Skocz do zawartości

MIUI 22.10.12


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

221013.png

Przywracanie ROM-ów pod TWRP

Począwszy od wersji MIUI 22.6.22 przywracamy paczki w wersji pod TWRP dla większości urządzeń. Otrzymały one bowiem odpowiednie aktualizacje, które dodały obsługę deszyfrowania danych w Androidzie 12. Instrukcja przejścia z ROM-u fastboot na ROM recovery znajduje się w tym miejscu.

Dla urządzeń, które nie otrzymały jeszcze nowego, działającego wydania TWRP, aktualizacje nadal będą wydawane jako paczki pod tryb Fastboot i w tym trybie muszą być wgrywane — szczegóły w naszym artykule.

Częsty problem po pierwszej instalacji ROM-u

Jeśli po instalacji naszego oprogramowania telefon wyświetla informację o tym, iż aplikacja Uprawnienia przestała działać bądź samoczynnie się restartuje, należy wyczyścić dane tej aplikacji w Ustawieniach (Ustawienia > Aplikacje > Zainstalowane > 3 kropki > Pokaż wszystkie aplikacje > wtedy wyszukać Uprawnienia > Wyczyść dane). Po wyczyszczeniu danych aplikacji problem ustąpi.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja znajduje się na naszym forum.

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (klawisze Głośność+ i Power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych (w Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

W przypadku, gdy posiadamy stockowe recovery od Xiaomi, uruchamiamy je za pomocą tej samej kombinacji klawiszy i wybieramy drugą opcję (Wipe Data), a następnie ją zatwierdzamy. Potem opcją nr 1 uruchamiamy telefon ponownie.

Root

Root z Magisk 25.2 do instalacji z TWRP (plik apk jest jednocześnie instalatorem — w celu instalacji w TWRP należy zmienić rozszerzenie z apk na zip. Najnowsze wersje TWRP wspierają instalację Magiska bez zmiany nazwy). Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Magisk w wersji 24 i wyżej nie wspiera już narzędzia MagiskHide, co może powodować problemy z poprawnym przechodzeniem testu SafetyNet (związanego m.in. z płatnościami Google Pay) przy korzystaniu z roota. Należy wtedy skorzystać ze starszej wersji 23 lub włączyć opcję Zygisk w ustawieniach aplikacji Magisk i wgrać moduł SafetyNet Fix w wersji pod Zygiska.

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska według tego poradnika.

Jednocześnie informujemy, że jesteśmy małą, kilkuosobową grupą, która tworzy tę modyfikację MIUI jako hobby, w wolnym czasie. Nie mamy żadnego powiązania z pracownikami Xiaomi, zatem nie jesteśmy w stanie w żaden sposób wpłynąć na pracę oprogramowania MIUI Global i na poprawę problemów w tymże oprogramowaniu występujących. W związku z tym prosimy o niezgłaszanie nam bugów związanych z Globalem, gdyż w 90% przypadków nie będziemy w stanie Wam pomóc.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć, klikając w przycisk poniżej.

Motyw: tutaj.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie były błędy tak przy opcji zainstaluj z pliku ZIP jak i przy wariancie aktualizacji z updatera - czyli sprawdź md5 i zainstaluj - poszło bezproblemowo po uruchomieniu w trybie recovery (twrp) i tam wskazaniu ręcznie paczki ZIP - na razie wygląda że wszystko ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie , czy na mi 11 , mi 11 lite 5g występuje nadal migotanie na FB i YouTube . Takie mikro przycięcia ekranu na czarno . No to też 2 pytanie bo zauważyłem nowe twrp na mi 11 lite 5g renoir , czy ktoś wie jaka jest lista zmian i czy poprawiono poprzednie błędy ? Pozdro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mnkowalski napisał(a):

A ja mam pytanie , czy na mi 11 , mi 11 lite 5g występuje nadal migotanie na FB i YouTube . Takie mikro przycięcia ekranu na czarno . No to też 2 pytanie bo zauważyłem nowe twrp na mi 11 lite 5g renoir , czy ktoś wie jaka jest lista zmian i czy poprawiono poprzednie błędy ? Pozdro. 

ja u siebie na mi11 w ogóle nie widzę takich problemów na jutubie - a korzystam dość często - ani z odpalanego z przeglądarki ani tego z aplikacji - z fejsbukiem to nie wiem bo nie korzystam więc nie sprawdzę ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam te migotanie na mi 11i ale tylko gdy oglądam filmy pionowo. Chociaż to też nie zawsze występuje. Dość często natomiast mam, że jak uruchamiam jakąś stronę w Firefoksie to jest czarny ekran do momentu aż nie zminimalizuje przeglądarki lub nie dodam nowej karty

Wysłane z mojego M2012K11G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, mnkowalski napisał(a):

A ja mam pytanie , czy na mi 11 , mi 11 lite 5g występuje nadal migotanie na FB i YouTube . Takie mikro przycięcia ekranu na czarno . No to też 2 pytanie bo zauważyłem nowe twrp na mi 11 lite 5g renoir , czy ktoś wie jaka jest lista zmian i czy poprawiono poprzednie błędy ? Pozdro. 

