Skocz do zawartości

MIUI 22.9.21


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

22922.png

  • Poprawki błędów, m.in. zbyt dużego odstępu między dokiem a pierwszym rzędem ikon w launcherze
  • Póki co nie mamy linków do ROM-ów dla niektórych urządzeń (np. Mi 10T Lite); aktualizacja dla nich pojawi się później
  • W tym tygodniu brak aktualizacji dla Mi 10 Ultra i Mi 10T/Pro (wstrzymane przez Xiaomi)
  • Planujemy powrót do wsparcia urządzeń z procesorami MediaTeka, lecz potrzebujemy w tej kwestii Waszej pomocy. Więcej szczegółów tutaj
  • Od 31 października koniec wsparcia wersji rozwojowych dla niektórych urządzeń
  • Pełna lista zmian: polska, angielska

Przywracanie ROM-ów pod TWRP

Począwszy od wersji MIUI 22.6.22 przywracamy paczki w wersji pod TWRP dla większości urządzeń. Otrzymały one bowiem odpowiednie aktualizacje, które dodały obsługę deszyfrowania danych w Androidzie 12. Instrukcja przejścia z ROM-u fastboot na ROM recovery znajduje się w tym miejscu.

Dla urządzeń, które nie otrzymały jeszcze nowego, działającego wydania TWRP, aktualizacje nadal będą wydawane jako paczki pod tryb Fastboot i w tym trybie muszą być wgrywane — szczegóły w naszym artykule.

Częsty problem po pierwszej instalacji ROM-u

Jeśli po instalacji naszego oprogramowania telefon wyświetla informację o tym, iż aplikacja Uprawnienia przestała działać bądź samoczynnie się restartuje, należy wyczyścić dane tej aplikacji w Ustawieniach (Ustawienia > Aplikacje > Zainstalowane > 3 kropki > Pokaż wszystkie aplikacje > wtedy wyszukać Uprawnienia > Wyczyść dane). Po wyczyszczeniu danych aplikacji problem ustąpi.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja znajduje się na naszym forum.

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (klawisze Głośność+ i Power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych (w Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

W przypadku, gdy posiadamy stockowe recovery od Xiaomi, uruchamiamy je za pomocą tej samej kombinacji klawiszy i wybieramy drugą opcję (Wipe Data), a następnie ją zatwierdzamy. Potem opcją nr 1 uruchamiamy telefon ponownie.

Root

Root z Magisk 25.2 do instalacji z TWRP (plik apk jest jednocześnie instalatorem — w celu instalacji w TWRP należy zmienić rozszerzenie z apk na zip. Najnowsze wersje TWRP wspierają instalację Magiska bez zmiany nazwy). Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Magisk w wersji 24 i wyżej nie wspiera już narzędzia MagiskHide, co może powodować problemy z poprawnym przechodzeniem testu SafetyNet (związanego m.in. z płatnościami Google Pay) przy korzystaniu z roota. Należy wtedy skorzystać ze starszej wersji 23 lub włączyć opcję Zygisk w ustawieniach aplikacji Magisk i wgrać moduł SafetyNet Fix w wersji pod Zygiska.

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska według tego poradnika.

Jednocześnie informujemy, że jesteśmy małą, kilkuosobową grupą, która tworzy tę modyfikację MIUI jako hobby, w wolnym czasie. Nie mamy żadnego powiązania z pracownikami Xiaomi, zatem nie jesteśmy w stanie w żaden sposób wpłynąć na pracę oprogramowania MIUI Global i na poprawę problemów w tymże oprogramowaniu występujących. W związku z tym prosimy o niezgłaszanie nam bugów związanych z Globalem, gdyż w 90% przypadków nie będziemy w stanie Wam pomóc.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć, klikając w przycisk poniżej.

Motyw: tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie bez powodzenia - przez updatera nie idzie pobrać na alternatywnych nie ma w ogóle plików a z głównego pobierało się półtorej godziny i od razu wywaliło błędy w twrp :) tak więc porażka ale trzeba walczyć dalej ....

edit - druga porażka zaliczona :) jutro trzecia próba ... może ściągnie się przez updatera ....

update - trzecia próba z sukcesem - bardzo szybko się pobrało z serwera głównego i instalacja bez błędów z updatera dalej nie szło pobrać ... no ale pozytywnie - tym razem po instalacji bez efektu wibracyjnego :)

Edytowane przez Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, patrikos23 napisał:

Pobrane 3 raz tym razem przez updater i to samo - błąd w twrp. Zawsze wgrywało się normalnie a w tym tygodniu jakieś cyrki ...

