Skocz do zawartości

MIUI 22.9.7


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

2298.png

  • Nowy wygląd aplikacji Dyktafon
  • Nowe widżety pulpitu dla aplikacji Pliki i Przeglądarka
  • Nie mamy jeszcze linków do ROM-ów dla Redmi 9T, Mi 10T Lite, Xiaomi 11 Lite 5G NE i Xiaomi Civi; aktualizacja będzie później, gdy będziemy je mieć
  • Planujemy powrót do wsparcia urządzeń z procesorami MediaTeka, lecz potrzebujemy w tej kwestii Waszej pomocy. Więcej szczegółów tutaj
  • Od 31 października koniec wsparcia wersji rozwojowych dla niektórych urządzeń
  • Pełna lista zmian: polska, angielska

Screenshot_2022_09_08_17_22_54_212_com_android_soundrecorder_edit.png  Screenshot_2022_09_08_17_23_43_749_com_android_soundrecorder_edit.png  Screenshot_2022_09_08_17_24_00_770_com_android_soundrecorder_edit.png

Przywracanie ROM-ów pod TWRP

Począwszy od wersji MIUI 22.6.22 przywracamy paczki w wersji pod TWRP dla niektórych urządzeń. Otrzymały one bowiem odpowiednie aktualizacje, które dodały obsługę deszyfrowania danych w Androidzie 12. Instrukcja przejścia z ROM-u fastboot na ROM recovery znajduje się w tym miejscu.

Dla urządzeń, które nie otrzymały jeszcze nowego, działającego wydania TWRP, aktualizacje nadal będą wydawane jako paczki pod tryb Fastboot i w tym trybie muszą być wgrywane — szczegóły w naszym artykule.

Częsty problem po pierwszej instalacji ROM-u

Jeśli po instalacji naszego oprogramowania telefon wyświetla informację o tym, iż aplikacja Uprawnienia przestała działać bądź samoczynnie się restartuje, należy wyczyścić dane tej aplikacji w Ustawieniach (Ustawienia > Aplikacje > Zainstalowane > 3 kropki > Pokaż wszystkie aplikacje > wtedy wyszukać Uprawnienia > Wyczyść dane). Po wyczyszczeniu danych aplikacji problem ustąpi.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja znajduje się na naszym forum.

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (klawisze Głośność+ i Power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

W przypadku, gdy posiadamy stockowe recovery od Xiaomi, uruchamiamy je za pomocą tej samej kombinacji klawiszy i wybieramy drugą opcję (Wipe Data), a następnie ją zatwierdzamy. Potem opcją nr 1 uruchamiamy telefon ponownie.

Root

Root z Magisk 25.2 do instalacji z TWRP (plik apk jest jednocześnie instalatorem — w celu instalacji w TWRP należy zmienić rozszerzenie z apk na zip. Najnowsze wersje TWRP wspierają instalację Magiska bez zmiany nazwy). Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Magisk w wersji 24 i wyżej nie wspiera już narzędzia MagiskHide, co może powodować problemy z poprawnym przechodzeniem testu SafetyNet (związanego m.in. z płatnościami Google Pay) przy korzystaniu z roota. Należy wtedy skorzystać ze starszej wersji 23 lub włączyć opcję Zygisk w ustawieniach aplikacji Magisk i wgrać moduł SafetyNet Fix w wersji pod Zygiska.

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska według tego poradnika.

Jednocześnie informujemy, że jesteśmy małą, kilkuosobową grupą, która tworzy tę modyfikację MIUI jako hobby, w wolnym czasie. Nie mamy żadnego powiązania z pracownikami Xiaomi, zatem nie jesteśmy w stanie w żaden sposób wpłynąć na pracę oprogramowania MIUI Global i na poprawę problemów w tymże oprogramowaniu występujących. W związku z tym prosimy o niezgłaszanie nam bugów związanych z Globalem, gdyż w 90% przypadków nie będziemy w stanie Wam pomóc.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć, klikając w przycisk poniżej.

Motyw: tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzucone - plik pobrany z alternatywnego serwera - bardzo dobry transfer - potem aktualizuj z pliku ZIP i poszło bezproblemowo - tak przy okazji dam znać bo miałem dość ciekawe zachowanie się telefonu po tym updacie - cały czas działała wibracja - trzymało się fona w ręku i wibrowała non stop całą obudowa - nie miałem jeszcze takiej sytuacji .... nie było żadnych powiadomień itp - zrobiłem restart i teraz jest wszystko ok .... no dziwne bardzo ... na razie wydaje się że wszystko jest w porzadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Ryszard K napisał:

"Mi się nie podoba za to ten odstęp między ostatnim rzędem ikon a wyróżnionymi ikonami na dole" 

Mi też to nie leży, ale jest większy bug. Nazwy aplikacji w folderach pulpitu są przycięte od dołu. MIX4

1662651310294.jpg

Skoro to mi Mix 4 to jak u Ciebie działają powiadomienia? Dalej występuje ten bug z odcinaniem aplikacji od internetu i trzeba off/on internet żeby przyszły jakiekolwiek powiadomienia od np: whatsapp messenger czy inne? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ryszard K napisał:

Z powiadomieniami bez zmian. Przychodzą randomowo. Do tego od bodaj czterech aktualizacji wyraźne lagi w działaniu np. przycisku głośności, oraz gestu powrotu.

