Skocz do zawartości

MIUI 22.10.26


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

221027.png

Koniec wersji beta w dotychczasowej formie

Xiaomi poinformowało, że wersja 22.10.26 to ostatnia aktualizacja wydawana w dotychczasowej formie, jeśli chodzi o wersje dzienne (na których opieraliśmy wydania tygodniowe). Dla nas jako twórców modyfikacji Xiaomi.eu oznacza to, iż:

  • nie będziemy już otrzymywać dziennych aktualizacji MIUI (bo ich nie będzie), więc listy zmian, jakie opracowujemy na dany tydzień na podstawie tego, co wiemy o danej wersji, będą z natury rzeczy niekompletne (zresztą dotychczas też tak było, bo nie da się przeanalizować każdej zmiany, jaką wprowadziło Xiaomi w danej wersji), tłumaczenie też może być dodawane później niż zazwyczaj,
  • będziemy przechodzić na wydawanie wersji opartych na “nowych” wydaniach tygodniowych, np. V13.1.22.10.26.DEV (o których pisałem parę miesięcy temu),
  • aktualizacje najprawdopodobniej będą wydawane w piątki/soboty (a nie w czwartki), bo wersje .DEV były dotychczas wydawane przez Xiaomi w Chinach dopiero w piątki po południu.

Nie wiemy, kiedy będzie następna aktualizacja. Jutro być może będziemy wiedzieć coś więcej; jeśli tak będzie, przygotuję na ten temat oddzielny artykuł. Niemniej, póki co lepiej się przygotować na parę tygodni bez wersji beta. Nowe wersje mogą być połączone z aktualizacją do Androida 13 (dla wszystkich modeli biorących do tej pory udział w starej becie bez Xiaomi 11 Lite 5G NE i modeli, dla których wsparcie dzisiaj się zakończyło).

Nowe wersje .DEV będą także wydawane dla telefonów, dla których wcześniej nie wydawaliśmy bet ze względu na to, że “załapały” się one tylko na nowe, a nie stare bety (np. Xiaomi 12/Pro, Redmi K50 Ultra/Xiaomi 12T Pro, seria Xiaomi 12S czy Redmi K40S/POCO F4/Redmi K50).

Przywracanie ROM-ów pod TWRP

Począwszy od wersji MIUI 22.6.22 przywracamy paczki w wersji pod TWRP dla większości urządzeń. Otrzymały one bowiem odpowiednie aktualizacje, które dodały obsługę deszyfrowania danych w Androidzie 12. Instrukcja przejścia z ROM-u fastboot na ROM recovery znajduje się w tym miejscu.

Dla urządzeń, które nie otrzymały jeszcze nowego, działającego wydania TWRP, aktualizacje nadal będą wydawane jako paczki pod tryb Fastboot i w tym trybie muszą być wgrywane — szczegóły w naszym artykule.

Częsty problem po pierwszej instalacji ROM-u

Jeśli po instalacji naszego oprogramowania telefon wyświetla informację o tym, iż aplikacja Uprawnienia przestała działać bądź samoczynnie się restartuje, należy wyczyścić dane tej aplikacji w Ustawieniach (Ustawienia > Aplikacje > Zainstalowane > 3 kropki > Pokaż wszystkie aplikacje > wtedy wyszukać Uprawnienia > Wyczyść dane). Po wyczyszczeniu danych aplikacji problem ustąpi.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja znajduje się na naszym forum.

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (klawisze Głośność+ i Power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych (w Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

W przypadku, gdy posiadamy stockowe recovery od Xiaomi, uruchamiamy je za pomocą tej samej kombinacji klawiszy i wybieramy drugą opcję (Wipe Data), a następnie ją zatwierdzamy. Potem opcją nr 1 uruchamiamy telefon ponownie.

Root

Root z Magisk 25.2 do instalacji z TWRP (plik apk jest jednocześnie instalatorem — w celu instalacji w TWRP należy zmienić rozszerzenie z apk na zip. Najnowsze wersje TWRP wspierają instalację Magiska bez zmiany nazwy). Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Magisk w wersji 24 i wyżej nie wspiera już narzędzia MagiskHide, co może powodować problemy z poprawnym przechodzeniem testu SafetyNet (związanego m.in. z płatnościami Google Pay) przy korzystaniu z roota. Należy wtedy skorzystać ze starszej wersji 23 lub włączyć opcję Zygisk w ustawieniach aplikacji Magisk i wgrać moduł SafetyNet Fix w wersji pod Zygiska.

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska według tego poradnika.

Jednocześnie informujemy, że jesteśmy małą, kilkuosobową grupą, która tworzy tę modyfikację MIUI jako hobby, w wolnym czasie. Nie mamy żadnego powiązania z pracownikami Xiaomi, zatem nie jesteśmy w stanie w żaden sposób wpłynąć na pracę oprogramowania MIUI Global i na poprawę problemów w tymże oprogramowaniu występujących. W związku z tym prosimy o niezgłaszanie nam bugów związanych z Globalem, gdyż w 90% przypadków nie będziemy w stanie Wam pomóc.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć, klikając w przycisk poniżej.

