Skocz do zawartości

Redmi Note 11 Pro 5G/POCO X4 Pro 5G - MIUI 13 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 13.0.2.0.SKCMIXM - Android 12


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu Redmi Note 11 Pro 5G / POCO X4 Pro 5G (nazwa kodowa: veux).

ROM oparty na wersji globalnej - wersja chińska (SKCCNXM) nie posiada wsparcia dla modułu NFC z wersji globalnej (obie wersje mają inne moduły, skutkiem czego NFC chińskie nie działa na Globalu i vice versa). Jeśli chcemy mieć działające NFC na modelach Redmi Note 11 Pro 5G/POCO X4 Pro 5G, należy wgrać wersję Z TEGO WĄTKU.

Link do pobierania ROMu:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv13/xiaomi.eu_multi_VEUXG_V13.0.2.0.SKCMIXM_v13-12-fastboot.zip/download

ROM dostępny jest wyłącznie w wersji fastboot, w związku z brakiem (póki co) TWRP dla tego modelu.

Instalacja tej odmiany ROMu wygląda następująco:

1. Pobieramy ROM na dysk twardy komputera.

2. P-klik na plik ROM -> Właściwości. W zakładce "Ogólne" pliku odhaczamy opcję "odblokuj" ("Unlock"):

Bez tytułu.png

Ma to zapobiec uruchomieniu blokowania rozpakowania pliku ROM przez zabezpieczenia systemu Windows 10.

3. Z pomocą programu typu WinRAR czy 7-Zip rozpakowujemy plik do folderu. Powinniśmy otrzymać taki zestaw plików:

image.png

3. Uruchamiamy telefon w trybie fastboot (tak, jak do instalacji TWRP, do logo MiBunny grzebiącego w pleckach robocika) ;) ).

4. W zależności od systemu w komputerze (Linux, Mac OS, Windows) wybieramy stosowny plik z listy. Zakładamy zatem, że mamy komputer z systemem Windows.

  a) Jeśli chcemy zainstalować ROM "na czysto", z całkowitym wyczyszczeniem telefonu, uruchamiamy wersję windows_fastboot_first_install_with_data_format.bat

  b) Jeśli chcemy jedynie zaktualizować system, zainstalować ROM na istniejącą już, starszą wersję MIUI Polska / Xiaomi.eu, uruchamiamy wersję windows_fastboot_update_rom.bat

5. Analogicznie postępujemy w przypadku komputerów z systemami Linux i Mac OS.

6. Czekamy do zakończenia procedury, czyli do samoczynnego restartu telefonu.

7. Po uruchomieniu telefonu odłączamy go od komputera. W zależności od wyboru opcji a) lub b) (odpowiednio) konfigurujemy telefon lub po prostu go używamy.

Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
38 minut temu, Kacper Skrzypek napisał:

Przy następnej aktualizacji będziesz musiał zainstalować recovery (o ile do tego czasu będzie dostępne). Bez tego OTA Ci nie pójdzie.

Ok, rozumiem, jeśli zainstaluję recovery to przy aktualizacji nie stracę NFC i nagrywanie rozmów?

Edytowane przez Sylvasster 68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
witam mam pytanie jak sie dowiem ze xiaomi oblokowalo moj telefon  jak dalej postepowac ,dziekuje
Wszystko jest opisane, wystarczy czytać, to że jest odblokowany bootloader to przy włączeniu telefonu, na logu Poco u góry będzie wyświetlona otwarta kłudka.

Wysłane z mojego 2201116PG przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pojawi się nowa wersja softu na mój telefon, to dostanę powiadomienie? e018233137beb8c5b4e0a6ea3fe63a10.jpg

Wysłane z mojego 2201116SG przy użyciu Tapatalka

Jak pojawi się nowa wersja softu na mój telefon, to dostanę powiadomienie? e018233137beb8c5b4e0a6ea3fe63a10.jpg

Wysłane z mojego 2201116SG przy użyciu Tapatalka


Redmi note 11 pro 5g

Wysłane z mojego 2201116SG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w 11 pro 5G po aktualizacji mam brak możliwości agregacji pasm LTE. Widać że chce się załączyć lecz soft trzyma i nie da rady włączyć na stałe jak to było wcześniej przed aktualizacją miui.
Jak to sprawdzić u siebie?

Wysłane z mojego 2201116SG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ta ostatnia wersje V13.0.4.0.SKCMIXM ale od jakiegoś czasu mi wyskakuje-BŁĄD ANDROIDA ALBO SYSTEMU I 2 OPCJE-ZGŁOŚ , ALBO POMIŃ I TO, CO CHWILE - to zaczęło się ze 2 tygodnie temu nic nie robiłem przy fonie nie instalowałem nowego softu - co z tym zrobić, przeinstalować jeszcze raz - czy czekać na nowy rom?? Bo sam nie wiem pierwszy raz przez tyle fonów i romów mi się zdarza. Pomoże ktoś ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ta ostatnia wersje V13.0.4.0.SKCMIXM ale od jakiegoś czasu mi wyskakuje-BŁĄD ANDROIDA ALBO SYSTEMU I 2 OPCJE-ZGŁOŚ , ALBO POMIŃ I TO, CO CHWILE - to zaczęło się ze 2 tygodnie temu nic nie robiłem przy fonie nie instalowałem nowego softu - co z tym zrobić, przeinstalować jeszcze raz - czy czekać na nowy rom?? Bo sam nie wiem pierwszy raz przez tyle fonów i romów mi się zdarza. Pomoże ktoś ??
Też tak miałem w wersji 13.04, ale po jakimś czasie przeszło samoistnie i do tej pory nic się nie dzieje. Może full wipe, albo na czysto zainstaluj.

Wysłane z mojego 2201116PG przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...