Ok, to nie ma sensu... U mnie to totalne odcięcie od powiadomień.. Dopiero po off/on internetu coś przychodzi... Jakiś typ z forum xiaomi miał im wysłać swój tel... Ale chyba nie doszło do skutku skoro dalej te krzaki są. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czego chcecie od strzałki :) ja nawet nie zwróciłem na to uwagi a podpisy ikon od dawna mam wyłączone bo dużo lepiej to wygląda bez opisów - i tak wiadomo co jest do czego :)

co do ikon to przydałby się jeszcze jeden pasek w tych systemowych - spokojnie można tam dać trzeci rząd - poza tym szkoda że nie można ich podpisów literowych ukryć tak jak ikon aplikacji - byłby luksus wtedy

Screenshot_2022-09-09-09-48-10-701_com.miui.home.jpg

Screenshot_2022-09-09-09-50-10-476_com.miui.home.jpg

Edytowane przez Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kacper Skrzypek napisał:

Ta strzałka jest normalna, gdy używasz szuflady aplikacji. A taki duży odstęp też mamy i też nas to irytuje, niestety Xiaomi tak dało bez sensu.

Dziwne, bo u mnie pojawiła się dopiero po aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.09.2022 o 10:35, Master napisał:

u mnie znowu wywaliło po nocy neta :) to samo co opisywałem jakieś dwa tygodnie temu - ani wifi ani mobilne nie działało - tradycyjnie pomógł restart - czyli problem dalej z tym jest ....

Zgłaszasz tylko ty ten problem. Obawiam się ze to będzie zależne od telefonu albo konfiguracji czegoś. Ja mam tak np. problem z wykonaniem kopii w chmurze która dochodzi do 5% i się wyłącza. Niestety nikt więcej nie ma takiego problemu więc sądzę ze to wina czegoś u mnie, ale nie mogę dojść czego. Może u Ciebie też jakiś konflikt jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kaciek napisał:

Zgłaszasz tylko ty ten problem. Obawiam się ze to będzie zależne od telefonu albo konfiguracji czegoś. Ja mam tak np. problem z wykonaniem kopii w chmurze która dochodzi do 5% i się wyłącza. Niestety nikt więcej nie ma takiego problemu więc sądzę ze to wina czegoś u mnie, ale nie mogę dojść czego. Może u Ciebie też jakiś konflikt jest.

możliwe tylko ciekawe z czym to jest związane - soft zainstalowany cały czas ten sam w ustawieniach nic nie zmieniane - jedyne co się zmienia to nowa wersja rozwojowa - na poprzedniej rozwojowej ani razu to się zdarzyło na poprzedniej z przed dwóch tygodni a i owszem na tej też ... w sumie jeśli byłby to problem z wifi to przełączenie na mobilne powinno załatwić sprawę a tu nie .... też myślałem że to może wina google chroma ale sprawdzałem na dwóch innych przeglądarkach i jest to samo :) w sumie pomaga tylko restart ... ot taka ciekawostka - co do konfliktu to chyba zbyt randomowe jest i trudno z czymś to powiązać a żadnego niestandardowego softu nie używam - kiedyś był też problem z rozłączaniem vpna ale to już od dawna nie występuje

Edytowane przez Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, u mnie na tej wersji właśnie wifi zdechło, telefon się wyłączył i teraz za nic nie idzie ponownie włączyć wifi (Mi 11). Pytanie jaki był kod do dialera do menu diagnostyki? Kiedyś na Mi 5 było coś takiego do sprawdzania podzespołów np. jak się zamoczyło czytnik linii papilarnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, abc00 napisał:

Hmmm, u mnie na tej wersji właśnie wifi zdechło, telefon się wyłączył i teraz za nic nie idzie ponownie włączyć wifi (Mi 11). Pytanie jaki był kod do dialera do menu diagnostyki? Kiedyś na Mi 5 było coś takiego do sprawdzania podzespołów np. jak się zamoczyło czytnik linii papilarnych.

nie miałem u siebie aż takiego problemu .... wifi działa jak należy szybko się łączy - korzystam tylko z częstotliwości 5 - nie rozłącza - ogólnie nie ma się do czego przyczepić - ot czasami - nie wiadomo w sumie z jakiego powodu pojawia się ten problem co opisałem - zawsze restart pomaga - no ale żeby aż tak co kolega napisał to poważniejsza sprawa ....

ps. nawet nie wiedziałem że są takie opcje diagnostyki .... wrzuciłem sprawdzić wifi i wszystko ok

Edytowane przez Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W diagnostyce dwie opcje do wifi i żadna z nich w sumie nie pasuje. Wifi trup, tapam ikonkę, pojawia się "włączanie..." i przeskakuje na "Wył". Sterownik padł lub coś z modułem, a żeby było zabawnie w weekend robiłem full wipe i instalację na czysto. Hmm pozostaje przeczekać do piątku i zobaczyć co będzie po nowszej aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Netoper napisał:

@Master test zrób jak wywali Ci wi-fi.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
 

a właśnie taki mam plan :) czekam cały czas na tą przypadłość .... na razie bezskutecznie bo wszystko jest ok - w sumie też nie wiem czy to problem z wifi czy raczej coś ogólnego skoro nie działają też dane mobilne .... które przecież z wifi nic nie mają wspólnego - no tak mi się wydaje :) no ale dobrze wiedzieć o dostępie do tych opcji diagnostycznych - z czasem może być przydatne ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, poszperałem i "sztuczka z trybem samolotowym" nie działa, a na xiaomi.eu piszą, że w Mi 11 płyta tak pada i odcina wifi  hehe super:

https://xiaomi.eu/community/threads/wi-fi-doesnt-turn-on-in-my-mi-11-miui13-stable.65914/

https://xiaomi.eu/community/threads/mi-11-wifi-problem.61386/

 

Edit: niestety nowsze aktualizacje nie pomogły, wifi trup, a ja czekam na Xiaomi 12X i 12 pro...

Edytowane przez abc00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...