Skocz do zawartości

Redmi Note 11 - MIUI 13 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 13.0.5.0.SGKMIXM - Android 12


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu Redmi Note 11 (nazwa kodowa: spes/spesn).

Link do pobierania ROMu:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv13/xiaomi.eu_multi_HMNote11_V13.0.5.0.SGKMIXM_v13-12.zip/download

Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, czekam na odblokowanie BL, jednak widzę że przy obecnym ROM-ie stable Redmi Note 11 jest kod "spesn", natomiast na SourceForge dla TWRP - "spes". Błąd, czy to właściwy folder do pobrania TWRP (obecnie 3.7.0_12-0) w 2 wersjach do wyboru? Która ma szansę zadziałać bez niespodzianek? Tel. będzie na prezent, więc nie chciałbym aby mnie coś zaskoczyło (choć w kilkunastu modelach już to robiłem). P.S. - wczoraj po pierwszym odpaleniu zaktualizowany do Global 13.0.14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Netoper napisał(a):

Tak.
A druga rzecz wyłącz sobie te rozszerzenie pamięci ram, bo to potrafi wręcz zamulać system.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
 

Mi nie przeszkadza a przydaje się jak odpalam jakieś bardziej wymagające aplikacje albo gry , mam takie dziwne wrażenie albo na Andku 12 szybciej zjada baterie niż na 11 dodam że cały czas mam włączone WI-FI a poza domem dane mobile działają .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

BL odblokowany, TWRP jest (3.7) ale niestety... stało się. Nijak nie chce się zrobić flash. Pierwszy problem - tryb FB, nie widać tel w win. Drugi - nie da sie wrzucić paczki przez adb push w data/media - bo nie ma folderu 'media' więc wrzucam w data. TWRP Wywala instalację. MiFlash - też poległem, zawsze komunikat "antirollback check error" bo recovery 13.0.12 a miałem już 13.0.14. Na dziś skończyły mi się pomysły... a telefon na prezent za 10 dni 😪. Działa TWRP i nie da się wyłączyć telefonu - restarty do trybu FB

Edytowane przez fido70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Redmi Note 11 działał TWRP który podsyłałem wyżej. 

5 godzin temu, fido70 napisał(a):

Pierwszy problem - tryb FB, nie widać tel w win

Sterowniki zainstalowane poprawnie? Oryginalny kabel od Xiaomi?

5 godzin temu, fido70 napisał(a):

MiFlash - też poległem, zawsze komunikat "antirollback check error"

Usuń linijkę sprawdzająca to ze skryptu i przejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywalałem, hashowałem różne - bez efektu :( ... pomożesz raz jeszcze? O którą/które linie chodzi? Kurde, muszę dziś zrobić ten tel... echh

::check anti_version
if exist %~dp0images\anti_version.txt (for /f "delims==" %%a in (%~dp0images\anti_version.txt) do (set CURRENT_ANTI_VER=%%a))
if [%CURRENT_ANTI_VER%] EQU [] set CURRENT_ANTI_VER=0
for /f "tokens=2 delims=: " %%i in ('fastboot %* getvar anti 2^>^&1 ^| findstr /r /c:"anti:"') do (set version=%%i)
if [%version%] EQU [] set version=0
set anticheck="antirollback check pass"
if %version% GTR %CURRENT_ANTI_VER% set anticheck="Current device antirollback version is greater than this pakcage"
echo %anticheck% | findstr /r /c:"pass" || @echo "Antirollback check error" && exit /B 1

::set CURRENT_ANTI_VER=0
::for /f "tokens=2 delims=: " %%i in ('fastboot %* getvar anti 2^>^&1 ^| findstr /r /c:"anti:"')  do (set version=%%i)
::if [%version%] EQU [] set version=0
::if %version% GTR %CURRENT_ANTI_VER% (
::    echo current device antirollback version is greater than this package
::    exit /B 1
::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

::check anti_version
if exist %~dp0images\anti_version.txt (for /f "delims==" %%a in (%~dp0images\anti_version.txt) do (set CURRENT_ANTI_VER=%%a))
if [%CURRENT_ANTI_VER%] EQU [] set CURRENT_ANTI_VER=0
for /f "tokens=2 delims=: " %%i in ('fastboot %* getvar anti 2^>^&1 ^| findstr /r /c:"anti:"') do (set version=%%i)
if [%version%] EQU [] set version=0
set anticheck="antirollback check pass"
if %version% GTR %CURRENT_ANTI_VER% set anticheck="Current device antirollback version is greater than this pakcage"
echo %anticheck% | findstr /r /c:"pass" || @echo "Antirollback check error" && exit /B 1

To jest do zakomentowania w całości.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa! Jednak człowiek cały czas się uczy... 😀Rozwiązane Problemy:

1. Paczka recovery nie mogła być w folderze z PL znakami w nazwie, okazało się że sekcję anti-check skryptu usuwałem właściwie 

2. Ponieważ na koniec MiFlash wywalał jakiś error, choć telefon wstał (ROM Global 13.0.12.0), drugi raz puściłem w opcji z blokadą (lock) - success

3. Szybko ponowny unlock BL, użycie innego TWRP (twrp-3.7.0_12-0-spes-dblenk9.img 100.7MB) i reszta poszła idealnie

Serdeczne dzięki @Kacper Skrzypekza pomoc i cierpliwość. Mam nadzieję że zanim go spakuję na prezent, będzie nowsza wersja MIUI 13 PL 😆

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...