Motyw: tutaj.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, puściłem to u nas trochę wcześniej. Dwa ROM-y jeszcze się budują, niedługo aktualizator pewnie będzie widzieć.

Trochę szkoda, że dla Mi 10T Lite kończą wsparcie, ale jutro powinienem już mieć Xiaomi 12, także będę mógł sprawdzać dalej :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

Tak, puściłem to u nas trochę wcześniej. Dwa ROM-y jeszcze się budują, niedługo aktualizator pewnie będzie widzieć.

Trochę szkoda, że dla Mi 10T Lite kończą wsparcie, ale jutro powinienem już mieć Xiaomi 12, także będę mógł sprawdzać dalej :)

gratulacje - fajny sprzęt - w sumie nic dziwnego że powoli kończą wsparcie dla starszych modeli - i tak mają ich od groma i to wszystko ogarniać to widocznie mają dość :) co do 13tki to myślę że warto byłoby zrobić czysta instalke po wipe data żeby jakieś stare śmieci z 12tki nie zostały - może będzie jakaś taka wersja pod fastboota że będzie możliwość takiej instalacji .... może też z wgraniem na stałe aktualnego twrp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, sly napisał(a):

Ciekawe, czy na 13 zrobią już normalne dymki do mesemgera 🤔

Na razie pobieram aktualizację przez uptader.

a przed chwilą sprawdzałem - na mi 11 jeszcze nie ma ... na 13 to w ogóle tam sporo  pozmieniali ... i jestem bardzo ciekawy jak to będzie wyglądać w praktyce - choć osobiście nic nie mam co do powiadomień ani ich wizualizacji - może za mało z tego korzystam ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy działa Wam nagrywanie w zwolnionym tempie? U mnie nagrywa w tej opcji, ale odtwarza się w normalnym tempie. Zwolnione tempo jest tylko przy ustawieniu 960 fps, ale tylko ostatnie 3/4 odtwarzanego filmu. Może ktoś sprawdzić? Xiaomi 12x

Edytowane przez Tartary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem właśnie dziwna sytuację. Po zainstalowaniu systemu wyskoczyły mi jakieś 5 errorow w stylu nie można zamontować system root block costam etc. Instalowałem paczkę 3 razy i za każdym razem to samo. Przy wybieraniu opcji restartu w twrp miałem info o tym że nie ma zainstalowanego systemu ale mimo wszystko telefon mi wstał zaktualizowany. Wie ktoś o co chodzi?

Wysłane z mojego M2012K11G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, uremytoy napisał(a):

Miałem właśnie dziwna sytuację. Po zainstalowaniu systemu wyskoczyły mi jakieś 5 errorow w stylu nie można zamontować system root block costam etc. Instalowałem paczkę 3 razy i za każdym razem to samo. Przy wybieraniu opcji restartu w twrp miałem info o tym że nie ma zainstalowanego systemu ale mimo wszystko telefon mi wstał zaktualizowany. Wie ktoś o co chodzi?

Wysłane z mojego M2012K11G przy użyciu Tapatalka
 

Wygląda na jakieś problemy z montowaniem partycji. Jeśli proces przeszedł poprawnie, to myślę, że nie ma się czym przejmować.

9 minut temu, ukey napisał(a):

Szkoda że uśmiercili mi 10t lite... :( czas przejść na wersję stable. 

Ciekawi mnie co sie stało że aktualizacja zniknęła właśnie. Podczas pobierania error o już nie widzi nowej aktualizacji. 

Aktualizacja nadal jest na sourceforge, także może po prostu jakiś problem był lokalnie u Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zauważyłem problem z przełączeniem na sieć mobilna - na dwóch poprzednich wersjach było wszystko ok a tu wyłączyłem wifi i włączyłem sieć mobilną i nie widzi netu - nie pojawia się też ta ikonka łączności - pewnie po restarcie będzie wszystko w porządku ....

ps. restart rozwiązuje problem - przełącza się i wszystko jest ok

14 godzin temu, Tartary napisał(a):

Czy działa Wam nagrywanie w zwolnionym tempie? U mnie nagrywa w tej opcji, ale odtwarza się w normalnym tempie. Zwolnione tempo jest tylko przy ustawieniu 960 fps, ale tylko ostatnie 3/4 odtwarzanego filmu. Może ktoś sprawdzić? Xiaomi 12x

u mnie to wygląda tak

https://file.io/hvphYvFO8A7A

z tym dźwiękiem to tak ma być? w sumie nie korzystałem jeszcze z tego trybu ....

