Jump to content

Panel sterowania - skanowanie bezpieczeństwa środowiska płatności


Krzysztofh94
 Share

Recommended Posts

Witam, 

Mam bardzo poważny problem związany z działaniem Panstwa programu/aplikacji służącej do skanowania bezpieczeństwa w zakresie środowiska płatniczego. Zauważyłem że trzecie osoby wykładają mi notorycznie dane służące do logowania się do aplikacji mobilnej ing, nie zauważyłem wprawdzie aby zniknęły mi pieniądze z konta jednak jestem bardzo zaniepokojony faktem iż mimo moich prób rozwiazania problemu ( np poprzez zmianę hasła, zabezpieczenia pinu służącego do odblokowania telefonu) nadal mają dostęp do niejawnych danych. Szczególnie niebezpieczne z mojej perspektywy wygląda fakt iż po wykonaniu skanowania urządzenia pod kątem środowiska płatności dostaje informacje że wszystko jest ,, w porządku,,. Co więcej, mam przypuszczenie że obce osoby mają dostęp do odczytywania obrazu z ekranu mojej komórki na bierzaco, w czasie rzeczywistym mimo iż funkcja nagrywania ekranu i lokalizacji jest wyłączona. Proszę o pilna pomoc, boje sie że znikną mi pieniądze z konta. 

Przewiduje możliwość aby udać się z tym na policję jednak zależy mi na wyjaśnieniu tego z perspektywy Xiaomi ponieważ mam uzasadnione obawy że mogłem paść ofiara przestępstwa na tle wyciągania pieniędzy z konta bankowego. Zastanawia mnie czy wasze oprogramowanie nie dziala prawidłowo, czy to kwestia bardzo ważnego naruszenia . Nie wiem co w tej sytuacji mam uczynic, proszę o pilna pomoc. 

 

Pozdrawiam

Krzysztof Haremski

Link to comment
Share on other sites

Chodzi o model Redmi Note 8 Pro. 

Wersja MIUI 12.0.6.0 Stabilna

Wersja Android 10 QP1A. 190711.020

Bardzo zaniepokoiło mnie to że system zabezpieczajacy płatności nie wykrył żadnego potencjalnego zagrożenia. Może warto by pomyśleć nad jego udoskonalenie, mam obawy co do tego że takie problemy mogą spotkać również innych użytkowników Xiaomi. 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...