Skocz do zawartości

Brakujące pływające ikony, dymki czatu (Yanosik, Messenger itp.)


77mik77

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam temat ponieważ, mam wrażenie, że przewija się od jakiegoś czasu a nikt nie udziela konkretnej odpowiedzi.

 

Aktualizacji oprogramowania w moim MI3 dokonuję raczej rzadko - około raz na 3-6 miesięcy.

Kiedyś nie miałem problemów z pływającymi ikonami. Problemy zaczęły się mniej więcej w okolicach aktualizacji maj 2015. Najpierw zniknęły dymki czatu w Messengerze. Po jednej z aktualizacji lipcowych 2015 przestały również pojawiać się pływające ikony w Yanosiku.

 

Nie wiem do końca w czym tkwi problem, ale napiszę jak udało mi się go rozwiązać.

 

Próbowałem wrócić do ostatniego dobrze działającego ROMu (plik z 12/2014). Niestety wystąpił błąd, przez który nie mogłem uruchomić urządzenia ("proces android został zatrzymany" czy jakoś podobnie). Zatem przeszedłem do trybu recovery (głośność+ oraz włącznik). Próbowałem ponownie zainstalować ROM z tego poziomu, ale skutek był ten sam.  Zatem wybrałem czyszczenie cache. Potem ponownie próbowałem bezskutecznie uruchomić system. W pewnym momencie zauważyłem możliwość uruchomienia systemu 2. Po jego wyborze i dłuższej chwili oczekiwania system wstał. I to wstał na dobre... Pływające ikony działają w obydwu aplikacjach.

 

Nie wiem czy rzecz tkwi w wywołaniu drugiego systemu czy w wyczyszczeniu cache. Nie wiem czy problem dotyczył którejś aktualizacji, czy może jakiegoś wirusa? Ale jeśli komuś zależy na tej funkcjonalności niech porobi backup ważnych aplikacji i spróbuje tego, co ja.

 

pozdrawiam,

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia > Aplikacje > (wyszukujemy interesująca nas aplikacje np.) Messanger > Zarządzanie uprawnieniami (na samym dole) > Pokaż pływające okna (na samym dole)

U mnie dzięki temu Messanger działa bez problemu.

 

Nie, to nie była kwestia ustawień. Ale oczywiście od tego należy zacząć jeśli kłopot się pojawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia > Aplikacje > (wyszukujemy interesująca nas aplikacje np.) Messanger > Zarządzanie uprawnieniami (na samym dole) > Pokaż pływające okna (na samym dole)

U mnie dzięki temu Messanger działa bez problemu.

 

yeah! dzięki u mnie pomogło, czemu nigdy tego nie widziałem ani nikt wczesniej o tym nie wspomniał jak zgłaszałem ten sam problem :) zawsze była tylko wskazówka, żeby włączyć pływające okna w ustawieniach powiadomień...

Edytowane przez darooll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panel sterowania, uprawnienia a później trybik w prawym górnym rogu

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Tego się nie spodziewałem, myślałem że już wszystkie możliwe ustawienia sprawdziłem, a tu niespodzianka. Dzięki serdeczne!

Wysłane z MI 2S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Tak, mam domyślny... I jak wspomniałem - wszystko działało do czasu optymalizacji systemu.

Czarna magia, tez tak miałem i cholera wie co się dzieje. Tylko na Miui działy mi się takie cuda z powiadomieniami. Jak nie brak powiadomień email niezależnie od aplikacji to dymki messengera.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,po zainstalowaniu messengera na Mi6, gdy włączają mi się dymki czatu w belce u góry pojawia mi się ikonka messengera. Gdy zamknę dymki, znika. Na Redmi 4 Pro wcześniej nie było ikonki przy samych dymkach czatu. Jeśli się nie mylę to jakoś można to było wyłączyć, ale nie jestem pewien. Czy może to powód wersji androida? Bo na andku 6 i innych telefonach nie ma tej ikony. Na andku 7 w Mi6 już jest.
Wie ktoś jak się tego pozbyć? 42d5b0faba10a4e5f1fc1fbe85c67dd5.jpgaf682802bed7959c20ad0d4e5caf6bb5.jpg
 
Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 
 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie, kupiłem zonie redmi note 4 global, telefon zaktualizował się do adroida 7 i najnowszej wersji miui, niestety nie działają dymki czatu messengera, nowa wiadomość pojawia się jedynie na górnym pasku powiadomień i na tym koniec. grzebiąc w necie znalazłem na tym forum tutorial ze starszej wersji miui jednak to nie pomogło. ktoś zna sposób jak uruchomić tą funkcję.

 

Edytowane przez Paweł_TBU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam. Kupiłem 2 dni temu Xiaomi Redmi note 4, wersja 4/64 EU. Jak na razie jestem MEGA zadowolony z zakupu, telefon naprawdę warty swojej śmiesznie niskiej ceny ^^

Jedyny problem na jaki jak na razie się natknąłem to nie pojawiające, albo nie zawsze(?) pojawiające się dymki messengera.

Powiedzmy że napiszę do mnie ktoś w momencie gdy nie prowadzę żadnej innej rozmowy. Wtedy dymek się pojawi, ale jeżeli napisze do mnie druga, trzecia osoba to te dymki już się nie pokazują, niema nawet dźwięku.

  Próbowałem robić wg tego tutoriala ale w moim systemie (7.0) jest nieco inaczej, specjalistą nie jestem i jakoś nie mogę do tego dojść, byłbym bardzo wdzięczny gdyby kto opisał mi krok po kroku jak to ogarnąć. Z góry dzieki i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...