Jump to content

Mi 5 Plus. TELEFON NIE WŁĄCZA SIĘ. MIGA NIEBIESKA DIODA

Kubens93
 Share

Recommended Posts

Cześć. Z góry przepraszam, bo oczy mogą boleć, nie będę pisał z PL literówkami. Mam ogromny problem z uruchomieniem mojego Xiaomi Redmi 5 Plus. Opisze jak najkrocej jak I co sie podzialo, co zawalilem. 

Musialem wymienic ekran po nowym roku bo byl popekany chociaz dotyk dzialal. Oddalem go do serwisu, w ktorym mi go wymienili lecz jak na koncu mi sie przyznano uszkodzili troche plastik w dolnym lewym rogu bo nie mogli otworzyc tylnej klapki(widac bylo malutenki przeswit od swiatla z ekranu, pomiedzy ekranem a tym plastikiem/tylna obudowa) . OK. Po wymianie telefon normalnie chodzil chociaz wydawal mi sie ekran troche jasniejszy. Uzytkowalem normalnie telefon az pewnego dnia wkladajac go do kieszeni niefortunnie ekran ponownie pekl wlasnie w miejscu uszkodzenia I porobil tradycyjne rysy. Uzytkowalem telefon normalnie bo wszystko dzialalo az do pewnego momentu. Wstajac ostatnio rano (telefon byl normalnie podlaczony do ladowania) dotyk przestal dzialac.

Wieczor wczesniej troche padalo gdy szedlem z nim wieczorem. Wstajac rano pojawily sie w miejscu takie jakby smugi ale nie jakies na caly ekran. Chcac go odblokowac kodem niby reagowal ale kodu nie dalo sie narysowac. Podobnie odcisk palca nic nie reagowal, ale ekran normalnie wyswietlal ekran blokady itd. Budzik byl wlaczony I co chwile dzwonil, nie dajac go sie wylaczyc. Poszedlem odrazu do serwisu I im go zostawilem. Po 4 godzinach wrocilem I mowia ze ekran do wymiany. Telefon byl wylaczony, ale jak go podpieli do ladowarki normalnie sie wlaczyl az do tego ekranu blokady gdzie trzeba kod wpisac. Wzialem telefon ze soba, ekran caly czas dzialal ale byl zablokowany(chociaz bateria na wyczerpaniu) 

I tutaj tym razem z mojej strony blad bo w mysl starej zasady ze trzeba stuknac, puknac to dawne sprzety sie odwieszaly... Stuknalem palcami z 3razy w miejscu gornej tylnej obudowy(tam gdzie plyta glowna sie znajduje) I telefon sie nagle wylaczyl. Podlaczylem go do ladowania, zero reakcji. Kupilem nowy ekran I podpialem. Po kilkunastu roznych prob uruchomienia, telefon sie wlaczyl I zawibrowal I pokazal sie ekran z klasycznym Mi jak przy wlaczaniu I ladowal sie do startu ale po kilku sekundach znowu padł. I nic. Po kazdej probie uruchomienia zero reakcji. Podlaczylem ladowarka I nic. Nastepnego dnia przy probie podlaczenia ladowarka pojawily sie migajaca dioda led. Czasem migala 3razy Czasem wiecej I gasla. Do momentu ponownego podlaczenia ladowarki. Kupilem nowa baterie, wymienilem. Telefon nagle zareagowal I znowu pojawily sie wibracja ze sie wlacza I ten ekran z Mi jak przy wlaczaniu ale telefon ponownie wylaczyl sie po kilku sekundach, nawet nie doszedl do ekranu startowego. I znowu nic nie reaguje. Tylko ta dioda migajaca(tylko przy podlaczeniu ladowarki) ktora gasnie po kilku mrugnieciach a czasem caly czas mruga az do odlaczenia ladowarki. Wymienilem na stara baterie I jest to samo I tak w druga strone. Dokladnie to samo gdy wymienilem na stary uszkodzony wyswietlacz, tylko ta dioda. 

Bardzo prosze o pomoc gdyby ktos znal jakiekolwiek rozwiazanie. 

Problem z plyta glowna?

Moze sprobowac wymienic jeszcze na nowe gniazdo ladowania? Moze podczas tego deszczu gdzies tam minimalnie woda sie dostala I powstalo male spiecie, bo to uszkodzenie wlasnie bylo z dolu gdzie plytka z portem do ladowania jest(o co jeszcze moze miec jakis zwiazek w tym to mikrofon mi padł juz z rok temu I moglem tylko rozmawiac na glosniku, a wlasnie ten mikrofon znajduje sie na tej samej plytce Co gniazdo ladowania. 

Jak myslicie, co musze zrobic, gdzie szukac problemu. Gniazdo jeszcze bym wymienil ale jesli to problem z plyta glowna to nie chcialbym sie tego tykac. Czy jest jakis serwis/ osoba godna polecenia, zeby sprobowala to naprawic jesli problem tkwilby w plycie glownej? Moze zwarcie(o ile bylo jakikolwiek) poszlo na nowy ekran czy cos? 

Jakies pomysly? 

DZIEEEKI! 

PS. Podpinajac pod komputer, nie znajduje wiadome urzadzenia, ale pojawia sie ta migajaca dioda jak przy probie ladowania. 

Edited by Kubens93

Dzieki @Netoper. Dzwonilem tam do nich w tygodniu I z tego co mi powiedziano przez telefon, nie podejmą sie. O ile, wszystko dokladnie wytlumaczylem co i jak, tak jak tutaj. Moze zmieniliby zdanie😊 Bo dobrze mysle ze to Miuiservice.pl?

A czy ma ktos jakies pomysly, gdzie problem lezy? 

Edited by Kubens93

Sorki, ja dzwonilem do Micenter.pl znajdujacego sie we Wroclawiu I tam mi powiedzieli ze sie nie podejma, ze to nie oplacalne czy jakos tak. 

Edit: Tak caly czas o tym mysle, moze kupilem jakas g×wniana nowa baterie, bo przeciez na poczatku zalapala Bo telefon  zawibrowal I szykowal sie do startu(pojawil sie ekran uruchamiania telefonu) . A co do baterii to cena jej z tego co teraz mysle, nie dawalaby jej duzych szans na dlugie zycie. A przesylka tez pozostawiala duzo do zyczenia, bo byl to list a w srodku tylko bateria w babelkach I tyle, nic wiecej) 

Edited by Kubens93

Baterie to bym stawiał na końcu, bardziej stawiam że problem w płycie jak wilgoci dostała. Do tego że po puknięcie telefon totalnie klęknął dawałoby wskazanie na mechaniczna usterkę portu(?) płyty(?)
A czy to port ładowania czy płyta to nie da się tego ocenić bez warsztatu.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka