Jump to content

Mi Smart Home - Zmiana koloru żarówki Yeelight W1 GU10 za pomocą Mi Wireless Switch

maciomat

Recommended Posts

Dzień dobry,

Potrzebuję systemu przywoławczego. Pomysł był taki, że w gabinetach jest przy biurku po 1 szt przycisku Mi Smart Wireless Switch, w recepcji żarówka wifi (kupiłem Yeelight W1 LED GU10 RGB). Każdy pokój ma przydzielony inny kolor świecenie lampki, tak aby recepcja widziała który pokój potrzebuje wsparcia. Do tego zakupiłem bramkę GATEWAY Xiaomi Mi Smart HOME HUB, bo (chyba) tylko w ten sposób da się obsługiwać przyciski.

Przy konfiguracji akcji w apce Xiaomi home - mogę wybrać akcję - np. włącz/wyłącz światło, czy zmień kolor. Niestety nie da się ustawić koloru oczekiwanego koloru - zmienia na losowy. 

Czy jest jakiś sposób, aby tym tak sterować, aby te (lub inne) włączniki można było oprogramować, aby każdy zapalał inny kolor?

Z góry dziękuję

poszukaj w automatyzacji. powinno byc wlacz i ustaw scene (turn on and set light). w tej scenie bedziesz mogl wybrac kolory, ktore wczesniej dodales w pluginie do ulubionych. w ostatecznosci w modzie mi home da sie to zrobic.

Edited by rezmus

Szukałem, nigdzie nie ma wskazania konkretnego koloru - tylko "zmień kolor" co sprowadza się do wyboru innego losowo wybranego. Sceny to też tylko zapisane już wcześniej "warunki".

Jak sie zabrać za te mod-y? Chodzi o jakąś podmianę ROMu?

nie mam gu10, ale na kazdym yeelight mozna to zrobic. wchodzisz w zarowke i ustawiasz sobie kolor jaki chcesz. na gorze masz ikone serca, ktora mozesz aktualny kolor zapisac pod nazwa w ulubionych. w akcji automatyzacji wybierasz turn on and set light (wlacz i ustaw swiatlo), na gorze klikasz favorite (ulubione) i masz liste kolorow, ktory dodales wczesniej do ulubionych. w ten sposob mozesz w automatyzacji ustawic sobie dowolny kolor.

1.jpg

2.png

3.jpg

4.jpg

Dzienks. Tylko jak wchodzę w opcje, to faktycznie mogę ustawić tą opcję "włącz lub dostosuj kolor" ale w tej opcji nie da się nic zdefiniować. Klikając potem na guzik zmienia się na kolejne kolory - losowo.A mnie zalezy, aby każdy z włączników wywoływał inny przypisany mu kolor. 

Dodałem kilka ulubionych w ramach apki yeelight, ale z poziomu automatyzacji huba nie da się ich wybrać. Być może to kwestia tej konkretnej żarówki? A może muszę jeszcze jakos dodatkowo coś ustawić - jakieś dodatkowe uprawnienia. Bo mam też oczywiście ten cały spis opcji jaki wrzuciłeś w screenie, ale tam gdzie jest wydawało się jakaś opcja do zdefiniowania - np. kolor, jasność, temp barwy itp nie da się nic zmienić - po prostu opcja jest wybierana i brakuje "ustawień".

Testowałem na apce na androidzi i ios - efekt ten sam. 

Jaką masz żarówkę? Może muszę potesotwać na innej.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Edited by maciomat

przeczytaj jeszcze raz co napisalem i zobacz kolejne screeny. wlasne kolory dodajesz wchodzac w zarowke (plugin). ustawiasz kolor jaki chcesz i na gorze klikasz serce (screen 1). zapisujesz aktualny kolor pod dowolna nazwa (screen 2) i dopiero wtedy mozesz go wykorzystac w menu automatyzacji (screen 3/4).

dodatkowo w automatyzacji wybierasz zla akcje "wlacz i dostosuj kolor" (to zmienia na losowy), a masz wybrac "wlacz i ustaw swiatlo".

Edited by rezmus