Skocz do zawartości

Jaka instrukcja instalacji dla MI 11 Lite 5G NE?


miki_

Rekomendowane odpowiedzi

czy ta? https://miuipolska.pl/jak-zainstalowac-xiaomi-eu-na-mi-11/ ?

Punkt 1 Przygotowania - rozumiem.

Punkt 2. Pierwsza instalacja Miuipolska - niektórych nie rozumiem

  • Tytuł artykułu to "Jak zainstalować Xiaomi.eu na MI 11?" a nie "Jak zainstalować Miuipolska na MI 11?" MiuiPolska i Xiaomi.eu jest to samo czy inne rzeczy? Ja nie wiem.
  • Pierwszy krok "Uruchamiamy urządzenie w trybie fastboot wg. pkt 1 z poradnika." - link do tego poradnika otwiera stronę główną a nie jakiś poradnik. Gdzie znajdę poradnik?

Punkt 3. Instalacja aktualizacji MIUPolska - znów nie rozumiem bo jest mowa o "aktualizacji MIUI Polska" a nie o pełnym ROM'ie/pełnym systemie operacyjnym. Aktualizacja to tylko dodatek do pełnego systemu. O co tu chodzi w tym punkcie?

W pierwszym zdaniu jest napisane "Krok ten wykonujemy gdy chcemy zaktualizować telefon o nową wersję." - o co chodzi?

Zaktualizować telefon o nową wersję???? - czyli co?

 

CO dalej po punkcie 3? Kiedy koniec procedury? Brak informacji.

 

W puncie informacje jest napisane "ROM MIUIPolska powiadomi o nowych wersjach i pobierze odpowiedni plik do pamięci telefonu. Aby zaktualizować system należy pobrany plik rom przenieść na komputer PC, rozpakować i wykonać pkt. 3 niniejszej instrukcji."

Znów jakaś inna nazwa ROM MIUIPolska. Tytuł artykułu to "Jak zainstalować Xiaomi.eu na MI 11?" Skąd nagle jakaś nazwa ROM MIUIPolska?

Jak to rozumieć ""ROM MIUIPolska powiadomi o nowych wersjach i pobierze odpowiedni plik do pamięci telefonu. Aby zaktualizować system należy pobrany plik rom przenieść na komputer PC, rozpakować i wykonać pkt. 3 niniejszej instrukcji." ?

Czy to znaczy, że aktualizacja każdej nowej wersji co tydzień wymaga aby:

- ręcznie przenosić pliki z telefonu do komputera

- wykonywanie całej procedury z punktu 3

? za każdym razem trzeba to robic gdy jest nowa wersja?

 

telefon MI 11 lite 5G NE ma kod lisa i można go ściągnąć. Po co zatem jest TWRP dla tego telefonu?

Edytowane przez miki_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, miki_ napisał:
  • Tytuł artykułu to "Jak zainstalować Xiaomi.eu na MI 11?" a nie "Jak zainstalować Miuipolska na MI 11?" MiuiPolska i Xiaomi.eu jest to samo czy inne rzeczy? Ja nie wiem.

To samo.

38 minut temu, miki_ napisał:
  • Pierwszy krok "Uruchamiamy urządzenie w trybie fastboot wg. pkt 1 z poradnika." - link do tego poradnika otwiera stronę główną a nie jakiś poradnik. Gdzie znajdę poradnik?

Powinno linkować do FAQ, ale prawdopodobnie po zmianie designu strony przestało poprawnie linkować. https://miuipolska.pl/faq/

40 minut temu, miki_ napisał:

W pierwszym zdaniu jest napisane "Krok ten wykonujemy gdy chcemy zaktualizować telefon o nową wersję." - o co chodzi?

Robisz to w momencie, gdy już masz zainstalowany ROM Xiaomi.eu/MIUI Polska i chcesz zaktualizować go do nowszej wersji.

