Skocz do zawartości

POCO F3 / Redmi K40 - MIUI 13 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 13.0.7.0.SKHCNXM - Android 12


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Jasne, że mam. Od samego początku. Wersja TWRP to 3.5.1_10-Nebrassy. Czyli mogę rozumieć, że mogę go zaktualizować przez aplikację Aktualizacje?

 

Zastanawia mnie o co chodzi z tymi dwoma userami 0 i 999?

No i chyba mam to wszystko na Slocie A. Co będzie jeżeli zmienię na B, bo mogę, ale nie próbowałem restartu.

Dzięki za wytłumaczenie.

 

 

image.jpeg

image.jpeg

WhatsApp Image 2022-09-02 at 05.58.01 (2).jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, QbaPL napisał:

Jasne, że mam. Od samego początku. Wersja TWRP to 3.5.1_10-Nebrassy. Czyli mogę rozumieć, że mogę go zaktualizować przez aplikację Aktualizacje?

Tak.

2 godziny temu, QbaPL napisał:

Zastanawia mnie o co chodzi z tymi dwoma userami 0 i 999?

Jeśli masz jakieś sklonowane aplikacje albo drugą przestrzeń to one są właśnie pod 999.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchomiłem Twrp w wersji 3.5 nebraska na telefonie, ściągnąłem wersję 3.6 z końcówką SKK i robiłem przez TWRP aktualizację do TWRP w wersji 3.6. Uruchomiłem ponownie telefon i uruchamia się tylko do ekranu Fastboot. Dalej nic się nie dzieje. I nie wiem co zrobić, czy spróbować aktualizacje zrobić romu metodą fasboot update? 

Edytowane przez LexMartin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, LexMartin napisał:

robiłem przez TWRP aktualizację do TWRP w wersji 3.6.

I wybrałeś opcję Boot przy wgrywaniu? No to rzeczywiście źle. Jeśl chciałeś zaktualizować, to trzeba było uruchomić nowe TWRP, wejść w menu Advanced i tam Flash Current Recovery.

Ściągnij tę wersję, którą miałeś, i wgraj ją przez fastboot bez czyszczenia danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem install następnie recovery ramstik czy coś takiego, a później wyłączyłem i włączyłem. Wgranie starej poprzedniej wersji twrp przywróci miui 12.5?

 

Nie da się wyskakuje Failed.

Ok. Udało się wgrać 13.0.6 przez fastboot, ale teraz nie mam twrp, tylko Mi recovery 5.0. Jak bym chciał zrobić aktulizacje do 13.0.7. To muszę teraz wgrać twrp ? przez fastboot ? którą wersję ?

 

Edytowane przez LexMartin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No udało mi się zainstalować tą aktualizację, ale jako laik chciałbym dodać kilka uwag do tych instrukcji, które w mojej sytuacji okazały się niekompletne, przez co natrafiłem na wiele problemów zabierających sporo czasu i nerwów.

Nie wszystkie już pamiętam, ale myślę że tych parę uwag będzie pomocnych dla osób, które też chciałyby zmodyfikować system a pierwsze niepowodzenia skutecznie ich od tego pomysłu odwiodły.

1) Na początku jak wiadomo należy zainstalować sterowniki zwłaszcza te googlowe od android_winusb , aby aktywować łączność ADB/platform-tools dla instalacji TWRP. Tych sterowników jest sporo w sieci, ale co ciekawe w googlu jako jedne z pierwszych pojawiają się MiFlash Drivers ze strony Miflashpro. niby kompletna paczka sterowników, ale to nie prawda bo te googlowe, które się w niej znajdują okazały się niekompletne co nie pozwalało na zakończenie instalacji sukcesem. Najpewniej jest ściągnąć Xiaomi MiFlash tool ze strony androidmtk.com, tam jest najaktualniejsze wydanie (obecnie MiFlash20220507), samo google pierwszy z wyników wyszukiwania kieruje niestety do xiaomiflash.com gdzie też jest XiaomiFlash ale wersja z 2018 r.  Jak już ściągniemy i rozpakowaliśmy to source/ThirdParty/Google/driver/android_winusb  i to są sterowniki które należy zainstalować aby nie było problemów z ADB, a instalujemy je przez menedżera urządzeń, znajdziecie instrukcje jak coś.