Edytowane przez Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Master napisał(a):

z tym dźwiękiem to tak ma być? w sumie nie korzystałem jeszcze z tego trybu ....

Nie chodzi o dźwięk, tylko o tryb slow motion, u nas przetłumaczone "zwolnione tempo" w opcjach aparatu i to nie działa. Ściągnąłem Twój plik i u mnie odtwarza w normalnym tempie. U Ciebie odtwarza w zwolnionym tempie?

Edytowane przez Tartary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kacper SkrzypekDoszedłem o co chodzi z tym slow motion. Okazało się, że ten tryb nie jest odtwarzany, jeżeli fabryczna aplikacja wideo jest wyłączona. Czyli tak ma być, że tryb slow motion działa tylko wtedy, kiedy wideo jest odtwarzane fabryczną aplikacją i nie będzie działał z żadną inną? 

Edytowane przez Tartary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

Wejdź w Galerii w plik z slow motion i tam dotknij ikonki która się wyświetli nad paskiem z przyciskami typu usuń itd. Jak tam dostosujesz sobie slow motion to utworzy się nowy film, który już będzie mieć slowmo wszędzie

no z tego co patrzę właśnie to czy odtworzę przez tą ikonkę czy dam normalnie odtwarzanie w galerii to jest to samo - z ikonka to tylko dodatkowo wyświetla taka podziałkę ...

50 minut temu, Tartary napisał(a):

Nie chodzi o dźwięk, tylko o tryb slow motion, u nas przetłumaczone "zwolnione tempo" w opcjach aparatu i to nie działa. Ściągnąłem Twój plik i u mnie odtwarza w normalnym tempie. U Ciebie odtwarza w zwolnionym tempie?

no to właśnie to było nagrywane po wyborze trybu zwolnione tempo - innych opcji tam nie ma - przynajmniej nie widzę ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Master napisał(a):

no z tego co patrzę właśnie to czy odtworzę przez tą ikonkę czy dam normalnie odtwarzanie w galerii to jest to samo - z ikonka to tylko dodatkowo wyświetla taka podziałkę ...

No trzeba za pomocą tej podziałki wybrać zakres gdzie się chce uzyskać slow motion i potem zatwierdzić. Wtedy się wygeneruje film, gdzie masz już slow motion niezależnie od aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tartary napisał(a):

@Kacper Skrzypekpojawiło się jak w ustawieniach galerii włączyłem "tryb pełnoekranowy", ale klikając w to otwiera plik w aplikacji do odtwarzania wideo, więc wygląda na to, że nie działa z innymi aplikacjami poza systemową. 

no ja sprawdzałem u siebie przez VLC i odtwarza ten plik normalnie - tzn bez efektu słów motion - więc chyba jest tak jak napisałeś ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

No trzeba za pomocą tej podziałki wybrać zakres gdzie się chce uzyskać slow motion i potem zatwierdzić. Wtedy się wygeneruje film, gdzie masz już slow motion niezależnie od aplikacji.

dokładnie tak - powstaje wtedy drugi plik i odtwarza się ze słów motion w zakresie ustawionym na tej podziałce - tyle że bez dźwięku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Tartary napisał(a):

@Kacper Skrzypekdziała tylko z fabryczną aplikacją wideo. Jak mam ją wyłączoną to nie działa 

kliknij na te kropki ustaw zakres na podziałce i zapodaj tego ptaszka - powstanie drugi plik video i on już w zaznaczonym zakresie będzie normalnie się wszędzie odtwarzał jako slow motion .... 

2 minuty temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

Dźwięku w zwolnionym tempie na Xiaomi nie ma i nie wiem, czy kiedykolwiek był.

a no właśnie - ja też nie wiem .... prawdę mówiąc skorzystałem teraz z tego trybu po raz pierwszy i dałem znać na wszelki wypadek - w pliku zapisanym po ustawieniu zakresu który wyswietlilem przez VLC dźwięku nie ma w ogóle a tam w tym pierwotnym jest tylko na początku i na końcu - ale to tylko oczywiście w tym oryginalnie zapisanym ....

Edytowane przez Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Master napisał(a):

kliknij na te kropki ustaw zakres na podziałce i zapodaj tego ptaszka - powstanie drugi plik video i on już w zaznaczonym zakresie będzie normalnie się wszędzie odtwarzał jako slow motion .... 

Nie da się ustawić zakresu, jeżeli jest wyłączona aplikacja systemowa. Musiałyby być włączone w telefonie dwie aplikacje do obsługi wideo jednocześnie, czyli systemowa i ta którą używam na co dzień, a to się mija z celem posiadania drugiej aplikacji. 

@Master @Kacper Skrzypekwychodzi na to, że aplikacja, a nie aparat robi tutaj robotę. Szkoda, bo systemowa jest ciężka i chciałem coś prostego bez dodatkowych opcji, typu YouTube itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...