Skocz do zawartości

MIUI 22.10.19


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

221020.png

Przywracanie ROM-ów pod TWRP

Począwszy od wersji MIUI 22.6.22 przywracamy paczki w wersji pod TWRP dla większości urządzeń. Otrzymały one bowiem odpowiednie aktualizacje, które dodały obsługę deszyfrowania danych w Androidzie 12. Instrukcja przejścia z ROM-u fastboot na ROM recovery znajduje się w tym miejscu.

Dla urządzeń, które nie otrzymały jeszcze nowego, działającego wydania TWRP, aktualizacje nadal będą wydawane jako paczki pod tryb Fastboot i w tym trybie muszą być wgrywane — szczegóły w naszym artykule.

Częsty problem po pierwszej instalacji ROM-u

Jeśli po instalacji naszego oprogramowania telefon wyświetla informację o tym, iż aplikacja Uprawnienia przestała działać bądź samoczynnie się restartuje, należy wyczyścić dane tej aplikacji w Ustawieniach (Ustawienia > Aplikacje > Zainstalowane > 3 kropki > Pokaż wszystkie aplikacje > wtedy wyszukać Uprawnienia > Wyczyść dane). Po wyczyszczeniu danych aplikacji problem ustąpi.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja znajduje się na naszym forum.

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (klawisze Głośność+ i Power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych (w Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

W przypadku, gdy posiadamy stockowe recovery od Xiaomi, uruchamiamy je za pomocą tej samej kombinacji klawiszy i wybieramy drugą opcję (Wipe Data), a następnie ją zatwierdzamy. Potem opcją nr 1 uruchamiamy telefon ponownie.

Root

Root z Magisk 25.2 do instalacji z TWRP (plik apk jest jednocześnie instalatorem — w celu instalacji w TWRP należy zmienić rozszerzenie z apk na zip. Najnowsze wersje TWRP wspierają instalację Magiska bez zmiany nazwy). Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Magisk w wersji 24 i wyżej nie wspiera już narzędzia MagiskHide, co może powodować problemy z poprawnym przechodzeniem testu SafetyNet (związanego m.in. z płatnościami Google Pay) przy korzystaniu z roota. Należy wtedy skorzystać ze starszej wersji 23 lub włączyć opcję Zygisk w ustawieniach aplikacji Magisk i wgrać moduł SafetyNet Fix w wersji pod Zygiska.

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska według tego poradnika.

Jednocześnie informujemy, że jesteśmy małą, kilkuosobową grupą, która tworzy tę modyfikację MIUI jako hobby, w wolnym czasie. Nie mamy żadnego powiązania z pracownikami Xiaomi, zatem nie jesteśmy w stanie w żaden sposób wpłynąć na pracę oprogramowania MIUI Global i na poprawę problemów w tymże oprogramowaniu występujących. W związku z tym prosimy o niezgłaszanie nam bugów związanych z Globalem, gdyż w 90% przypadków nie będziemy w stanie Wam pomóc.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć, klikając w przycisk poniżej.

Motyw: tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kaciek napisał(a):

U mnie poszło bez problemu. Z głównego serwera i instalacja z TWRP

Sendnięte z Mi 11
 

no to dokładnie to samo co u mnie - główny i wskazanie paczki w twrp :) pobiorę jeszcze raz plik może uda się przez updatera i zobaczymy ... jak nie to zostaną dwie opcje - albo pominąć ta wersję (zmian jakichś istotnych chyba tu nie ma) albo wrzucić inną wersję twrp ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem zrobić update. Ściągnęło mi paczkę na telefon. Kazało przy instalacji wybrać slot sim A. Telefon się zrestartował i weszło do RECOVERY 5.0 i tylko ten napis jest czytelny. reszta to chińskie znaczki. Miesiąc temu jak próbowałem zrobić też update to wyczyściłem cały telefon do zera. Błądze po tym forum i szukam jakiegoś tłumaczenia czy instrukcji, ale nic nie mogę ogarnąć. Nawet nie mogę zrobić screenshota 😕 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, zoar napisał(a):

Próbowałem zrobić update. Ściągnęło mi paczkę na telefon. Kazało przy instalacji wybrać slot sim A. Telefon się zrestartował i weszło do RECOVERY 5.0 i tylko ten napis jest czytelny. reszta to chińskie znaczki. Miesiąc temu jak próbowałem zrobić też update to wyczyściłem cały telefon do zera. Błądze po tym forum i szukam jakiegoś tłumaczenia czy instrukcji, ale nic nie mogę ogarnąć. Nawet nie mogę zrobić screenshota 😕 

Nie masz TWRP. Musisz je wgrać. 

https://miuipolska.pl/jak-przejsc-z-rom-u-xiaomi-eu-fastboot-na-xiaomi-eu-recovery/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, sly napisał(a):

U mnie poszło bez problemu. Z alternatywnego serwera i przez zainstaluj z pliku zip

no też bym spróbował z alternatywnego tyle że link nie działa :) pobrałem jeszcze raz z głównego i to samo (tzn błędy) poszukam chyba ręcznie tego pliku na androidfilehost i zobaczymy .... z updatera na razie nie idzie pobrać - zajęte mirrory ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

Zatrzymałem się na :
 

  • Jeśli komenda nie zwraca żadnego rezultatu, należy zainstalować sterowniki – instrukcja tutaj (“Co w sytuacji, gdy Windows nie widzi telefonu?”).

