Skocz do zawartości

Xiaomi mi4i - wadliwa bateria?


Pirzu

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem.
Testuję Xiaomi mi4i od XFS i trochę jestem zszokowany wynikami baterii..Przenigdy nie korzystałem ze smartphonea z tak słabą baterią.
11802049_930991230305778_471706849_n.jpg

System po swiezej aktualizacji i drugim ladowaniu. Dla mnie to niemozliwe, zeby 3100mah przy takim ekranie trzymał tylko 2h SOT....

Jakieś rady co jest nie tak? Tylko nie mówcie, ze to normalne :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że masz prawie cały czas aktywny telefon na wykresie tak jak ja miałem. Po instalacji MIUIPolska robiłeś przywracanie do ustawień fabrycznych? Ja nie zrobiłem i dlatego telefon był prawie cały czas aktyny. Działał od 1 dnia do 1,5 na jednym ładowaniu z wyłączonym wszystkim co można. Wczoraj zrobiłem przywracanie i teraz jest o wiele lepiej. Pisze, że wytrzyma 4 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum en zgłaszają drenaż baterii jako bug. I to od kilku wersji. Podobno na 6.6.6 jest ok. My tu 6.6.3.

Cytat z testów na http://www.ibtimes.co.uk/xiaomi-mi-4i-battery-performance-out-tests-1506384 :

"In terms of standby performance, the battery of the smartphone drained out after staying for a few hours more than nine days with a single SIM, but while on dual-SIM, it ran for seven and a half days."

9 dni - 1 sim

7 dni - 2 sim

Szkoda, że nie napisali na jakiej wersji.

Coś wybudza telefon i tyle. Mi Mi4 najdłużej trzymał 9 dni. Przy takim samym użytkowaniu Mi4i 1dzień bez wipe i może teraz po 3-4dni wytrzyma. Ja ciągle czekam na aktualizację.

Edytowane przez preston2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie aktualnie 53% i prognoza to 3 dni pracy.

 

Jaką masz aktualnie wersje wgraną  ?

 

U mnie tragedia, przez noc telefon potrafi zjeść całą baterię, boje się że do pracy mnie nie obudzi... wczoraj zrobiłem wipe, niestety zero poprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a używał ktoś tej wersji stable global V6.6.6.0.LXIMICF ?

 

 

ewentualnie ktoś podsunie pomysł co zrobić, by jakoś ten tydzień wytrzymać (tak żeby tel. chociaż jeden dzień na baterii trzymał...) 

 

Acid, jakiś magiczny przepis może zapoda ;) dla odważnych na własne ryzyko. 

Edytowane przez TePe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz aktualnie wersje wgraną  ?

 

U mnie tragedia, przez noc telefon potrafi zjeść całą baterię, boje się że do pracy mnie nie obudzi... wczoraj zrobiłem wipe, niestety zero poprawy.

Mam 5.7.31 z rootem wbudowanym w system. Tylko, że ja mam wyłączone wszystko co zjada baterię. Aktualnie u mnie 49%, pracował 2dni 11g z SoT 2g 25m. Nadal pisze że 3 dni pociągnie. Ale niestety nadal na wykresie wykazuje duże ilości czasu wybudzenia w czuwaniu.

 

@up

nie instaluj, bo pozbawisz się recovery...

Miałem TWRP i mi nie wyrzuciło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 5.7.31 z rootem wbudowanym w system. Tylko, że ja mam wyłączone wszystko co zjada baterię. Aktualnie u mnie 49%, pracował 2dni 11g z SoT 2g 25m. Nadal pisze że 3 dni pociągnie. Ale niestety nadal na wykresie wykazuje duże ilości czasu wybudzenia w czuwaniu.

 

Miałem TWRP i mi nie wyrzuciło.

 

1. Czy dałbyś radę opisać co masz wyłączone ? Bo czas o którym piszesz to dla mnie jakiś kosmos...

 

2. Też używam TWRP, gdzie można pobrać tą wersje ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.

GPS i dostęp do lokalizacji,

BT,

Dane, oraz tryb 2G, jak net słabo chodzi to idę na 3G,

WiFi, wyłączone Skanowanie zawsze dostępne, na stałe 2,4GHz, ps Czy wam też długo się łączy w porównaniu do Mi4 i Mi2S? A GPS w teście złapał w oknie fixa w 5s. Dziwne to trochę.

Blokada rotacji (ale w galerii mam włączone),

Synchronizacja,

na Mi4 Przypadkowe użycie, które domyślnie jest wyłączone zabierało mi 1 dzień choć potem włączyłem bo często odbierałem połączenie jeszcze w kieszeni, tutaj jakoś nie mam takich problemów więc jest wyłączone  :)

i właśnie wyłączyłem Smart Cover bo zapomniałem po czyszczeniu.

2.

Acid wyrzucił bo usuwa MiRecovery. Mam na kompie, ale za słaby mam wysył żeby udostępnić :/

Edytowane przez preston2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma własne upodobania :)

Ps

Jakbyś miał Ferrari lub Bugatti wiedziałbyś, że takim autem nie da się jeździć jak w NFS itp. na co dzień.

Mówisz, jakbyś miał. Moje dzienna jazda to około 90% droga eksrpesowa, 9% szerokie duże drogi w Łodzi więc nie ma problemu - przyjmę Ferrari, Bugatti podziękuję ;)

Acid, czy coś może wiaodmo na temat 6.6.6 w jakim odstępie czasowym będzie? Będę nagrywał recenzję, a troche ciezko nagrywac cos co ma bledy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...