Skocz do zawartości

MIUI 22.9.14


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

22915.png

Przywracanie ROM-ów pod TWRP

Począwszy od wersji MIUI 22.6.22 przywracamy paczki w wersji pod TWRP dla większości urządzeń. Otrzymały one bowiem odpowiednie aktualizacje, które dodały obsługę deszyfrowania danych w Androidzie 12. Instrukcja przejścia z ROM-u fastboot na ROM recovery znajduje się w tym miejscu.

Dla urządzeń, które nie otrzymały jeszcze nowego, działającego wydania TWRP, aktualizacje nadal będą wydawane jako paczki pod tryb Fastboot i w tym trybie muszą być wgrywane — szczegóły w naszym artykule.

Częsty problem po pierwszej instalacji ROM-u

Jeśli po instalacji naszego oprogramowania telefon wyświetla informację o tym, iż aplikacja Uprawnienia przestała działać bądź samoczynnie się restartuje, należy wyczyścić dane tej aplikacji w Ustawieniach (Ustawienia > Aplikacje > Zainstalowane > 3 kropki > Pokaż wszystkie aplikacje > wtedy wyszukać Uprawnienia > Wyczyść dane). Po wyczyszczeniu danych aplikacji problem ustąpi.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja znajduje się na naszym forum.

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (klawisze Głośność+ i Power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych (w Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

W przypadku, gdy posiadamy stockowe recovery od Xiaomi, uruchamiamy je za pomocą tej samej kombinacji klawiszy i wybieramy drugą opcję (Wipe Data), a następnie ją zatwierdzamy. Potem opcją nr 1 uruchamiamy telefon ponownie.

Root

Root z Magisk 25.2 do instalacji z TWRP (plik apk jest jednocześnie instalatorem — w celu instalacji w TWRP należy zmienić rozszerzenie z apk na zip. Najnowsze wersje TWRP wspierają instalację Magiska bez zmiany nazwy). Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Magisk w wersji 24 i wyżej nie wspiera już narzędzia MagiskHide, co może powodować problemy z poprawnym przechodzeniem testu SafetyNet (związanego m.in. z płatnościami Google Pay) przy korzystaniu z roota. Należy wtedy skorzystać ze starszej wersji 23 lub włączyć opcję Zygisk w ustawieniach aplikacji Magisk i wgrać moduł SafetyNet Fix w wersji pod Zygiska.

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska według tego poradnika.

Jednocześnie informujemy, że jesteśmy małą, kilkuosobową grupą, która tworzy tę modyfikację MIUI jako hobby, w wolnym czasie. Nie mamy żadnego powiązania z pracownikami Xiaomi, zatem nie jesteśmy w stanie w żaden sposób wpłynąć na pracę oprogramowania MIUI Global i na poprawę problemów w tymże oprogramowaniu występujących. W związku z tym prosimy o niezgłaszanie nam bugów związanych z Globalem, gdyż w 90% przypadków nie będziemy w stanie Wam pomóc.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć, klikając w przycisk poniżej.

Motyw: tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie porazka - pobrałem z alternatywnego serwera i wyrzuciło błędy w twrp od razu na samym starcie .... pobiorę jeszcze raz za jakiś czas i zobaczymy :) może jakieś błędy były przy pobieraniu ... trudno powiedzieć

update - drugie podejście zakończone sukcesem :) pobrane przez updatera - na razie wygląda że wszystko oki

Edytowane przez Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, sly napisał:

Od jakiegoś czasu bardzo często samo istnie uruchamia mi się tryb nie przeszkadzać, jakieś pomysły co może być powodem??

ja codziennie korzystam z tego trybu szczególnie na noc - fajna sprawa - ale nie miałem takiej sytuacji żeby sam się włączył czy wyłączył - zawsze trzeba to kliknąć ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie znowu włączyła się stała wibracja i nie wiadomo od czego .... może to coś związanego z powiadomieniami od Messengera ... akurat pisała osoba z rodziny i to się pojawiło .... Messenger jest zamknięty a wibracja jest cały czas (wcześniej jak przychodziły te powiadomienia to to się nie uruchamiało) - wibracja jest taka sama jak po instalacji tej wersji rozwojowej - trza zrobić restart żeby jej się pozbyć :) ps korzystam też z GG i to się nie uruchamiało nigdy - w sumie na messengerze też pierwszy raz (tzn nie wiem czy to wina Messengera - wziąłem fona do ręki żeby wyczyścić listę powiadomień i ta wibracja już była - ale możliwe że to nie wina Messengera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, uremytoy napisał:

Nie za bardzo wiem jak wywalić magiem bez ponownej instalacji romu. Tak wogolr to wyskoczyła mi informacja o aktualizacji. To wasza? 21666c319d0573651c7c67685090daad.jpg

Wysłane z mojego M2012K11G przy użyciu Tapatalka
 

no to nowa wersja pod twrp - tam chyba jakichs istotnych zmian nie ma ale tradycyjnie trza wrzucić :) póki co przez updatera nie idzie a z serwera głównego pobiera się bardzo wolno .... w każdym razie już jest nowy wątek dla tej wersji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...