Skocz do zawartości

MIUI 22.10.26


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Tartary napisał(a):

Nie da się ustawić zakresu, jeżeli jest wyłączona aplikacja systemowa. Musiałyby być włączone w telefonie dwie aplikacje do obsługi wideo jednocześnie, czyli systemowa i ta którą używam na co dzień, a to się mija z celem posiadania drugiej aplikacji. 

@Master @Kacper Skrzypekwychodzi na to, że aplikacja, a nie aparat robi tutaj robotę. Szkoda, bo systemowa jest ciężka i chciałem coś prostego bez dodatkowych opcji, typu YouTube itp.

no to temat chyba się wyjaśnił :) ja z VLC korzystam sporadycznie - głównie do podglądu dużych plików video i lądowania napisów srt/txt - a tak ta systemowa w zupełności wystarczy ... w sumie całkiem fajny ten slow motion - ot taki dodatkowy bajer :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.10.2022 o 14:12, Tartary napisał(a):

Nie da się ustawić zakresu, jeżeli jest wyłączona aplikacja systemowa. Musiałyby być włączone w telefonie dwie aplikacje do obsługi wideo jednocześnie, czyli systemowa i ta którą używam na co dzień, a to się mija z celem posiadania drugiej aplikacji. 

@Master @Kacper Skrzypekwychodzi na to, że aplikacja, a nie aparat robi tutaj robotę. Szkoda, bo systemowa jest ciężka i chciałem coś prostego bez dodatkowych opcji, typu YouTube itp.

Kiedyś kiedyś tak to działało. Mam kilka filmów w slo-mo nagranych jeszcze Mixem 2s, tak mniej więcej sprzed 3 lat, i odtwarzam je na kompie w slo-mo bez kombinowania. Później była albo zmiana bazy Androida albo wersji MIUI i apka aparatu dostała "upgrade", od tamtej pory filmy nagrywane w slo-mo odtwarzały się w tym trybie tylko w stockowej aplikacji. Taki urok Xiaomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie pojawiła się znowu wibracja całego telefonu - tym razem wskoczyła od razu po odblokowaniu telefonu pazurem :) dawno już tego nie było - sądziłem że problemu już nie ma ale się myliłem :) oczywiście restart rozwiązuje problem no ale coś dalej z tym jest nie tak ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sly napisał(a):

Jakoś nudno bez aktualizacji 😁 wiadomo już coś, czy wrócą i w jakiej formie?

true true ... pewnie kolejna będzie jak wyjdą nowe aktualizacje zabezpieczeń - czyli grudniowe - a potem może już będzie update z andkiem 13 - podobno miui 14 ma wejść razem z premierą mi 13tki a to już całkiem niedługo - możliwe że w przyszłym miesiącu .... ogólnie ta wersja działa całkiem dobrze - poza drobiazgami o których już pisałem (przełączanie neta i wibracje) no ale to nic poważnego ... na pewno pan Kacper coś w tym temacie jeszcze napisze bo wie że czekamy na info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, sly napisał(a):

Jakoś nudno bez aktualizacji 😁 wiadomo już coś, czy wrócą i w jakiej formie?

W jakiej formie - wiadomo, o tym pisałem w pierwszym poście. Będzie nowa numeracja. Prawdopodobnie aktualizacje pojawia się jak wydadzą Androida 13, a skoro wstrzymali dla wszystkiego oprócz tabletów, to bardzo możliwe że to już będzie MIUI 14.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka z dziś. Od aktualizacji na 22.10.26 borykałem się z ciągłym rozłączaniem zegarka Garmin po bt. Losowym wysyłaniem powiadomień na zegarek, słabym zasięgiem bt ( w mieszkaniu rozłączał nawet w pokoju obok). Do tego bateria wyraźnie gorzej trzymała. Co do zegarka, walczyłem z aplikacją odpowiadającą za komunikację, softem zegarka, ponownym flshem telefonu i nic. Dziś grzebałem z nudów w ustawieniach i zauważyłem że w ustawieniach baterii mam tryb "zbalansowane" choć zawsze używałem trybu"bateria" po zmianie na ten który zawsze mam ustawiony wszystkie problemy zniknęły. Nie rozłącza zegarka, powiadomienia przychodzą wszystkie, zasięg w całym mieszkaniu i nawet poza nim (nawet przed blokiem, a mieszkam na 3 piętrze), cud! Zrobiłem test i włączyłem znowu tryb zbalansowane i problemy powróciły. Po powrocie do bateria wszystko ok. Czyli jest jakaś różnica pomiędzy trybami, przynajmniej unie.

