Skocz do zawartości

Problem z GPS


winniethepooh

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem jak w temacie - Redmi Note 4 i problem z GPS - strasznie długo GPS zajmuje zlokalizowanie mojego telefonu, tak samo podczas nawigacji jest problem ze znalezieniem gdzie jestem jako punkt początkowy, czasami mnie lokalizuje ale z dokładnością do 50 metrów. Ale czasami wszystko jest ok i dobrze działa. Zrobiłem reset do ustawień fabrycznych i na początku wszystko działało ale, moim subiektywnym zdaniem, wraz z wgrywaniem nowych aplikacji i aktualizacji problem powrócił...Rozmawiałem z serwisem i powiedzieli mi, że jeżeli reset ustawień fabrycznych nic nie da to trzeba wgrać nowy ROM i może to coś da.

I mój problem teraz jak wgrać ten nowy ROM.

Rozumiem, że muszę ściągnąć ze stron Xiaomi oryginalny najnowszy ROM i teraz nie wiem co dalej.

Wgrywa się ROM z poziomu ustawień w telefonie poprzez wgranie orginalnego, ściągniętego ROM ze strony Xiaomi do pamięci wewnętrznej telefonu? W tym przypadku nie trzeba odblokować bootloadera? 

Czy to sie wgrywa ze poziomu komputera? Wówczas trzeba odblokować bootloader?

Jak wgrywam nowy ROM to to robi aktualizacje czy usuwa stary ROM i wgrywa nowy?

Kiedy potrzeba odblokować bootloader? Jak wgrywam ROM z poziomu komputera?

I czytałem cos, że trzeba cos odblokować na stornie Xiaomi ale na to trzeba czekac 2-3 dni? Trzba coś odblokować na stronie XIaomi?

Na razie chcę wgrac orginalny nowy ROM aby rozwiązać problem z GPS, jak to zadziała to pobawię się z polskim ROMem :-)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.09.2022 o 09:46, Netoper napisał:

Jeśli stawiasz na czysto system to trzeba odblokować bootloader (mi unlock) i wgrać system za pomocą miflash, robi się to z komputera.
W dziale poradników jest to ładnie opisane.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
 

a po odblokowaniu bootloadera i wgraniu nowego ROM bootloader nalezy zablokowac ? czy zostawic odblokowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze pytanie - ściągam ROM oficjalny do mojego redmi note 4 snapdragon ze strony Download Redmi Note 4 (mido) V11.0.2.0.NCFMIXM MIUI 11 Stable Full Rom | XiaomiROM.com i tam sa dwie opcje ROMu, wersja fastboot i wersja recovery. Chcę wgrać nowy oficjalny ROM do mojego telefonu (być może GPS zacznie lepiej działać, tak mi powiedziano w serwisie) i nie wiem które wgrywać? a moze oba trzeba? moze mi ktoś rozjaśnic? Czym się róznią te wersje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, winniethepooh napisał:

mam jeszcze pytanie - ściągam ROM oficjalny do mojego redmi note 4 snapdragon ze strony Download Redmi Note 4 (mido) V11.0.2.0.NCFMIXM MIUI 11 Stable Full Rom | XiaomiROM.com i tam sa dwie opcje ROMu, wersja fastboot i wersja recovery. Chcę wgrać nowy oficjalny ROM do mojego telefonu (być może GPS zacznie lepiej działać, tak mi powiedziano w serwisie) i nie wiem które wgrywać? a moze oba trzeba? moze mi ktoś rozjaśnic? Czym się róznią te wersje?

Fastboot to wersja, którą wgrywasz przez MiFlash. Recovery to wersja, którą możesz wgrać z systemowego aktualizatora.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnałem oficjalny ROM fast boot, odblokowałem bootloader (trochę inaczej się to robi teraz niż to jest przedstawione w tutorial na tym forum (ale spoko dałem radę, tutorial był zrobiony kilka lat temu. Zainstalowałem program miflash, wykrywa mi telefon, podaję ścieżkę do ROM-a, zaznaczam opcję clean all and lock...i nie flashuje, ale podaje taki komunikat: can not found file flash_all_lock.bat. Co to oznacza? Wrzucam print scrren'a 

 

mi flash.JPG

Edytowane przez winniethepooh
dodanie zdjęcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Netoper napisał:

Ściągnąłeś ROM w formacie fastboot/tgz, i rozpakowałeś go dwa razy ?