40 minut temu, miki_ napisał:

telefon MI 11 lite 5G NE ma kod lisa i można go ściągnąć. Po co zatem jest TWRP dla tego telefonu?

Po to, żeby zainstalować ROM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka kwestii rozjaśniłeś.

  1. Czy ten artykuł jest odpowiedni do MI 11 Lite 5g NE https://miuipolska.pl/jak-zainstalowac-xiaomi-eu-na-mi-11/ ?
  2. Jesli ww. instrukcja byłaby właściwa to nie ma w niej mowy o TWRP. Kiedy zatem używa się tego TWRP?
  3. Jak to rozumieć ""ROM MIUIPolska powiadomi o nowych wersjach i pobierze odpowiedni plik do pamięci telefonu. Aby zaktualizować system należy pobrany plik rom przenieść na komputer PC, rozpakować i wykonać pkt. 3 niniejszej instrukcji." ?

    Czy to znaczy, że aktualizacja każdej nowej wersji co tydzień wymaga aby:

    - ręcznie przenosić pliki z telefonu do komputera

    - wykonywanie całej procedury z punktu 3

    ? za każdym razem trzeba to robic gdy jest nowa wersja?

Instrukcja mówi aby uruchamiać takie pliki BAT

image.thumb.png.6db6deb1ddcc4df70566e369c380532a.png

W rozpakowanym ROM'ie nie ma żadnych plików BAT ani takich co mają nazwy "windows_fastboot_........

image.thumb.png.e78c7428e749444fa3154684038b8ee4.png

 

Zawsze ilekroć próbuję skorzystac z jakiejś instrukcji to się okazuje, że one się do niczego nie nadają.

Pisanie instrukcji dla wielu ludzi to bardzo trudne zadanie. Powinien się za to zabrać ktoś kto to potrafi robić. W przeszłości czytałem różne instrukcje na tej stronie internetowej i zawsze miały mnóstwo niedomówień, niejasności i nie nadawały się do użytku.

W tym przypadku jest tak samo.

Zatrudnijcie kogoś. Zapłaciłbym za porządną instrukcje, którą mogę wykonac od A do Z bez żadnych wątpliwości i zadawania 100 pytań i marnowania wszystkim mnóstwo czasu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, miki_ napisał:

Nie w tym momencie. On był pisany jeszcze w momencie, gdy nie przywróciliśmy ROM-ów pod recovery, opiera się na instrukcjach pod fastboot; my te poradniki będziemy aktualizować/ewentualnie przekierowywać do uniwersalnej instrukcji. Uniwersalna instrukcja jest na forum: https://miuipolska.pl/forum/topic/29008-instalacja-xiaomieu-poradnik-małe-faq-dla-telefonów-2019-2021-i-nowszych/#comments

9 godzin temu, miki_ napisał:

Jak to rozumieć ""ROM MIUIPolska powiadomi o nowych wersjach i pobierze odpowiedni plik do pamięci telefonu. Aby zaktualizować system należy pobrany plik rom przenieść na komputer PC, rozpakować i wykonać pkt. 3 niniejszej instrukcji." ?

Aplikacja Aktualizacje powiadomi Cię o nowej aktualizacji. Druga część zdania byłaby odpowiednia, gdyby były aktualizacje pod fastboota - obecnie dla większości urządzeń mamy już wersje normalnie pod TWRP, nieliczne wyjątki mają ROM-y fastboot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kacper Skrzypek napisał:

Nie w tym momencie. On był pisany jeszcze w momencie, gdy nie przywróciliśmy ROM-ów pod recovery, opiera się na instrukcjach pod fastboot; my te poradniki będziemy aktualizować/ewentualnie przekierowywać do uniwersalnej instrukcji. Uniwersalna instrukcja jest na forum: https://miuipolska.pl/forum/topic/29008-instalacja-xiaomieu-poradnik-małe-faq-dla-telefonów-2019-2021-i-nowszych/#comments

Aplikacja Aktualizacje powiadomi Cię o nowej aktualizacji. Druga część zdania byłaby odpowiednia, gdyby były aktualizacje pod fastboota - obecnie dla większości urządzeń mamy już wersje normalnie pod TWRP, nieliczne wyjątki mają ROM-y fastboot.