Sendnięte z Mi 11





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kaciek napisał(a):

Taka ciekawostka z dziś. Od aktualizacji na 22.10.26 borykałem się z ciągłym rozłączaniem zegarka Garmin po bt. Losowym wysyłaniem powiadomień na zegarek, słabym zasięgiem bt ( w mieszkaniu rozłączał nawet w pokoju obok). Do tego bateria wyraźnie gorzej trzymała. Co do zegarka, walczyłem z aplikacją odpowiadającą za komunikację, softem zegarka, ponownym flshem telefonu i nic. Dziś grzebałem z nudów w ustawieniach i zauważyłem że w ustawieniach baterii mam tryb "zbalansowane" choć zawsze używałem trybu"bateria" po zmianie na ten który zawsze mam ustawiony wszystkie problemy zniknęły. Nie rozłącza zegarka, powiadomienia przychodzą wszystkie, zasięg w całym mieszkaniu i nawet poza nim (nawet przed blokiem, a mieszkam na 3 piętrze), cud! Zrobiłem test i włączyłem znowu tryb zbalansowane i problemy powróciły. Po powrocie do bateria wszystko ok. Czyli jest jakaś różnica pomiędzy trybami, przynajmniej unie.

Sendnięte z Mi 11




 

U Ciebie też na trybie bateria włącza oszczedzanie baterii ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, kaciek napisał(a):

Z innej beczki. Bo jednak to bt u mnie coś kiepsko działa, czy cofnięcie o jedna wersja do tylu na 22.10.12 można zrobić bez czyszczenia? Jeszcze nie cofałem się ...

Sendnięte z Mi 11
 

z downgradem chyba nie powinno być problemów o ile nie będzie się próbowało wrzucić wersji ze starszymi poprawkami bezpieczeństwa .... z bluetoothem to nie mam akurat doświadczeń bo w zasadzie z niego nie korzystam .... no ale można spróbować - choć ja bym radził zaczekać do kolejnej wersji rozwojowej być może już w wersji 14 ... tyle że potem pewnie będzie problem z downgradem tzn z 14 na 13 :) tzn. bez wipe data pewnie się nie obejdzie ....

Edytowane przez Master
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Netoper napisał(a):

A jak starsza wersja może mieć takie same poprawki jak nowsza?

W dół nie da się cofnąć bez czyszczenia. Jak się robi downgrade to trzeba na czysto postawić system.,

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
 

chodziło mi o to że kolejne wersje rozwojowe często prawie niczym się nie różnią i jeśli mają te same poprawki bezpieczeństwa tzn datowane na ten sam miesiąc to może uda się zrobić downgradem z wersji późniejszej na wcześniejszą bez konieczności czyszczenia danych - spróbować można a jak się nie uda zostanie zrobić czysta instalke ... w sumie w tej sytuacji co opisał przedmówca to też nie ma pewności że to rozwiąże problem - chyba że pamięta na jakiej wersji weekly działało to dobrze .... i jak to jakaś mocno wcześniejszą wersja to wipe na pewno będzie już konieczne - albo zaczekać na następną rozwojowa :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby się nie różniły to po co je tworzyć ?
Praktycznie każda kolejna wersja ma zastosowane nowe rozwiązania, nowsze apki, sterowniki, czy pakiety zabezpieczeń
Wystarczy jedna z tych możliwości aby przy próbie brudnego downgrade system się wyłożył, o ile w ogóle da się z powodzeniem zakończyć taki downgrad.
Kolejna sprawa, nawet jak by się udało to w samym systemie będzie nielichy bajzel bo będą w nim naleciałości nowszych i na siłę zasadzonych starych rozwiązań.
A na koniec jeszcze dorzucę że przy robieniu standardowego updated potrafią być jaja z konfliktami i trzeba robić reset do fabrycznych, a robienie downgrade jest zdecydowanie agresywniejsze.


Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak przy okazji tego o czym pisaliśmy - bo ciekawy temat ogólnie - w sumie trochę szkoda że Xiaomi nie daje przy tych changelogach wersji weekly trochę bardziej szczegółowych informacji w zakresie zmian tzn. czasami jest podane tylko jedno zdanie które tak naprawdę o niczym nie mówi :) a tak jakby było wiadomo np gdzie mieszali z opcjami wifi czy bluetootha to wtedy w przypadku problemów można by fajnie i szybko wyszukać która wersja była ostatnia przed poprawkami i sobie ja wrzucić .... tych wersji było już tyle i tych zmian tyle że ciężko to wszystko pamiętać co na jakiej wersji było lepiej a co gorzej :) fajnie byłoby też żeby gdzieś dać jakieś zestawienie tych zmian dla wersji weekly to jakby to było w jednym miejscu to też by nie zaszkodziło :) no ale myślę że trzeba już czekać na wersję 14 to pewnie część problemów rozwiążą a dojdą kolejne co oczywiście bardzo nas cieszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z changelogami to nie tylko Xiaomi jest oszczędne w informowaniu, mam w używaniu Samsunga S20Fe i S21 ultra i też lipa jeśli chodzi o logi miesięcznych updatów, jedynie jak była duża zmiana wersji andka to się trochę rozpisali, ale jedynie na zasadzie co nowego(jakie funkcje) doszło, a z cyferek to tylko data pakiety bezpieczeństwa, i po za tym nic o wersjach aplikacji.
Np. na realme 8pro nawet jak była duża aktualizacja to zero konkretów, a wręcz nie chwalili się że np aktualizacja blokuje możliwość odblokowania BL, czy że wykastrowali motywy/personalizację, dopiero po aktualizacji wychodziło jakie funcjonalności wycięli. I zostajesz w czarnej rzyci bo nie możesz cofnąć romu, Tu Xiaomi ma wielką przewagę, że jak coś nie pasuje to można sobie starszy rom postawić bez jakichś większych problemów, bo np z Samsungiem niby też da radę (ale trza już sporo kombinować) ale i tak flaga idzie że urządzenie grzebane.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Netoper napisał(a):