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
 

Rozpakowałem go jeden raz z ZIP-a i pojawił się jeden plik w formacie TGZ (mido_global_images_V11.0.2.0.NCFMIXM_20191107.0000.00_7.0_global_91ed4d2a3f.tgz)

Rozpakowałem ten plik i pojawił sie jeden plik w formacie TAR: mido_global_images_V11.0.2.0.NCFMIXM_20191107.0000.00_7.0_global_91ed4d2a3f.tar

Po drugim rozpakowaniu to powinien być jeden plik czy katalog z większą ilością plików?

 

Edytowane przez winniethepooh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, winniethepooh napisał:

Jeżeli nie wybiore w programie miflash opcji zablokuj bootloader po wgraniu nowego ROMu to później z poziomu ustawień w telefonie mogę zablokować ten bootloader? Czy później już się nie da ? 

Z poziomu ustawień w telefonie nie możesz zablokować bootloadera, ale możesz to zrobić w fastboocie komendą fastboot oem lock.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, udało mi się wgrać oficjalny ROM. Na odblokowanie bootloadera nie musiałem w ogóle czekać, został odblokowany od razu.

Inna sprawa, że wgranie nowego ROMu nie poprawiło mi działania GPS...chyba czas na wgranie xiaomi.eu...cos czuje ze niewiele to da w odniesieniu do działania GPS skoro wgranie nowego oficjalnego ROMu niewiele dalo, ale przynajmniej zobaczę różnice miedzy oficjalnym ROMem a xiaomi.eu

Edytowane przez winniethepooh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Netoper napisał:

Zassaj ze sklepu gos test i zobacz ile wykrywa satelit, jaki sygnał
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chartcross.gpstest

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
 

Zrobię tak jak piszesz i dam znać, ale w międzyczasie poszukałem w internecie i znalazłem taką aplikacje GPSFix.apk i ja zainstalowałem i testowałem na trasie i jest znacząca poprawa w ustalaniu mojej lokalizacji na mapie Google i nawigowaniu. Czytałem o tej aplikacji i jeżeli dobrze zrozumiałem to ona skraca czas pomiędzy kolejnymi ustalaniem lokalizacji kosztem zwiększonego zużycia baterii (wiadomo, cos za cos) . I majac to na uwadze tak się zastanawiam czy to jest wina softu czy hardware. Bo jeżeli hardware (w ciągu 5 lat jak mam ten telefon to mi on kilka razy spadł na ziemię i może jakoś GPS uszkodził?)  to już chyba niewiele można zrobić bo moduł GPS jest w plycie głównej telefonu, powiedziano mi w serwisie xiaomi... Ale jeżeli to jest wina softu/firmware to co mogę jeszcze zrobić? Wgrać wcześniejszą wersje oficjalnego ROMu i spróbować w ten sposób (co byłoby dla mnie łatwiejsze bo już wiem jak to wgrywac) czy iść w kierunku xiaomi.eu co będzie dla mnie trochę trudniejsze bo te poradniki co są na forum są trochę nieaktualne, część stron z plikami do pobrania jest niedostępna i pojawia się wizja uceglenia telefonu jak coś źle zrobię i jeszcze większych problemów dla mnie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten fix gps to z tego co ja kojarzę, to po prostu czyścił stare dane i robił aktualizacje położenia satelitów, i to powoduje że telefon już sam z siebie nie musi ich szukać/ustalać więc szybciej łapie fixa.
A co do softu, ja swego czasu miałem redmi note 4 pro, byłem też w grupie pilot, i odpukać nie było jajec z GPS en, a nawet 2 razy w tygodniu soft był aktualizowany/zmieniany .
Żona w tym czasie miała redmi 4prime, z tym że na stable, i też problemów nie było.
Jednak czasami był problem z ustalaniem pozycji w google map (Na innych apkach było ok) ale to było coś rasowi z samymi mapami google, bo jaja też wtedy miałem i na Samsungu i na HTC .
Nie pamiętam jak jest z anteną w Twoim modelu, ale może wystarczy tylko wtyczkę odpiąć/zapiąć bo złapała niekontakt. A potrafi się to dziać nie tylko w fonach ale i w klasycznych nawigacjach.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Netoper napisał:

Zassaj ze sklepu gos test i zobacz ile wykrywa satelit, jaki sygnał
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chartcross.gpstest

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
 

W załączeniu dwa zdjęcia (zrzuty ekranu) z GPS TEST, pomiary robiłem w tym samym miejscu aby mieć obiektywne porównanie; jedno z redmi note 4  gdzie szwankuje GPS i drugie z redmi note6 pro z tego samego miejsca. Tam gdzie są lepsze wyniki to jest redmi note 6 pro ze sprawnym GPSem...

redminote 4.jpg

redminote 6 pro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi to zinterpretować bo 4 widzi więcej satelit, z większej ilości bierze dane a ma większy rozrzut w lokalizacji i sygnał słabszy.

