Skocz do zawartości

MIUI 22.8.17


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

22818.png

  • Poprawki tłumaczeń
  • W tym tygodniu brak aktualizacji dla MIX 4 – ROM wstrzymany przez Xiaomi
  • Planujemy powrót do wsparcia urządzeń z procesorami MediaTeka, lecz potrzebujemy w tej kwestii Waszej pomocy. Więcej szczegółów tutaj
  • Pełna lista zmian: brak w tym tygodniu, bo nie odnotowano innych widocznych zmian

Przywracanie ROM-ów pod TWRP

Począwszy od wersji MIUI 22.6.22 przywracamy paczki w wersji pod TWRP dla niektórych urządzeń. Otrzymały one bowiem odpowiednie aktualizacje, które dodały obsługę deszyfrowania danych w Androidzie 12. Instrukcja przejścia z ROM-u fastboot na ROM recovery znajduje się w tym miejscu.

Dla urządzeń, które nie otrzymały jeszcze nowego, działającego wydania TWRP, aktualizacje nadal będą wydawane jako paczki pod tryb Fastboot i w tym trybie muszą być wgrywane — szczegóły w naszym artykule.

Częsty problem po pierwszej instalacji ROM-u

Jeśli po instalacji naszego oprogramowania telefon wyświetla informację o tym, iż aplikacja Uprawnienia przestała działać bądź samoczynnie się restartuje, należy wyczyścić dane tej aplikacji w Ustawieniach (Ustawienia > Aplikacje > Zainstalowane > 3 kropki > Pokaż wszystkie aplikacje > wtedy wyszukać Uprawnienia > Wyczyść dane). Po wyczyszczeniu danych aplikacji problem ustąpi.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja znajduje się na naszym forum.

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (klawisze Głośność+ i Power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

W przypadku, gdy posiadamy stockowe recovery od Xiaomi, uruchamiamy je za pomocą tej samej kombinacji klawiszy i wybieramy drugą opcję (Wipe Data), a następnie ją zatwierdzamy. Potem opcją nr 1 uruchamiamy telefon ponownie.

Root

Root z Magisk 25.2 do instalacji z TWRP (plik apk jest jednocześnie instalatorem — w celu instalacji w TWRP należy zmienić rozszerzenie z apk na zip. Najnowsze wersje TWRP wspierają instalację Magiska bez zmiany nazwy). Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Magisk w wersji 24 i wyżej nie wspiera już narzędzia MagiskHide, co może powodować problemy z poprawnym przechodzeniem testu SafetyNet (związanego m.in. z płatnościami Google Pay) przy korzystaniu z roota. Należy wtedy skorzystać ze starszej wersji 23 lub włączyć opcję Zygisk w ustawieniach aplikacji Magisk i wgrać moduł SafetyNet Fix w wersji pod Zygiska.

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska według tego poradnika.

Jednocześnie informujemy, że jesteśmy małą, kilkuosobową grupą, która tworzy tę modyfikację MIUI jako hobby, w wolnym czasie. Nie mamy żadnego powiązania z pracownikami Xiaomi, zatem nie jesteśmy w stanie w żaden sposób wpłynąć na pracę oprogramowania MIUI Global i na poprawę problemów w tymże oprogramowaniu występujących. W związku z tym prosimy o niezgłaszanie nam bugów związanych z Globalem, gdyż w 90% przypadków nie będziemy w stanie Wam pomóc.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć, klikając w przycisk poniżej.

Motyw: tutaj.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sly napisał:

Błąd 1, ale przed chwilą spróbowałem jeszcze raz i poszło 

bardzo długo się pobierało przez updatera chyba z półtorej godziny ale ściągnęło się do końca i wrzucone bezproblemowo - na razie wszystko ok

ps. tak dałem znać że jeszcze nie ma bo zazwyczaj najpierw pojawia się info na updaterze a potem jest wrzucony nowy wątek na forum :)

Edytowane przez Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mi 11 też był problem, ale nie błędy tylko podczas rozpakowywania plików mignął na ułamek sekundy strona home twrp i dalej rozpakowywało. Po jakichś 3 sek. włącza się home twrp bez żadnych błędów. Od razu instalacja ręczna też nie poszła, ale po restarcie telefonu od razu instalacja ruszyła sama, nawet bez wskazywania pliku.

