Skocz do zawartości

Xiaomi mi4i - wadliwa bateria?


Pirzu

Rekomendowane odpowiedzi

A my czekamy na 6.6.6 :P gdzies jest ten bug.. gdyby był ROOT, mozna by bylo greenify zainstalowac.
http://forum.xda-developers.com/mi-4i/general/miui-update-v6-6-6-0-t3163684

Wiele ludzi mówi o poprawie drainie baterii na 6.6.6 , http://en.miui.com/thread-138228-1-1.htmlgdyby stąd pobrać to będzie na naszym mirecovery działać czy nie?

Edytowane przez Pirzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc  tak, jestem po pierwszych testach MIUI Polska 5.7.31 (wgrywałem z recovery TWRP, recovery pozostało)

 

Jednie co mogę napisać to że JEST DOBRZE :)

 

Różnica w działaniu na baterii jest ogromna, ładowałem wczoraj wieczorem na 100%, aktualnie pokazuje 81%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

 

Ja mam Mi4i od jakichś 2 tygodni, od samego początku w sumie używałem MIUI Polska w wersji 6.6.1.0 i o ile na początku bateria trzymała 2 dni przy standardowym użytkowaniu i wyłączonym necie (co i tak nie było super osiągiem, bo wcześniejsze lenovo p770 przyzwyczaiło mnie do 4 dni), tak od kilku dni drenuje baterie jak wariat - nawet jednego dnia nie trzyma, a proces najbardziej prądożerny to system android.

 

I w sumie nie wiem co z tym zrobić - innej wersji stabilnej nie widzę, też się właśnie zastanawiałem czy nie wgrać wspomnianej 6.6.6.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na pierwszych ROMach wystepowaly dwa problemy z bateria:

 

1. Szybki drenaz baterii

2. Czesty problem z brakiem mozliwosci naladowania do pelna telefonu (mozna ladowac tylko do 67%), pomagal dopiero restart i niezwloczne podlaczenie do ladowania po restarcie.

 

Na najnowszych softach nie ma juz tych problemow.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam.

 

Stałem się szczęśliwym (chyba) posiadaczem Xiaomi Mi4i. Po rozpakowianiu z pudełka, skonfigurowaniu i podłączeniu do internetu pokazało mi aktualizację do wersji MIUI 6.6.3.0 więc zrobiłem - jak czytam , niestety. Przed wgraniem była wersja 6.6.1.0.

W ciągu dnia ładowałem telefon na dołaczonej ładowarce 1000 mA . Ładował się do pełna chyba z 10 godzin , albo i dłużej. Telefon zostawiłem odłączony od ładowarki na noc i rano ku mojemu zdziwieniu zobaczyłem , że pozostało 53% baterii !! W informacji o zużyciu najwięcej zjadł Android OS oraz System Android. Teraz jak czytam ten wątek to wiem z czego to wynika. Czy coś można z tym zrobić. Aktualizacji do tej wersji 6.6.6. telefon jeszcze nie wykrywa. Nigdy nie bawiłem się w ręczne ściąganie i wgrywanie systemu, a według postów to chyba coś takiego mnie czeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Aktualnie mam zainstalowaną wersję 6.6.3.0. – załączam screeny z telefonu. Nie ma nigdzie , że jest to wersja MIUI Polska, ale jest po polsku, a normalnie MIUI chyba nie ma języka polskiego – jeżeli się mylę to proszę o informację ? Zastanawiam się czy nie ściągnąć ROM-u ze strony http://en.miui.com/download-263.html - tylko co z tym językiem polskim?

 

Pytanie czy jeżeli zdecyduję się na ROM z MIUI Polska to czy mam robić zgodnie z opisem na stronie http://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/ i wgrywać najpierw chiński ROM czy mogę od razu przejść do Instalacji MIUI Polska ?

Poza tym jak to jest z ROM-ami. Jak wejdę w zakładkę „Pobierz MIUI” to dla Mi4i jest wersja 5.10.8. Teraz mam wersję 6.6.3.0 – która jest starsza ? Czy mam rozumieć , że wersje 5 są rozwojowe, a wersje 6 stabilne?

 

Czy jeżeli wgram ROM z MIUI Polska to czy jest możliwość powrotu do oryginalnego MIUI ?

 

 

post-7566-0-73890600-1444747749_thumb.pn

post-7566-0-16790200-1444747750_thumb.pn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, przeczytałem FAQ i rozjaśniło się w sprawie wydawanych wersji ROM-ów.

 

Czy w oficjalnym ROM-ie MIUI ROM for Xiaomi Mi 4i - MIUI Downloads - Xiaomi MIUI Official Forum - jest język polski? Czy jeżeli wgram i nie ma tam języka polskiego to czy mogę go dograć , czy muszę wgrywać cały ROM MIUI Polska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...