Z changelogami to nie tylko Xiaomi jest oszczędne w informowaniu, mam w używaniu Samsunga S20Fe i S21 ultra i też lipa jeśli chodzi o logi miesięcznych updatów, jedynie jak była duża zmiana wersji andka to się trochę rozpisali, ale jedynie na zasadzie co nowego(jakie funkcje) doszło, a z cyferek to tylko data pakiety bezpieczeństwa, i po za tym nic o wersjach aplikacji.
Np. na realme 8pro nawet jak była duża aktualizacja to zero konkretów, a wręcz nie chwalili się że np aktualizacja blokuje możliwość odblokowania BL, czy że wykastrowali motywy/personalizację, dopiero po aktualizacji wychodziło jakie funcjonalności wycięli. I zostajesz w czarnej rzyci bo nie możesz cofnąć romu, Tu Xiaomi ma wielką przewagę, że jak coś nie pasuje to można sobie starszy rom postawić bez jakichś większych problemów, bo np z Samsungiem niby też da radę (ale trza już sporo kombinować) ale i tak flaga idzie że urządzenie grzebane.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
 

o to bardzo ciekawe - widocznie nie chcą udzielać za dużo informacji - w sumie trochę dziwne bo na pewno by to nie zaszkodziło a często by się przydało ot chociażby przy wrzucaniu wcześniejszych wersji :) no ale tu nic się nie poradzi .... podejrzewam że jest mała szansa że zmienia w tym zakresie politykę i dobrze choć że mamy forum to zawsze jakieś info można poszukać co i jak .... u mnie dzisiaj znowu wskoczyła ta wibracja całej obudowy i to jest jakieś takie randomowe - nie wiadomo od czego ten badziew się robi .... ostatnio mam wrażenie że to coś z odblokowywaniem fona pazurem :) ale zdążą się to raz na kilka dni a odblokowuje się dużo częściej - wczesniej zakładałem że to coś związanego z powiadomieniami ale nie, to jest od kilku wersji rozwojowych a wcześniej nie było z tym problemu (aplikacje używam te same nic tam nie dodaje i nie mieszam w funkcjach fona) - dobrze choć że restart pomaga tego się pozbyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Godzinę temu, kaciek napisał(a):

Pojawiła mi się aktualizacja bluetooth. Znalazłem ją w ustawieniach bluetooth, ciekawe czy tylko ja tak miałem? Nikt o tym nie wspomina.

Sendnięte z MI 11
 

właśnie sprawdziłem u siebie i brak takowej .... ogólnie to w zasadzie z tego nie korzystam ale włączyłem i tam polazilem w ustawieniach i nigdzie nie widzę :) ogólnie to już dzisiaj premiera miui 14 .... jakoś smutno bez tych tygodniowych updatow - nie ma na co ponarzekać :) z ciekawostek to chyba udało mi się pozbyć problemu wibrującej obudowy - wyłączyłem wibracje przy odcisku palca i do tej pory się nie zdazylo .... pisałem kiedyś o tym problemie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

No właśnie nie. Odwołali. Kiedy będzie - nie wiemy.

o to ciekawe - dosłownie kilka dni temu gdzieś na jakimś zachodnim portalu o tym czytałem że jest 1 grudnia .... może znaleźli tam coś jeszcze do poprawy .... będziemy czekać :) pozdrowienia ps. tam widziałem Pana artykuł o zmianach w miui 14 - bardzo dobry choć wizualnie faktycznie chyba nie należy się spodziewać za dużych zmian ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

Nie, po prostu odwołali ze względu na śmierć byłego prezydenta Chin. Nie tylko Xiaomi odwołało swoją konferencję, Huawei, MediaTek czy iQOO zrobiły podobnie.

no to zrozumiałe - tam jest kult jednostki - coś podobnego jak u nas i w Korei północnej ... w każdym razie czekamy cierpliwie ...

Edytowane przez Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...