Które kroki powinienem wykonać na MI 11 Lite 5G NE ?
image.thumb.png.293e51df4715dcba1a5a19dd1915d155.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.09.2022 o 18:37, Kacper Skrzypek napisał:

Piąty (ale tylko pierwsza komenda, druga się nie powiedzie, bo nie ma partycji recovery) i siódmy.

Dzięki.

Będę próbował za tydzień bo gówniany Bootloader się nie odblokował za pierwszym razem.

Pytanie. Czy po odblokowaniu Bootloadera i wgraniu xiaomi.eu i przy włączonej opcji (w ustawieniach MIUI), że dane są szyfrowane i blokadzie ekranu:

- da się jakoś odczytać dane z pamięci po podłączeniu do komputera lub wymianie ROM'u (na inny custom)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Kacper Skrzypek napisał:

Nie mam włączonego szyfrowania poza blokadą ekranu, ale na pewno nikt nie może np. w TWRP odczytać danych, jeśli nie zna hasła ekranu blokady (tyczy się to pamięci wewnętrznej, nie karty pamięci).

Czyli sądzisz, że po wgraniu xiaomi.eu i włączonego szyfrowania nie da się odczytać danych za pomocą różnych manipulacji typu: wgranie innego ROM'u?

IMG_20220917_104732.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie da się. Jeśli masz ustawioną blokadę ekranu, to do TWRP nie dostaniesz się bez hasła tejże blokady ekranu. Ktoś może oczywiście dane wyczyścić, ale nie może ich odczytać (ale, tak jak pisałem, nie dotyczy to karty pamięci, ona nie jest szyfrowana).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2022 o 10:56, Kacper Skrzypek napisał:

Nie, nie da się. Jeśli masz ustawioną blokadę ekranu, to do TWRP nie dostaniesz się bez hasła tejże blokady ekranu. Ktoś może oczywiście dane wyczyścić, ale nie może ich odczytać (ale, tak jak pisałem, nie dotyczy to karty pamięci, ona nie jest szyfrowana).

OK. Jasne. Dzieki. Dobra wiadomość.

Karty pamieci nie używam. Oba sloty zajmują karty SIM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.09.2022 o 18:37, Kacper Skrzypek napisał:

Piąty (ale tylko pierwsza komenda, druga się nie powiedzie, bo nie ma partycji recovery) i siódmy.

Niestety nie działa.

z punktu 5 druga komenda działa.

Krok 7 się nie udaje. Myślałem, że może jest za długa nazwa pliku twrp. Zmieniłem na twrp.img i też nie działa.

image.thumb.png.f3c3ada92df94b1110357453a77e1a02.png

Co radzisz?

Nawet jeśli to się uda to co dalej?

Które kroki z tych poniższych?

image.thumb.png.0f9c0ac5a79f9bc83614ee6a21029a27.png

 

Edytowane przez miki_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, miki_ napisał:

Niestety nie działa.

z punktu 5 druga komenda działa.

Krok 7 się nie udaje. Myślałem, że może jest za długa nazwa pliku twrp. Zmieniłem na twrp.img i też nie działa.

image.thumb.png.f3c3ada92df94b1110357453a77e1a02.png

Co radzisz?

Nawet jeśli to się uda to co dalej?

