Skocz do zawartości

Zakup Mix 4


barman46

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM

Przymierzam się do zakupu Xiaomi Mix 4 - 12 GB / 256 GB ze sklepu tradingshenzh.com i mam pytanie , którą wersję opragromawania wybrać aby jak najmniej było problemu z google pay i aplikacjami bankowymi. Czy androidauto działa.

CHINY Firmware = Saftynet Passed + Aktualizacje OTA + Widevine Level 1

XIAOMI.EU TWRP Firmware (bez dostępu) = Saftynet Passed + Manuel Updates + Widevine Level 1

 

 Zdaje sobie sprawę iż jest to chinczyk i jakieś problemy się zdarzają, ale podoba mi sie ten model ..kiedys miałem MI 4 i sentyment do marki został😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie boisz się sam grzebać w telefonie to najlepiej kup wersję chińską, następnie sam wygraj sobie ROM xiaomi.eu. Nie jest to trudne, są poradniki w internecie jak wgrać xiaomi.eu na MIX 4. Ja tak zrobiłem. Płatności Google Pay, apka mBank i Revolut działają bez problemów, z Android Auto nie wiem jak będzie, bo nie mam gdzie sprawdzić, ale dlaczego ma nie działać.

Poradnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze pociągnę temat😉,gdybym zakupił jak radzicie wersję z Romem chinskim/patrz post 1/ to czy prócz tego że nie będzie języka polskiego tylko angielski, będą jeszcze jakieś różnice np.w działaniu  chodzi o aplikację bankowe i płatności oraz aktualizację. Zapytam tak.....czy jeśli nie przeszkadza mi język angielski w fonie to nadal warto go samemu/ryzyko/ flaszowac 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na China dłużej mi 3mala bateria , mBank działał , było trochę śmieci chińskich niektóre odinstalowałem, czy wrzucać zależy chyba od modelu ja siedziałem pół roku na China (: zanim wrzuciłem eu ale potrzebne mi było recovery na zaś
Ja w tym sklepie kupowałem zero problemów
https://tradingshenzhen.com/en/mi-mix-4/xiaomi-mix-4-12gb512gb-snapdragon-888-under-display-camera-eu-warehouse

Wysłane z mojego 2201122G przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki za utwierdzenie . Powiedzie jeszcze jak jest z aktualizacjami w wersji z chińskim romem. I czy samodzielna próba wgrania romu xiaomi.eu jest trudna i ryzykowna oraz co wnosi na + wobec wersji chinśkiej poza językiem PL.

To już ostatnia prośba☺️ . Po odpowiedzi kasa leci do chin😉

Dzięki za wyrozumiałość ale 700$ żle wydanych trochę może zaboleć a innej słuchawki nie chcę kupić bo ten ma coś w sobie😊

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam powtórnie

Właśnie stałem się (nie) szczęśliwym posiadaczem MIX 4 i jestem na razie na +.😛

Czy znajdzie się ktoś z okolic Kołobrzegu /Koszalina kto pomógłby w wgraniu XIAOMI.EU

Kiedyś kupiłem z rynku chińskiego MI 4 i wtedy to była Nowość u nas 😄 i z nim robiłem wszystko, ale trochę się już postarzałem i mniej odważny jestem😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@barman46 Jak widzisz cisza w tym temacie, więc musisz sam się zabrać za to. 

Odblokowywanie bootloadera 👉 

 

Instalacja TWRP 👉 

Instalacja Xiaomi.eu 👉 

A dla przypominania co z czym polecam to 👉 https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.zdunex25.tutorial 

oraz to 👉 https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.zdunex25.miuipolska

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

WITAM

Zacytuję  SuperModa... Procedura jest banalna...a jednak nie do końca.

Walczę juz kolejny dzień i aż dziw ze nie uwaliłem Fona🙂 Odblokowałem Bootloadera i to jak narazie jedyny sukces😀.

Moj fon przyszedł z romem chińskim MIUI 13.0.8 Stable (SKMCNXM) Android 12

Doczytałem aby pobrać Twrp pod Androida 12 ale jakoś słabo to idzie,pobrałem twrp -3.7.0_11-0-odinx.img. Udało mi sie wejsc w Twrp ale nie widzi wgranego softu na pamięć telefonu  sterowniki wgrane po podłączeniu do kompa widzi fona. .Może ktoś coś podpowie.....oby nie że juz za stary jestem na takie sztuczki😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długich bojach niby rom wgrał się bez błędów lecz wstaje od razu w trybie TRWP.......Proszę o pomoc

20221111_220502.jpg

 

Chwila grozy już za mną 😀

Pełny sukces osiągnięty poprzez wgranie jeszcze raz Romu tym razem za pomocą OTG i pena.

Dziekuję wszystkim za sugestie i podpowiedzi.

Czekam teraz na kolejny Stable Rom 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...