Jump to content

Redmi Watch Lite 2 - problem z budzikiem (i nie tylko)

krzysmir

Recommended Posts

Cześć,
kupiłem na prezent Redmi Watch 2 Lite (w oficjalnej polskiej dystrybucji) i miałem okazję porozmawiać z obdarowaną osobą. Zaskoczyła mnie tym, że zegarek nie jest używany, a w jego miejsce pojawiła się na nadgarsku ponownie opaska MiBand 5 - okazało się, że powtarzają się regularnie dwa problemy, w tym jeden dyskwalifikujący ten sprzęt z codziennego użytkowania.

• Budzik, mimo ustawienia pon.-pt. o 7 rano czasem się uruchamia, czasem nie,
  • Licznik kroków działa, ale czasami wygląda to tak jakby nie dostrzegał północy i na drugi dzień kroki są nadal sumowane. I tak czasem dwa dni, czasem trzy.

Dodam, że zegarek jest używany ciągle wyłącznie w kraju (nie zmienia się strefa czasowa czy coś takiego ;) ).  Dowiedziałem się, że tak na 90% to chyba są te same dni (czyli tak na chłopski rozum wygląda to tak jakby po godzinie 23, była 24, a potem jak gdyby nic 25 itd., a doba miałaby z 50 godzin, więc ta "7" nie występuje, a licznik kroków liczy sobie dalej w najlepsze).

Czy ktoś z was spotkał się z takim problemem? Udało się temu zaradzić? Na te kroki to jeszcze można machnąć ręką, ale budzik (a dokładniej jego brak) już mocno uprzykrza życie (z jedną spektakularną wtopą/spóźnieniem na ważne spotkanie).

Smartwatch posiada najnowszy firmware: 1.3.121, a appka (MiFitness bodaj) jest najnowsza prosto ze sklepu Google'a (sprawdzałem przed momentem - nie ma żadnych update'ów).

pozdr.

K