Sendnięte z Mi 11



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, kaciek napisał:

Na mi 11 też był problem, ale nie błędy tylko podczas rozpakowywania plików mignął na ułamek sekundy strona home twrp i dalej rozpakowywało. Po jakichś 3 sek. włącza się home twrp bez żadnych błędów. Od razu instalacja ręczna też nie poszła, ale po restarcie telefonu od razu instalacja ruszyła sama, nawet bez wskazywania pliku.

Sendnięte z Mi 11


 

ja instalowałem tak jak poprzednio i wskoczyło od razu bez żadnych błędów w twrp - tzn wybrałem zainstaluj z pliku ZIP wskazałem plik potem restart i twrp samo zaczęło updata i bezproblemowo za pierwszym podejściem .... plik z romem ściągany przez updatera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.08.2022 o 17:55, Master napisał:

taka ciekawostka - w ustawieniach - status zabezpieczeń - nie ma opcji do sprawdzenia i aktualizacji Google Play - w poprzedniej wersji na pewno była

Google to ukryło dla większej liczby urządzeń. Wygląda na to, że będzie to się pojawiać teraz tylko wtedy, kiedy rzeczywiście będzie jakaś aktualizacja w Google Play.

Godzinę temu, mateo912 napisał:

od dłuższego  czasu aktualizacja z poziomu ustawień nie działa, ktoś wie dlaczego? 

Wołam @ZduneX25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Kacper Skrzypek napisał:

Google to ukryło dla większej liczby urządzeń. Wygląda na to, że będzie to się pojawiać teraz tylko wtedy, kiedy rzeczywiście będzie jakaś aktualizacja w Google Play.

Wołam @ZduneX25

jakoś niedawno była tam nowa aktualizacja - chyba z 1 lipca o ile mnie pamięć nie myli - tam przeważnie co 2-3 tygodnie się sprawdzało - i od razu sie w oczy rzuciło że coś brakuje :) zobaczymy co wyjdzie w praktyce ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kacper Skrzypek napisał:

Google to ukryło dla większej liczby urządzeń. Wygląda na to, że będzie to się pojawiać teraz tylko wtedy, kiedy rzeczywiście będzie jakaś aktualizacja w Google Play.

Wołam @ZduneX25

udało się zainstalować, ale po wielu kombinacjach.
Plik ściągany z obu serwerów, wrzucany do pamięci z poziomu systemu jak i twrp. Dopiero aktualizacja z poziomu ustawien "zainstaluj z pliku zip" pomogła :)

w każdym razie problem z niezapisywaniem się zrzutów ekranu nadal występuje, a nawet mam wrażenie że postępuje coraz mocniej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, mateo912 napisał:

udało się zainstalować, ale po wielu kombinacjach.
Plik ściągany z obu serwerów, wrzucany do pamięci z poziomu systemu jak i twrp. Dopiero aktualizacja z poziomu ustawien "zainstaluj z pliku zip" pomogła :)

w każdym razie problem z niezapisywaniem się zrzutów ekranu nadal występuje, a nawet mam wrażenie że postępuje coraz mocniej 

a właśnie przed chwilą robiłem zrzut i wysłałem go przez GG - pojawiła się miniatura w prawym górnym rogu - tam wyślij i bezproblemowo .... a zainstaluj z pliku ZIP u mnie pomogło na błędy w twrp - wszystko wskakuje jak trzeba ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Master napisał:

a właśnie przed chwilą robiłem zrzut i wysłałem go przez GG - pojawiła się miniatura w prawym górnym rogu - tam wyślij i bezproblemowo .... a zainstaluj z pliku ZIP u mnie pomogło na błędy w twrp - wszystko wskakuje jak trzeba ....

te wszystkie zrzuty o wadze 0 to te które się nie zapisały. jak widać często trzeba kilka razy powtarzać aż zaskoczy, a problem zaczął się po aktualizacji w okolicach 22.07 :)

Screen Shot 08-24-22 at 09.33 AM.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A opis mi sytuację dokładnie kiedy to wywala?
Próba aktualizacji z poziomu ustawień, najpierw generowanie linku (coś tam w tle niby pobiera bo prędkość sieci skacze), wyrzuca aplikacje kolejna próba i wyskakuje błąd że aktualizacje przestają dzialac.https://cloud.tapatalk.com/s/63062b71c94ba/Screenrecorder-2022-08-12-19-35-13-691.mp4

Wysłane z Mi11 Ultra

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...