ja tu widzę dwie możliwości - pierwsza to to że początkowa paczka z romem była uszkodzona i została potem wrzucona dobra - tego nie wiem ale to możliwe - druga to błędy przy pobieraniu z serwera i zapisana w fonie paczka z romem była nieprawidłowa (tam były jakieś komunikaty ze dane/pliki nie istnieją czy coś w tym stylu - na korzyść tej teorii świadczyłoby to że pierwsze dwa pobrania pliku były bardzo wolne a czasami transfer wręcz ustawał bo z kilkunastu minut do zakończenia podawało nawet kilkanaście godzin - późnym wieczorem pobrałem  serwera głównego i poszło błyskawicznie plik się zapisał i ten dopiero wszedl od razu bezproblemowo w twrp - tak więc może trzeba po prostu patrzeć jak idzie pobieranie i jak się wlecze to od razu przerywać i próbować znowu za jakiś czas - z drugiej strony błędy w twrp miałem też przy wcześniejszych wersjach gdzie np pobierałem z serwera alternatywnego i transfer był bardzo dobry .... tak więc nie wiem czy to na pewno tu był problem :) ot ciekawa sprawa ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, patrikos23 napisał:

Troche się ta teoria nie sprawdza bo pierwsze 2 pobrania gdy wgrywałem przez twrp poszło szybko, przez updater faktycznie wolne. Jak wrócę z pracy zrobię 4 podejście i zobaczę. Ale jak mówię - pierwszy raz mi tak to się knoci...

ja już miałem tak wiele razy - ale w tej wersji było zdecydowanie najgorzej .... ostatnio pobierałem paczkę z serwera ręcznie i były błędy a potem zaskoczył updater - poszło szybko - a zazwyczaj jest wolno - i było wszystko ok .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mateo912 napisał:

cyrki z instalacją z poziomu TWRP są już od dawna, rozwiązaniem (przynajmniej u mnie, 100% skuteczności) jest instalacja z poziomu aktualizacji w systemie (wskazanie paczki zip). Ten sam plik który wywalał błędy przy instalacji w twrp idzie od strzała w/w sposobem. 

niestety w tym przypadku się nie sprawdziło - też zawsze instaluje tak jak pisałeś .... tu próbowałem i tak i przez wskazanie paczki ZIP z poziomu twrp - bez powodzenia - dopiero pobranie z serwera głównego późnym wieczorem (przed północą) z dobrym transferem pomogło .... więc albo były błędy w paczce wcześniejszej albo były błędy przy zapisie pliku przy wcześniejszych pobraniach ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety w tym przypadku się nie sprawdziło - też zawsze instaluje tak jak pisałeś .... tu próbowałem i tak i przez wskazanie paczki ZIP z poziomu twrp - bez powodzenia - dopiero pobranie z serwera głównego późnym wieczorem (przed północą) z dobrym transferem pomogło .... więc albo były błędy w paczce wcześniejszej albo były błędy przy zapisie pliku przy wcześniejszych pobraniach ...
Dla pewności, ja mówię o takiej aktualizacji f61a35570636b2a89691444f1fdd7a03.jpg

Wysłane z Mi11 Ultra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mateo912 napisał:

cyrki z instalacją z poziomu TWRP są już od dawna, rozwiązaniem (przynajmniej u mnie, 100% skuteczności) jest instalacja z poziomu aktualizacji w systemie (wskazanie paczki zip). Ten sam plik który wywalał błędy przy instalacji w twrp idzie od strzała w/w sposobem. 

haha ale jaja, i zadziałało. Tak jak piszesz, wcześniej sypało błędami, a tak poszło bez problemu tym samym plikiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mateo912 napisał:

Znalazłem nowy błąd którego nie bylo 2 wersję temu (poprzednia wersje przeskoczyłem). Ucięte nazwy 79619c6e50e0f9f102ec7b9aaf87c95d.jpg

Wysłane z Mi11 Ultra
 

no tu faktycznie jakoś sporo z dołu ucina - u mnie tylko minimalnie - nie tak dużo - w zasadzie tylko końcówki w literach typu j p czy y - nawet bym chyba na to nie zwrócił uwagi żeby nie Twój post :) moze to zależy od motywu czy wielkości ikon? i u każdego będzie mniej lub więcej ucinali? nie udało mi się printscrena zrobić żeby wysłać i pokazać jak to wygląda ....

edit - zrzut zrobiony ... zapomniałem o trzypalcowym skrócie :)

Screenshot_2022-09-23-21-40-21-587_android.jpg

Edytowane przez Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy podłączeniu kablem do komputera i wybraniu opcji przesyłania plików, następnie po odłączeniu od komputera telefon na chwilę się zawiesza i sam restartuje. Taka sytuacja nie występuje, jeżeli przed odłączeniem przełączę z opcji "przesyłania plików" na "tylko ładowanie" odczekam parę sekund i dopiero odłączę od komputera. Wcześniej takie rzeczy się nie działy. Ktoś może potwierdzić? Xiaomi 12X

Edytowane przez Tartary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.09.2022 o 19:45, qwerty01 napisał:

Galeria widzi tylko niektóre zdjęcia, za to google zdjęcia widzi wszystkie zdjęcia zrobione aparatem.

nie widzę u siebie żadnych problemów z galerią - wszystko jest widoczne - kiedyś był problem z brakiem widoczności zrzutów ekranu ale to już dawno wykryte opisane i poprawione :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...