje zgłoszenie. Pytanie moje brzmi - czy ktoś miał takie identyczne problemy jak opisane przeze mnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Na forum Redmi Note 9S / 9 Pro nie znalazłem takich tematów. Za to włączyłem w opcjach programistycznych opcję "pokaż dotknięcia" i wtedy tapnięcia widać na wyświetlaczu jako kropki. W sytuacji gdy następuje wariowanie dotyku to tych kropek czasami jest na wyświetlaczu kilka sztuk i żyją własnym życiem pojawiając się naprzemiennie i znikając, najczęściej pojawiają się w linii przedniego aparatu. Wygląda na to że chyba będzie trzeba oddać sprzęt do serwisu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie opcje, albo wyświetlacz szajby dostaje albo soft się sypie.
Najczęściej w dziewiątkach był jednak problem z wyświetlaczem.
Na forum jest temat jak sprawdzić z której fabryki wyszedł wyświetlacz, bo dwie robiły dla Xiaomi, jak z tej słabszej to na 100% będzie to kwestia wyświetlacza.
W 9tkach był też problem z wadliwymi płytami głównymi, ale to się odbijało np restartami fona po włączeniu lokalizacji, czy jajami z bluetooth.
Ja sam na taki egzemplarz trafiłem, ale poszedł na 14 dniowy zwrot, i się wyleczyłem z 9

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.11.2022 o 20:30, Netoper napisał:

Dwie opcje, albo wyświetlacz szajby dostaje albo soft się sypie.
Najczęściej w dziewiątkach był jednak problem z wyświetlaczem.
Na forum jest temat jak sprawdzić z której fabryki wyszedł wyświetlacz, bo dwie robiły dla Xiaomi, jak z tej słabszej to na 100% będzie to kwestia wyświetlacza.

Nie znalazłem tego na forum


W 9tkach był też problem z wadliwymi płytami głównymi, ale to się odbijało np restartami fona po włączeniu lokalizacji, czy jajami z bluetooth.
Ja sam na taki egzemplarz trafiłem, ale poszedł na 14 dniowy zwrot, i się wyleczyłem z 9 emoji3.png

 

Takich problemów u mnie nie było, widocznie płyta lepsza albo wszystko przede mną.

Generalnie fon musi wylądować na serwis tak czy inaczej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...