    PC nie widzi telefonu a link przekierowuje na główną stronę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, zoar napisał(a):

Zatrzymałem się na :
 

  • Jeśli komenda nie zwraca żadnego rezultatu, należy zainstalować sterowniki – instrukcja tutaj (“Co w sytuacji, gdy Windows nie widzi telefonu?”).

    PC nie widzi telefonu a link przekierowuje na główną stronę.

sterownik zainstalujesz tylko wtedy kiedy telefon będzie widziany w menadżerze urządzeń - musisz go uruchomić w trybie fastboot a jeśli po podłączeniu do kompa w menadżerze nie pojawia się nowe urządzenie to spróbuj podłączyć go do innego portu USB i/lub zmień kabel USB jeśli jest taka możliwość - można też włączyć opcję debugowanie USB w ustawieniach developera - nie wiem czy to konieczne ale może pomóc ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Master napisał(a):

sterownik zainstalujesz tylko wtedy kiedy telefon będzie widziany w menadżerze urządzeń - musisz go uruchomić w trybie fastboot a jeśli po podłączeniu do kompa w menadżerze nie pojawia się nowe urządzenie to spróbuj podłączyć go do innego portu USB i/lub zmień kabel USB jeśli jest taka możliwość - można też włączyć opcję debugowanie USB w ustawieniach developera - nie wiem czy to konieczne ale może pomóc ....

Już zrobiłem. TWRP wgrane i aktualizacja zrobiona od razu z poziomu telefonu. Musiałem kabel zmienić. Poprzedni niby ładował i pliki przesyłał ale w cmd nie wykrywało telefonu. Na innym kablu bez problemu. Dziękuję za pomoc! Jak bym teraz wszystko skasował znowu z tel. to już w weekend bym zmienił infrastrukturę systemu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, zoar napisał(a):

Już zrobiłem. TWRP wgrane i aktualizacja zrobiona od razu z poziomu telefonu. Musiałem kabel zmienić. Poprzedni niby ładował i pliki przesyłał ale w cmd nie wykrywało telefonu. Na innym kablu bez problemu. Dziękuję za pomoc! Jak bym teraz wszystko skasował znowu z tel. to już w weekend bym zmienił infrastrukturę systemu... 

no z tymi kablami to różnie bywa - sam miałem problem stąd od razu to zasugerowałem - fajnie że poszło

1 godzinę temu, sly napisał(a):

U mnie poszło bez problemu. Z alternatywnego serwera i przez zainstaluj z pliku zip

pobrałem przez updatera i dałem sprawdź md5 i zainstaluj i poszło bez problemu .... za każdym razem inne przygody :) ciekawe skąd ściąga pliki ten updater - czy to z serwera głównego czy z alternatywnego a może jeszcze z jakiegoś innego .... w każdym razie na alternatywnym nie udało mi się znaleźć paczki z tą wersją 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ketesch napisał(a):

U mnie poszło bez problemu, co prawda ściągnięcie romu ostatnimi czasy trwa wieki, ale sam update zrobiłem z poziomu twrp i przeszło gładko.

no właśnie - to ciekawe z tą szybkością pobierania .... bo tak - pisałem że jestem ciekawy skąd ROM pobiera updater - czy to plik z serwera głównego czy może z jakiegoś innego bo pobierałem plik z głównego przez chroma to ROM ściągnął mi się w dwie minuty :) ale już przez updatera było bardzo wolno - kilkanaście minut co najmniej - za to zainstalowało się bez błędów

29 minut temu, patrikos23 napisał(a):

na mi11 to wina twrp - czytajcie posty wyżej, na najnowszym wywala błędy na starszej wersji nie

z tego co widziałem jeśli chodzi o twrp SKK to najnowsza wersja to 6.3 (mam ja u siebie) natomiast z tego co już pisano na forum wynika że lepsza jest wersja 6.0 - i nie ma na niej problemów z wywołaniem błędów przy starcie updatu ... zawsze można też wgrać wersję 6.2 i zobaczyć co będzie - i w razie co ją zostawić lub wgrać 6.1 - może też jest lepsza - trudno powiedzieć - ja planuję wrzucić inną wersję jak nie uda mi się wrzucić updatu w znane i możliwe sposoby :) na razie któryś zawsze zadziałał ....

2 godziny temu, Wiskoler napisał(a):

Mi 11 - update pobierane przez AKTUALIZACJE - błąd i powrót do systemu.
Update pobrane z głównego serwera - to samo, nie zdążyłem odcyfrować co to za błąd. Brak możliwości pobrania pliku update z serwera alternatywnego.

też nie dałem rady z alternatywnego - przez link nie poszło ale przeszukałem serwer ręcznie i tej wersji 10.19 w ogóle tam nie było - może po prostu na alternatywny nie zostały pliki wrzucone i tyle .... w sumie to taka dodatkowa opcja a powielanie tego samego downloadu w dodatkowych miejscach też chyba specjalnie nie ma sensu jeśli primary działa szybko i nie ma problemów. kolejkami ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomzone napisał(a):

Witam
Czy ktoś z was przechodził z wersji stabilnej na rozwojową bez utraty danych?
Mimo kilku prób na twrp orange wywala błędy i powrót do stable.

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
 

Z tego co wiem, bez skasowania danych się nie obędzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, tomzone napisał(a):

Witam
Udało się ... Ale nie wiem czy tak powinno być, aktualizacja przebiegła trzy etapowo. Ważne że działa . Pozdrawiam

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
 

a możesz to rozwinąć - tzn te trzy etapy? bo ciekawy temat ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...