Skocz do zawartości

mObywatel i root


AndrewSpec

Rekomendowane odpowiedzi

Mam magiska, wszystko śmiga, aplikację ukryte nie widzą roota. Teraz nagle mObywatel przestał działać bo roota widzi. Zablokowałem widoczność zainstalowanych aplikacji dla mObywatel ale to nie pomogło. MagiskHide czy jak to się teraz nazywa w nowej wersji ma zaznaczone wszystko dla mObywatela ale dalej aplikacja widzi roota.

 

Postarali się tym razem. gPay oszukane poprawnie i płatności działają ale mObywatel twardo widzi roota.

 

Co jeszcze moge sprawdzić/zablokować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, mam to działające. Zostawiłem to na sam koniec bo nie chciałem tego robić ale zadziałało tzn w magisku zrobiłem zmianę nazwy magiska....

Teraz mObywatel nie widzi problemu. Ale jest jedno ALE - w ustawieniach systemu zablokowałem mobywatelowi dostęp do listy zainstalowanych aplikacji. Dziwne to trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaką macie wersję magiska - pytanie dla tych co działa mObywatel?

U mnie na 23.o też właśnie mObywatel przestał działać z rootem i MagiskHide.

na nowszym >23 nie ma MagiskHide, jeszcze nie rozkminiłem, czy warto robić upgrade Magiska i jak zastapić MagiskHide

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bratek napisał:

jaką macie wersję magiska - pytanie dla tych co działa mObywatel?

U mnie na 23.o też właśnie mObywatel przestał działać z rootem i MagiskHide.

na nowszym >23 nie ma MagiskHide, jeszcze nie rozkminiłem, czy warto robić upgrade Magiska i jak zastapić MagiskHide

25.2 I moduły takie jak na screenie.

Screenshot_2022-08-24-20-55-50-242_ke.etaxsamd.e-edit.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aplikacja się wydupcyła dla wszystkich. Popatrzcie na komentarze mObywatela w sklepie Play. Większość osób pisze, że po prostu aplikacja się crashuje, a wielu osobom również wyskakuje informacja, że są zrootowani mimo tego, że nawet nigdy w życiu nie znali pojęcia root (oczywiście ta informacja też wyskakuje tym co są naprawdę zrootowani). Typowe rządowe aplikacje - jedna, wielka patologia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem poprzednią wersję aplikacji (3.2.0) z internetu, zainstalowałem i wszystko śmiga. Aplikacja nie wymagała najnowszej wersji. Jakimś cudem dzisiaj sama mi się zaktualizowała do najnowszej (3.2.2) i wciąż działa. 
A możesz podesłać link do tej co pobrałeś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja od rootowałem swojego  Mi9 SE z blokadą BootLoadera... i nadal skurczybyk nie chciał się odpalić stwierdzając że mam roota.... ale wystarczyło odinstalować Magiska który przywrócił mi się z kopią telefonu aby aplikacja się odpaliła i działała jak dawniej. Podejrzewam że apka sprawdza czy w telefonie nie mamy Magiska i jeśli jest to twierdzi że masz roota i się nie odpala. Ktoś przetestuje to .... instalując Magiska na niezrootowanym telefonie i próbując uruchomić potem najnowszego mObywatela ?

Edytowane przez Robiuri
sprecyzowanie prośby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. 

Dzisiaj też zostałem zaskoczony komunikatem o wykryciu roota. 

Ukryłem aplikację Magisk, tzn. zmieniona nazwa i ikona programu. Również w Deny list mam zaznaczone wszystkie opcje przy mObywatelu.

Magisk 25.2, Xiaomi.eu 22.8.25, mobywatel 3.2.2. Telefon Mi10T Pro.

 

Wszystko działa 😁

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się rozwiązac problem - najnowszy mObywatel 3.2.2 działa z najnowszym Magiskiem 25.1 !

- odinstalowałem starego magiska 23 (w aplikacji) - po restarcie juz bez Magiska - mObywatel ruszył

- zainstalowałem najnowszą wersję, znaczy wpierw samego Magisk Managera i tutaj już mObywatel nie chciał działać - widać wykrywa samą nazwę Magisk - zainstalowałem Magisk 25.1 - mObywatel nadal nie działał

- zmieniłem nazwę Managera w ustawieniach, dalej właczyłem "zygisk", "wymuś listę odmów" i w "ustaw liste odmów" włączyłem mObywatel.

Wszystko działa, dodatkowo zaczeły mi działac apki od citibanku i Millenium - nie wykrywają roota.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, bratek napisał:

Udało mi się rozwiązac problem - najnowszy mObywatel 3.2.2 działa z najnowszym Magiskiem 25.1 !

 

Najnowszy to 25.2. Ale po aktualizacji mObyw do 3.2.2 przestał działać.

Edytowane przez mgreta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie działa ten sposób

Udało mi się rozwiązac problem - najnowszy mObywatel 3.2.2 działa z najnowszym Magiskiem 25.1 !
- odinstalowałem starego magiska 23 (w aplikacji) - po restarcie juz bez Magiska - mObywatel ruszył
- zainstalowałem najnowszą wersję, znaczy wpierw samego Magisk Managera i tutaj już mObywatel nie chciał działać - widać wykrywa samą nazwę Magisk - zainstalowałem Magisk 25.1 - mObywatel nadal nie działał
- zmieniłem nazwę Managera w ustawieniach, dalej właczyłem "zygisk", "wymuś listę odmów" i w "ustaw liste odmów" włączyłem mObywatel.
Wszystko działa, dodatkowo zaczeły mi działac apki od citibanku i Millenium - nie wykrywają roota.
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, tomiq75 napisał:

U mnie nie działa ten sposób

U mnie dziś zaktualizowałem magiska do 25,2 i mobywatel odmówił. Więc zrobiłem ukryj dałem inną nazwę, zmieniło ikonę i działa. Oczywiście mobywatel był i jest na liście odmów. Coś musieli pozmieniać bo ostatnio revoult miał ten problem, ale po aktualizacji magiska do 25.1 i dania go do listy odmów revoult działał. Matomiast mobywatel w wersji poniżej 3.2.2 nawet nie był na liście odmów i działał. Dopiero dziś siępopierdzieliło , jakna złość kiedy był potrzebny to roota wykrył.

Edytowane przez Maverick98
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, tomiq75 napisał:

To prawdopodobnie nie masz najnowszego mobywatela..
Podkusiło mnie zaktualizowałem magisk ukryty... I ponownie problem z widocznością roota.

Magisk 25.2

mObywatel 3.2.2 (18.134)

Po aktualizacji mObywatel wykrył root to dodałem apkę do listy odmów. Restart, nie zadziałało, więc kolejnym krokiem było ukrycie Magisk. Restart, mObywatel działa. Co robię źle? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rock'n'rolla napisał:

Wykrywa root czy ta ikonka nie jest aktywna?

IMG_20220903_102820.jpg

No właśnie w portfelu nic nie pokazywał że wykrył root, dopiero odmówił płatności. Potem odkrylem ze w portfelu trzeba wejść w "konfigurację płatności zbliżeniowych" i tam widać że telefon nie spelnia wymagań. 

Ale udało się naprawić w 5 minut - instalacja modułu "universal safety fix" w magisk ale później trzeba było odinstalować i zainstalować portfel na nowo(samo wyczyszcenie danych nie pomogło). Problem poboczny do watku dość chyba podstawowy dla tych co znają magisk 25+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...