Które kroki z tych poniższych?

image.thumb.png.0f9c0ac5a79f9bc83614ee6a21029a27.png

 

Zadziałało chyba za 5 razem po kilku restartach telefonu

image.thumb.png.8d0e45d07f89d7920ab52b2ead6ca5d6.png

Teraz pytanie - jakie kroki wykonywać dalej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod Androida 12 powinieneś ściągnąć OrangeFox, on tylko radzi sobie z deszyfrowaniem pamięci na tej wersji Androida. Ale możesz to zrobić później albo zignorować, ROM i tak podmieni recovery na to właśnie.

Co dalej? Format data w TWRP i instalacja ROM-u (czyli przypadek gdy telefon ma recovery dla nowych telefonów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Kacper Skrzypek napisał:

Pod Androida 12 powinieneś ściągnąć OrangeFox, on tylko radzi sobie z deszyfrowaniem pamięci na tej wersji Androida. Ale możesz to zrobić później albo zignorować, ROM i tak podmieni recovery na to właśnie.

Co dalej? Format data w TWRP i instalacja ROM-u (czyli przypadek gdy telefon ma recovery dla nowych telefonów).

To deszyfrowanie zakończyło się pomyślnie komunikatem "Successfully decrypted with default password"

Mając uruchomione TWRP i telefon podłaczony po komputer wgrałem plik do głównego folderu.

 

image.thumb.png.68b2f5da33b40d5b97422b1d0bc07c52.png

 

Gdzie ten plik znaleźć w TWRP? Szukam tego już z pół godziny. Tam jest zupełnie inna struktura katalogów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kacper Skrzypek napisał:

Jeśli pamięci wewnętrznej nie widać od razu po wejściu w menu Install, to wejdź tam w folder sdcard albo w data/media/0 (albo w storage/emulated/0).

Było w data/media/0 . Dzięki. W życiu bym tego nie znalazł.

Uruchomiłem. Nie udaje się. Rady? Pomysły?

image.thumb.png.c7d8f99538918aac314a3e636149f50c.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kacper Skrzypek napisał:

Uruchomić TWRP ponownie i próbować do skutku. Niestety czasami tak jest.

Z tym, że TWRP nie jest tu wgrane na stałe wiec za każdym musze powtarzac procedurę za pomocą CMD.
Bo po restarcie uruchamianym w TWRP z opcją "restart do recovery" on się uruchamia w MIUI REcovery.

Tak ma być? To normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym nieudanym wgraniu coś się spieprzyło z telefonem.

  • Po starcie Androida/MIUI na pulpicie MIUI ikona baterii pokazuje zero.
  • Po podłączeniu ładowarki nie ma efektu, że podłączyłem zasilanie.
  • Po podłączeniu do komputera nic się nie dzieje i Windows go nie wykrywa.
  • W trybie Fastboot jest tylko napis i nie ma już tej ikonki jakiejś maskotki. Ikona znikęła.

Co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak obserwuję Twoje przeboje z instalacją i nie kojarzę żeby aż takie jajca ktoś przechodził, nasuwa mi się myśl czy może plik z romem jest uszkodzony albo może coś z samym telefonem, przewodem.
Jaki masz procek w kompie, Intel AMD?
Nie korzystasz przypadkiem z USB3?
Może przewód zmienić (?)
jak fon wchodzi w fastbota to może spróbować postawić przez miflash globala, tutaj nie ma żadnych cudów jak fon sprawny to system musi wejść.


Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Netoper napisał:

Tak obserwuję Twoje przeboje z instalacją i nie kojarzę żeby aż takie jajca ktoś przechodził, nasuwa mi się myśl czy może plik z romem jest uszkodzony albo może coś z samym telefonem, przewodem.
Jaki masz procek w kompie, Intel AMD?
Nie korzystasz przypadkiem z USB3?
Może przewód zmienić (?)
jak fon wchodzi w fastbota to może spróbować postawić przez miflash globala, tutaj nie ma żadnych cudów jak fon sprawny to system musi wejść.


Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka


 

Procesor AMD Ryzen
USB 3.1 lub 3.2 - nie wiem jaką wersję ma złącze.

Używałem róznych kabli.