2) gdy już powyższe się udało, wchodzimy w fastboot na komórce i połączyliśmy się z kompem uruchamiając w Powersheliu platform-tools to obowiązkowo najpierw komenda CMD, bo inaczej nie  widzi sprzętu i robi problemy

3) Kolejna sprawa, jak już zainstalowałem TWRP zgodnie z instrukcją, to POCO się zresetowało ale niestety nie pojawiło się TWRP ! oczywiście trzeba poczekać troche dla pewności, że nie wstanie. Ale jeśli nie loguje się do TWRP to przeprowadzamy instalację po raz drugi tak jak wcześniej. Nie mam pojęcia czemu, ale u mnie trzeba było zrobić to samo dwa razy i wówczas po resecie wchodził w TWRP. U mnie była również taka sytuacja że raz stanął na napisie POCO i dalej nic... co jak czytałem oznaczało że nic się nie da zrobić , trzeba do serwisu. Oczywiście nie trzeba, już nie pamiętam dokładnie jak ale spokojnie da się wrócić do systemu.

4) Jak już jesteśmy w TWRP to pojawia się kolejny problem bo nie da się nic do niego wgrać. a używając polecenia adb.exe push xiaomi.eu....zip  data/ wywala że za mało miejsca  "adb write failed: No space left on device xiaomi"  , czy podobne wymysły.,

Aby temu zaradzić to po pierwsze, po instalacji TWRP i wejściu w niego robimy jeszcze raz reset komórki, można też odłączyć od kompa. Po resecie komórka znowu wejdzie w TWRP i wówczas podłączamy pod kompa, teraz powinien (choć  czasami też trzeba wpierw wyczyścić) wykryć nasz sprzęt jako dysk, wchodzimy w ADB/platform-tools  wpisujemy tam dla wszelkiego spokoju jeszcze CMD, a następnie dopiero komendę adb.exe push.... i kopiujemy system na sprzęt

Tutaj ważna uwaga, aby nie było problemów najpierw kopiujemy nasz rom, który chcemy wgrać z końcówką zip do folderu platform-tools i wówczas wydajemy polecenie adb.exe push (pełna nazwa pliku)....

Ps. Oczywiście w samym TWRP chodzenie po katalogach, wychodzenie z nich odbywa się przez naciskanie w podfolderach pierwszego tj (up A level)/ (cofnij),   tak jakby ktoś pierwszy raz ....

Kolejny reset i wchodzenie w TWRP nie zawsze jak wspomniałem nasze problemy rozwiąże, z tego co pamiętam to ja jeszcze będąc w TWRP wyczyściłem /wipe wszystko a potem zresetowałem i połączyłem się z kompem,  wówczas już nie było żadnych problemów i mogłem z powodzeniem przekopiować obraz ROM-u do pamięci TWRP.  Oczywiście taka operacja powoduje że wszystkie dane są wymazywane, nie będziemy mogli też wrócić do starego systemu, bo w pamięci komórki pozostanie tylko TWRP.  takie czyszczenie będzie jednak i tak najprawdopodobniej konieczne , a dlaczego... patrz pkt 5

5) Kolejny problem pojawił się jak już udało mi się przekopiować Rom do TWRP i go zainstalować niby z sukcesem. Niestety po restarcie komórka zamiast inicjować nowy rom to znowu wchodziła do TWRP. Z tego co pamiętam ten problem rozwiązał się dopiero gdy w TWRP zrobiłem czyszczenie/wipe, potem reset i ponownie zainstalowałem.

6) W międzyczasie myślałem że to wina TWRP ( miałem  alioth-skkk , a chciałem zamienić na Nebrassy)  niestety pojawił się problem jak zmienić TWRP, gdyż po restarcie ciągle wchodził mi do TWRP a nie w fastboot, nawet gdy w samym TWRP zaznaczyłem restart fastboot !  W konieczny do zmiany TWRP tryb Fastboot wszedł dopiero gdy w TWRP wybrałem restart bootloader ! Dla mnie to troche nielogiczne

To chyba by było na tyle jeśli chodzi o problemy jakie utkwiły mi w pamięci jako laikowi instalującemu po raz pierwszy system, mam nadzieje, że komuś to pomoże, gdy też skusi się na modyfikację.

Ps. jak patrzę po historii wyszukiwań to był jeszcze problem ' FAILD ( remote: (recovery_b) No such Partition) i coś podobnego, co w sieci uznawano za konieczność ponownego odblokowywania słuchawki , oczywiście okazywało się to brednią. wszystko  dało się rozwiązać korzystając z tutejszych przewodników i trochę własnej kreatywności / macania po omacku.

Edytowane przez KrzysiekKo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz co do samej aktualizacji 13.0.7.0.SKHCNXM , to chciałbym odnotować problem z systemowym Notatnikiem, bo niestety nie wyświetla na panelu notatek jako widzety, a dokładniej to nie wczytuje treści, bo sam widzet pojawia sie na ekranie ale co z tego jak jest pusty.

Druga sprawa to apka Przenoszenie danych, ta oryginalna, która jest w tym systemie chce aktualizacji ale zamiast ze sklepu to przechodzi na chińską stronę , pobiera ale finalnie i tak nie da sie zaktualizować ( pewnie trzeba by odblokować żeby instalował tez spoza sklepu). To i tak nie istotne, bo nie widzi drugiego telefonu. Ja po prostu zainstalowałem jeszcze raz Przenoszenie danych ale ze sklepu i wszystko zaczęło grać, zatem najlepiej by było to podmienić albo całkowicie wywalić.

