Skocz do zawartości

POCO F3 / Redmi K40 - MIUI 13 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 13.0.7.0.SKHCNXM - Android 12


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu POCO F3 / Redmi K40 (nazwa kodowa: alioth).

Link do pobierania ROMu:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv13/xiaomi.eu_multi_HMK40_POCOF3_V13.0.7.0.SKHCNXM_v13-12.zip/download

Jak przejść z ROM-u Fastboot na ROM recovery: https://miuipolska.pl/jak-przejsc-z-rom-u-xiaomi-eu-fastboot-na-xiaomi-eu-recovery/

Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, dzeryae napisał:

W ostatniej wersji 13.0.6.0. była zmiana układu menu. Czy to są zmiany już na stałe? Ktoś już instalował 13.0.7.0?

Tak instalował , wszystko hula , tylko jak zwykle REVOULT się wysypał i krzyczy że na rootach nie działa.

a na 13.0.6.0 jakoś mu to nie przeszkadzało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i się posypało:sad: po wgraniu systemu przez recovery [email protected]_1_5_A12( inne nie widziały plików)nic nie działa. przy próbie wejścia w apki mam komunikat: poczekaj dopóki urządzenie nie jest w pełni uruchomione przed otwarciem aplikacji. z telefonu mogę dzwonić. RATUJCIE proszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie TWRP wgraliście ? Bo robiłem zgodnie z instrukcją , pobrałem ROM i TWRP stad https://miuipolska.pl/redmi-k40-poco-f3-stabilna/

jeśli chodzi o TWRP (alioth)  to pobrałem tą wersję twrp-3.6.2_12-v5.6_A12-alioth-skkk.img

Zmieniłem potem na TWRP.img , wrzuciłem do platforms-tool, w windowsshellu aktywowałem partycję A, bo inaczej wgrać nie chciało, no i i wszystko niby się udało , ale po włączeniu recovery ( volume + i power) wyskakuje mi Main Menu MIUI Recovery 5.0 a nie  Project Win Recovery  !

Co zrobiłem nie tak ?

Edytowane przez KrzysiekKo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to rozwaliłem sobie komórkę przez te recovery.  😭 jak wyżej wgrałem to twrp-3.6.2_12-v5.6_A12-alioth-skkk.img , niby  w windowshell wszystko [OKAY]  a potem w recovery pojawił mi się nadal MIUI Recovery, niestety po ponownym uruchomieniu komórka zatrzymała się na napisie MIUI  i koniec...

A teraz jeszcze gorzej , jak wcześniej była jeszcze możliwość wejścia do MIUI Recovery,to teraz  ciągle wchodzi do trybu Fastboot, nawetnie chce startować systemu .

Jakaś rada ?  Można go oddać do serwisu ?  oczywiście był odblokowany !

 

Edytowane przez KrzysiekKo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, mruczek66 napisał:

ja mam twrp podane przez fk4milale znowu nie pokazują plików. podpinam pena i pokazuje że plik ma 2,7gb a na kompie 3,4gb. pobranie nowego zip nic nie dało.

A gdzieś ty go znalazł bo na tej stronie https://androidfilehost.com/?w=files&flid=322193 nie ma takiej wersji

Mnie czeka chyba fleshowanie Mi Flashem

Edytowane przez KrzysiekKo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten co ja tylko nie zzipowany. To nie mam pojęcia czemu nie wyszło. Rozumie że po wgraniu TWRP,  podłączona pod fastboota komórka ci się wyłączyła po czym klawiszami + i start włączyłęś w trybie recovery ? 

Bo ja po raz pierwszy ją chciałem "udoskonalić" , wcześniej oryginalny system był na niej, to miała być pierwsza  witaminka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KrzysiekKo napisał:

Czyli ten co ja tylko nie zzipowany. To nie mam pojęcia czemu nie wyszło. Rozumie że po wgraniu TWRP,  podłączona pod fastboota komórka ci się wyłączyła po czym klawiszami + i start włączyłęś w trybie recovery ?

po wgraniu twrp samoczynnie przechodzi w recovery. nic nie wciskam. wgrywam rom który instaluje się prawidłowo. poza dzwonieniem nic nie działa i brak połączenia z kompem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszych 24h mogę wypowiedzieć się na temat tej wersji oprogramowania. Zacznę od tego, że nie miałem żadnych problemów z zainstalowaniem recovery(wcześniej aktualizowałem przez fastboot)

Utworzyłem partycję,wgrałem recovery, wszystko oczywiście według poradnika. Po wejściu w recovery wpisałem hasło ekranu blokady, wrzuciłem oprogramowanie na telefon, zainstalowałem i wszystko śmiga.

Oprogramowanie jak na razie nie posiada dla mnie bugów. Telefon działa znacznie szybciej niż na 13.06.

Jeśli chodzi o baterię to trzyma delikatnie lepiej, ale jakiejś znacznej różnicy nie ma.

W końcu mogę przejść z powiadomień z paska u góry do aplikacji Whatsapp.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę zawracam głowę ale jutro jadę na wakacje a telefonem lipa. wgrałem recovery orangefox i komputer zobaczył pamięć fona. instalacja romu niby przebiegła prawidłowo, ale przy reboot system mam komunikat "no os installed! are you sure you wish reboot?" oczywiście w telefonie nic nie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, pikejkruuul napisał:

Po pierwszych 24h mogę wypowiedzieć się na temat tej wersji oprogramowania. Zacznę od tego, że nie miałem żadnych problemów z zainstalowaniem recovery(wcześniej aktualizowałem przez fastboot)

Utworzyłem partycję,wgrałem recovery, wszystko oczywiście według poradnika. Po wejściu w recovery wpisałem hasło ekranu blokady, wrzuciłem oprogramowanie na telefon, zainstalowałem i wszystko śmiga.

Oprogramowanie jak na razie nie posiada dla mnie bugów. Telefon działa znacznie szybciej niż na 13.06.

.(...)

Pytanie jakie TWRP wgrałeś i z jakiego systemu przechodziłeś, rozumie że miałeś wgrany 13.06 przez fastboot.. ?

Mi udało się powrócić do pierwotnego systemu i to bez flashowania, ale zanim spróbuję kolejny raz to muszę wpierw wgrać tak sterowniki by mi przy ADB w menedżerze urządzeń nie świecił się ciągle wykrzyknik, żeby można było jakby co wgrać pierwotne oprogramowanie.

Jeśli chodzi o samo wgrywanie, to ja miałem na telefonie pierwotny system EU  i to bez póżniejszych aktualizacji, w zasadzie jak z fabryki, wgrałem TWRP , i w platform tools wszystko było "okej" , TWRP niby się wgrał ale nastąpił reset to czarny ekran, nie restartował do TimWin Recovery Project, natomiast po wciśnięciu + i power , wszedł mi w tryb recovery ale oryginalny od MIUI   czyli Main Menu  Mi-Recovery 5.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

U mnie się wysypało gdy zaznaczyłem opcję żeby wgrało twrp jeszcze raz po instalacji romu. Tak więc, podłączenie do kompa, przełączenie telefonu w tryb fastboot dalej komenda fastboot boot twrp.img następnie wgranie romu w formacie zip, restart telefonu i najnowszy rom z wszelkimi zachowanymi danymi + twrp śmiga aż miło :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...