UDAŁO SIĘ w końcu zainstalowac i uruchomić ten customowy ROM. 

33 minuty temu, Kacper Skrzypek napisał:

Tak ma być, to normalne. Musisz uruchamiać z fastboota, chyba że wgrasz je potem z menu Advanced > Flash Current Recovery.

Udało się w końcu zaisntalować Xiaomi.eu.

Z tym, że po starcie telefonu z wciśniętym przyciskiem głośności w dół - nadal jest Fastboot (bez tej ikony kolorowej, sam napis). 

Aby wgrać na stałe TWRP trzeba znów:

- podłączyć telefon do kompa

- wykonać te wszystkie polecenia

image.thumb.png.6d33a2e092980c53c3ab338f8c7ae726.png

- z jakiegoś menu w TWRP (chyba Advanced) wybrać opcję instalacji TWRP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kacper Skrzypek napisał:

Jeśli masz już zainstalowany xiaomi.eu to powinieneś mieć OrangeFox. Sprawdź, co się uruchamia po wciśnięciu vol+ i power.

Tak, jest Orange Fox.

Jak następnie trzeba instalować nowe wersje systemu xiaomi.eu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Netoper napisał:

No to gratki emoji106.png
Z ryzenami jest problem (jest jakiś fix dla sterownika procka) do tego usb3 (to nawet w pewnych scenariuszach na Intelu też potrafi jaja robić)

Szacun za wytrwałość emoji481.pngemoji481.pngemoji481.png

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
 

Zdecydowałem sie na to tylko dlatego, że:

- gówniany "serwis" CCS Piaseczno 8 razy nie potrafił naprawić mojego telefonu. Zrobił dwie dodatkowe usterki telefonu (poza tymi, które zgłosiłem) a na końcu powiedział, że urządzenie ma wadę, której nie było przez 1,5 roku używania telefonu. W końcu sprzedawca (salon Xiaomi) zwrócił kasę. Na tamtym telefonie MI9 SE miało w Globalu nagrywanie rozmów. Telefon był fajny nieduży, cienki, super.

- nowe telefony nie mają opcji nagrywania rozmów a potrzebuję tego, jak i kilku innych opcji, których nie ma w Globalach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W razie co to nagrywanie rozmów też jest na globalnych romach Tajwan i Indonezja. Fakt że rom CN, na którym ekipa Miui Polska gotuje tutejsze romy, ma bardzo dużo przydatnych "fiuczerów" których na globalach nie uświadczysz, to czasami właśnie potrafią jakieś zonki wyskoczyć, ale jak widać dla kogoś z takim zaparciem jak Ty jest to do przeskoczenia.
Inna sprawa że obecni członkowie ekipy nie dość, że sami też nie są w stanie ogarnąć wszystkiego co ryżowym ludkom w głowach siedzi, (mimo że co niektórzy nawet znają ich język) mając swoje życie, rodziny, nie zostawiają userów na lodzie, i nie mają problemów z dzieleniem się wiedzą którą posiedli.
A inna sprawa sporo ludzi tego nie potrafi docenić.
A Ty mi zaimponowałeś tym że nie było postawy roszczeniowej, jak często się zdarza, tylko sam z siebie, drążyłeś na spokojnie i logicznie sedna.
A miałem już przekonanie że problem będzie sprzętowy skoro suport ze strony Kacpra nie rozwiązał problemu po trzech czterech jego wskazówkach.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Netoper napisał:

W razie co to nagrywanie rozmów też jest na globalnych romach Tajwan i Indonezja. Fakt że rom CN, na którym ekipa Miui Polska gotuje tutejsze romy, ma bardzo dużo przydatnych "fiuczerów" których na globalach nie uświadczysz, to czasami właśnie potrafią jakieś zonki wyskoczyć, ale jak widać dla kogoś z takim zaparciem jak Ty jest to do przeskoczenia.
Inna sprawa że obecni członkowie ekipy nie dość, że sami też nie są w stanie ogarnąć wszystkiego co ryżowym ludkom emoji16.png w głowach siedzi, (mimo że co niektórzy nawet znają ich język) mając swoje życie, rodziny, nie zostawiają userów na lodzie, i nie mają problemów z dzieleniem się wiedzą którą posiedli. emoji106.png
A inna sprawa sporo ludzi tego nie potrafi docenić.
A Ty mi zaimponowałeś tym że nie było postawy roszczeniowej, jak często się zdarza, tylko sam z siebie, drążyłeś na spokojnie i logicznie sedna.
A miałem już przekonanie że problem będzie sprzętowy skoro suport ze strony Kacpra nie rozwiązał problemu po trzech czterech jego wskazówkach.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
 

Dzięki.

Gdyby nie pomoc Kacpra to nie wdrożyłbym tego MIUI.

Kosztowało mnie to z 5 godzin pracy i sporo bluźnierstw. Myslę, że warto byłoby wymyśleć jakieś inne rozwiazanie, które dawałoby Kacprowi czy innym pomagającym jakieś profity z tego pomagania.

Ja chętnie bym zapłacił np.: 100zł za to aby mieć to załatwione w 1 godzinę zamiast kurwować przez 5 godzin. Gdyby była jakaś opcja pomocy zdalnej np.: łączymy się zdalnie przez jakieś narzędzie Google Meet, Microsoft Teams, cokolwiek i mówi mi co mam robić. Temat byłby pewnie załatwiony w max. godzinę i zapłaciłbym chętnie za taką szybką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Mam:

- MIUI EU 13.0.3 na telefonie MI 11 Lite 5G NE

- Orange Fox

Chcę zaktualizować do najnowszej wersji stabilnej i widzę, że najnowsza wersja jest MIUI 14 a ja mam MIUI 13.

  1. ściągnąłem ten plik: https://miuipolska.pl/pobierz-miui-stabilne/xiaomi-11-lite-5g-ne-stabilna/
  2. wgrałem do głównego katalogu ściągnięty plik xiaomi.eu_multi_MI11LE_XM11Lite5GNE_V14.0.6.0.TKOCNXM_v14-13.zip
  3. uruchamiam OrangeFox
  4. wybieram plik xiaomi.eu_multi_MI11LE_XM11Lite5GNE_V14.0.6.0.TKOCNXM_v14-13.zip, który wgrałem do telefonu
  5. Pytanie: jakie opcje zaznaczyć/odznaczyć?

image.thumb.png.49f5408cb194ee97545f5d413a4d22e0.png

Czy to jest dobra procedura i nic się nie spieprzy jak wgram to MIUI 14 mając obecnie 13.0.3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, miki_ napisał(a):

jakie opcje zaznaczyć/odznaczyć?

Możesz w sumie zostawić jak jest (jeśli tak było domyślnie).

Godzinę temu, miki_ napisał(a):

Czy to jest dobra procedura i nic się nie spieprzy jak wgram to MIUI 14 mając obecnie 13.0.3?

Będzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Zadziałało.

PO wgraniu pojawiły się kolejne pytania/niespodzianki np.: przycisk "Wipe caches". Nie nacisnąłem tego. Kliknąłem Reboot. 

A potem był kolejny komunikat, że "system partition is empty", "no OS installed".

Zrestartowałem i działa.

Czy ten przycisk "Wipe caches" powinien być wciskany? Jeśli TAK - dlaczego?

IMG_20230427_153107.jpg

IMG_20230427_153122.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wipe cache możesz zrobić, ale nie musisz. To nie jest wymóg. Informacja o pustej partycji systemowej może wynikać z tego, że OrangeFox po instalacji nie mógł poprawnie zamontować partycji, ale instalacja przebiegła poprawnie, więc partycja systemowa na pewno nie jest pusta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...