Errata : Z notatnikiem systemowym nie jest tak żle jak myślałem,  nowe notatki które tworzymy można zamieszczać na ekranie i je widać,. Problem jest w tym że notatki które zostały w trybie Przenoszenie danych, skopiowane ze starego telefonu, są w notatniku ale nie nie da się przypiąć na ekran w formie widzetu, tablica się pokazuje ale jest pusta choć w ustawieniach jest wskazane że dana notatka jest z nią powiązana.  Zatem de facto nie ma problemu, wystarczy stworzyć nową notatkę i przekopiować tekst ze starej, wówczas pojawi się ona na ekranie .

 

Edytowane przez KrzysiekKo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie pojawiło się 5G. Nie wiem z czego to wynika.

Wyłapałem kilka bugów.

Podczas odblokowywania telefonu, słychać dzwięk, ekran jest odblokowany, ale na ułamek sekundy pojawia się jeszcze zdjęcie z ekranu blokady. Nie było tego wcześniej.

Przycisk rozłączania, nie zawsze rozłącza rozmowy. Dopiero po kilku wciśnięciach rozłącza.

Telefon jak by lekko zwolnił ze swoimi działaniami. Bateria też chyba lekko gorzej/krócej działa.

Są to jakieś niuanse i nie wpływają jakoś na użytkowanie telefonu, ale są.

Po zmianie softu, opcje które wyły włączone i wcześniej działały, aby zaczeły działać na nowym sofcie, trzeba było je wyłączyć i włączyć raz jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, QbaPL napisał:

Wreszcie pojawiło się 5G. Nie wiem z czego to wynika.

Wyłapałem kilka bugów.

Podczas odblokowywania telefonu, słychać dzwięk, ekran jest odblokowany, ale na ułamek sekundy pojawia się jeszcze zdjęcie z ekranu blokady. Nie było tego wcześniej.

Przycisk rozłączania, nie zawsze rozłącza rozmowy. Dopiero po kilku wciśnięciach rozłącza.

Telefon jak by lekko zwolnił ze swoimi działaniami. Bateria też chyba lekko gorzej/krócej działa.

Są to jakieś niuanse i nie wpływają jakoś na użytkowanie telefonu, ale są.

Po zmianie softu, opcje które wyły włączone i wcześniej działały, aby zaczeły działać na nowym sofcie, trzeba było je wyłączyć i włączyć raz jeszcze.

napisz proszę jak skonfigurowałeś magisk pod kontem płatności bankowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mruczek66 napisał:

napisz proszę jak skonfigurowałeś magisk pod kontem płatności bankowych

ja już dawno nie wrzucam magiska, bo zaraz coś sie gryzie. Po co Ci magisk? ja jedynie uzywałem root-a jak grzebałem w grach i cos sobie przestawiałem, żeby mieć więcej/łatwiej. Potem już mi sie odechaiciało jak mi sie ING gryzło, albo mBank

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, QbaPL napisał:

ja już dawno nie wrzucam magiska, bo zaraz coś sie gryzie. Po co Ci magisk? ja jedynie uzywałem root-a jak grzebałem w grach i cos sobie przestawiałem, żeby mieć więcej/łatwiej. Potem już mi sie odechaiciało jak mi sie ING gryzło, albo mBank

nie mogę dodać karty do portfela i nie mam płatności zbliżeniowych fonem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kacper Skrzypek napisał:

Jakie TWRP wgrałeś? Spróbuj je uruchomić ponownie, niestety czasami taki błąd wyskakuje i trzeba do skutku uruchamiać.

Zaskoczyło tylko Nebrassy, pozostałe po komendzie boot z adb nie uruchamiały się . Próbowałem wielokrotnie i zawsze ten sam błąd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.09.2022 o 12:55, mruczek66 napisał:

napisz proszę jak skonfigurowałeś magisk pod kontem płatności bankowych

W ustawieniach Magisk Zygota (restart) , wymuś listę odmów, Ustaw listę odmów - wybrać wszystkie apki bankowe, usługi google play i ukryj aplikację magisk. U mnie płatności i inne aplikacje wrażliwe na root bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wydaje mi się, że po aktualizacji rzadziej korzystam z 5G, gdzie mam ją u siebie wszędzie w około. Zazwyczaj jest LTE+. Dziwne. Wydaje mi się też, że po aktualizacji czujnik zbliżeniowy zaprzestał wygaszania ekranu przy uchu. Jest dramat. Przytrzymanie telefonu ramieniem kończy się wydzwonieniem do kogo popadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...