Wrzuć na YT zapytanie: redmi note 4 replacement battery, i luknij jak się otwiera fona i czy jest kabelek antenowy, pojedynczy z malutką okrągłą wtyczką.

Jeśli jest jak w RN4 pro to nie trzeba nic grzać tylko praktycznie palcami, paznokciami można fona otworzyć.


Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Netoper napisał:

Ciężko mi to zinterpretować bo 4 widzi więcej satelit, z większej ilości bierze dane a ma większy rozrzut w lokalizacji i sygnał słabszy.

Wrzuć na YT zapytanie: redmi note 4 replacement battery, i luknij jak się otwiera fona i czy jest kabelek antenowy, pojedynczy z malutką okrągłą wtyczką.

Jeśli jest jak w RN4 pro to nie trzeba nic grzać tylko praktycznie palcami, paznokciami można fona otworzyć.


Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
 

Ściągnąłem plecki telefonu (w tym mam już doswiadczenie) wypiąłem ten długi kabelek z wtyczek po obu stronach i z powrotem wpiąłem z powrotem. Jutro zobaczę czy to coś dało....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź jeszcze raz dostań się do tych wtyczek odpal apke, i w czasie pomiaru poruszaj przewodami, wtyczką i obserwuj czy się coś zmienia na wskazaniach.
Tylko nie ruszaj cały czas a trącić, docisnąć kabelek/wtyczkę i odczekać ze 2-3 sekundy żeby system miał czas na przeanalizowanie danych.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Próbowałem ruszać przewodami ale to nic nie dawało. Kiedyś jak rozmawiałem ze serwisem Xiaomi i mówiłem o problemach z GPSem to mi powiedzieli, że jedyne co można zrobić to reset to ustawień fabrycznych, następnie wgranie nowego ROMu, wymiana anteny GPS. A jak to nic nie da, to się nie za wiele więcej da zrobić, bo moduł GPS jest w płycie głównej....Więc kupiłem płytę główną do Redmi Note 4 i ją wstawiłem do mojego telefonu. I GPS działa, widzi satelity (jak na razie :-). To tak informacyjnie piszę dla przyszłych pokoleń ;-)

Dodam jeszcze, że przy wgrywaniu nowego oficjalnego ROM-u, przy odblokowywaniu boot loadera nie musiałem nic, czekać, boot loader odblokował się od razu po kliknięciu w przycisk unlock (to info dla tych którzy ewentualnie wgrywaliby ROM do Redmi Note 4) - w tutorialach które czytałem na tym forum jest info, że trzeba czekać kilka dni, ale wiem, że tutoriale mają już klika lat i wiele się mogło zmienić w międzyczasie. 

Netoper i Kacper Skrzypek - dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym odblokowaniem to jest tak że jak pierwszy raz się fona odblokowuje to trzeba czekać, jak już był kiedyś odblokowywany to kolejne odblokowania idą od razu.
Jak już kilka fonów Xiaomi miałem/mam i jak pierwszy raz odblokowuję to zawsze nam 168h oczekiwania.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Netoper napisał:

Z tym odblokowaniem to jest tak że jak pierwszy raz się fona odblokowuje to trzeba czekać, jak już był kiedyś odblokowywany to kolejne odblokowania idą od razu.
Jak już kilka fonów Xiaomi miałem/mam i jak pierwszy raz odblokowuję to zawsze nam 168h oczekiwania.
 

A to ciekawe - Redmi Note 4 kupiłem jakieś 5 lat temu jako nowy telefon (chyba gdzieś w salonie). I miesiąc temu jak pierwszy raz wgrywałem nowy ROM do tego Redmi Note 4 to boot loader odblokował mi się od razu. Zgodnie z tym co piszesz to wynika, że przed zakupem przeze mnie tego telefonu ktoś musiał w nim wcześniej grzebać. Kto by pomyślał, że odkryję to pięć lat po kupnie telefonu 🤣😂🤣🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...