Zmień odświeżanie na 60hz, u mnie migotanie jest, ale przy odświeżaniu 120hz, do tego Kodi nie działa.

Problem jaki miałem z klawiaturą, która nie znikała po wyjściu z mesemgera, rozwijałem wyczyszczeniem danych klawiatury 🙂

I często sam uruchamiał mi się tryb nie przeszkadzac, problemem okazały się usługi Googla, wystarczyło wyczyść dane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten rom (tak jak poprzedni) ma problem z budzikiem. Specjalnie dzisiaj ustawiłem na 7:00 i zaczął działać dopiero o 7:02

Już 9 lat temu ludzie to zgłaszali: https://xiaomi.eu/community/threads/alarm-clock-rings-3-minutes-after-set-time.21153/

Edytowane przez qwerty01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, qwerty01 napisał(a):

Ten rom (tak jak poprzedni) ma problem z budzikiem. Specjalnie dzisiaj ustawiłem na 7:00 i zaczął działać dopiero o 7:02

Już 9 lat temu ludzie to zgłaszali: https://xiaomi.eu/community/threads/alarm-clock-rings-3-minutes-after-set-time.21153/

ustawiłem przed chwilą budzik na 1455 i idealnie zadzwonił o czasie - nie miałem nigdy takiej sytuacji jak opisałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomzone napisał(a):

Witam
Pytanie czy i jak można poprzez twrp zainstalować global-a .
Próbowałem ale ciągle instaluje mi na partycji b i wpada w tryb fastboot po uruchomieniu.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
 

Przerabiałem ostatnio temat. Musiałem pobrać najnowsze twrp i wrzucić je w trybie fastboot i poszła później instalacja 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2022 o 13:01, qwerty01 napisał(a):

Ten rom (tak jak poprzedni) ma problem z budzikiem. Specjalnie dzisiaj ustawiłem na 7:00 i zaczął działać dopiero o 7:02

Już 9 lat temu ludzie to zgłaszali: https://xiaomi.eu/community/threads/alarm-clock-rings-3-minutes-after-set-time.21153/

Dziś rano telefon w punkt zadzwonił o ustalonej godzinie. Wyczyść ustawienia zegara i budzika. Ewentualnie ostateczności ustawienia fabryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, qwerty01 napisał(a):

@sly @Master

1666199115283.jpgW tym tygodniu alarm dobrze budzi. W zeszłym bez przerwy źle. Za to od rana czekam na aktualizację kalendarza... Ileż można czekać?

Dodatkowo nawet zablokowanie kłódką aplikację wywala z ramu.

no z tym budzikiem to ciekawa sprawa bo jak już pisałem mam ustawionych kilka budzików na różne godziny i różne dni tygodnia i zawsze bezproblemowo :) ostatnie problemy jakie zauważyłem - takie myślę powazniejsze - to wywalanie neta (ale już dawno tego problemu nie było) no i te randomowe wibracje całej obudowy (na tej wersji rozwojowej jeszcze to się nie zdazylo a na poprzedniej kilka razy) - kalendarz to nie wiem bo nie korzystam ale zobaczę jak to wygląda w praktyce - jutro powinna być kolejną rozwojowa może coś tam poprawia :) pozyjemy zobaczymy ....

ps. dodałem sobie do kalendarza dwa wydarzenia na jutro i pojutrze ale co ciekawe pisze cały czas brak nadchodzących wydarzeń - a chyba coś powinno się wyświetlać .... możliwe że to jakiś problem z widgetem ....

Edytowane przez Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widget od kalendarza co jakiś czas nie działa. Dzisiaj chodzi ok. Ustawiłem wysłanie smsa o określonej godzinie. Usunąłem z ramu aplikację sms i nie wysłał. Dopiero jak uruchomiłem i sprawdziłem status wiadomości (czy dostarczono) to wysłał. Tak ma być? Jak tak to bez sensu. Przecież budzik nie działa w tle a jednak działa (często ok, czasami z opóźnieniem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, qwerty01 napisał(a):

Widget od kalendarza co jakiś czas nie działa. Dzisiaj chodzi ok. Ustawiłem wysłanie smsa o określonej godzinie. Usunąłem z ramu aplikację sms i nie wysłał. Dopiero jak uruchomiłem i sprawdziłem status wiadomości (czy dostarczono) to wysłał. Tak ma być? Jak tak to bez sensu. Przecież budzik nie działa w tle a jednak działa (często ok, czasami z opóźnieniem).

może po prostu na jakiś czas trza korzystać z innego kalendarza - tak jak np wspomniany poprzednio ten od Googla .... wygląda że coś nie tak jest z tym widgetem - może za jakiś czas to poprawia - ja co jakiś czas wrzucę sobie ten kalendarz zobaczyć jak to działa .... na razie trza wrzucić nową rozwojową ale u mnie póki co porażka :) w sumie nic nowego ... może w końcu trzeba będzie pomyśleć o zainstalowaniu innej wersji twrp ...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...