Skocz do zawartości

Zmiana opon na 10 w pro 2 2022


Pawlik87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegow i kolezanki. Kupiłem dla żony miesiąc temu hulajnoga pro 2 z 2022r i chciałbym jej jeszcze wymienić opony na większe- 10 cali wanda (bo mi sie źle jezdzi hehe). Pytanie mam co do ewentualnych przeróbek które w na portalach aukcyjnych są zaznaczone jako konieczne w nowych modelach. Czy jest dedykowane mocowanie błotnika na 10 cali i na 2 śruby tak aby nie trzeba bylo wiercić? Czy faktycznie coś trzeba szlifować? Dłuższy kabelek do światła jakoś ogarnę. Generalnie pytanie jest po to aby się dowiedzieć jak mocna jest ingerencja w elementy by w razie czego wrócić wszystko do stanu zerowego jakby była potrzeba oddania hulajnogi na gwarancję. Jak macie jakieś zdjęcia z konwersji dla tego modelu z tego roku to bym poprosił zanim zacznę zamawiać potrzebne elementy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Pawlik87

 

Bardzo mnie cieszy fakt że zakupiłeś hulajnoge dla swojej ukochanej. Ja też użyłem tego argumentu.

Co do przeróbek, jestem świeżo po wymianie opon na 10 calowe. Moje odczucia są mieszane.

Sama wymiana częsci nie powinna przysporzyć Ci problemów. No prawie. Jeśli chodzi o kabel do światła tylniego, moje już nie działa. Troche zachodu. Ale napisałeś że to ogarniesz to jeden problem z głowy. Podsyłam Ci link do mocowania błotnika

https://www.ebay.de/itm/224195681764

Jest to wprawdzie niemiecki ebay, chociaż możliwe że na polskich portalach znajdziesz to samo. 

To mocowanie ogólnie działa tylko na 2 śrubach które są mocowane za rejestracją. Od strony piasty "opiera się" na metalowej obudowie co uważam za lepsze rozwiązanie niż te oryginalne od Xiaomi gdzie śruby się po prostu co jakiś czas luzują. 

Na co musisz jeszcze zwrócić uwage to odpowiednie rozmieszczenie nowej opony w feldze. Wszystko musi być równiutko, bo inaczej hulajnoga będzie Ci "skakać" co jest mega denerwujące. Rozwijając myśl chodzi o to że przy pompowaniu nowych opon musisz patrzeć na linie na oponie, zaraz za rantem felgi aby była równa, nie było tu mniej tu więcej.

No i ostatnia sprawa, wymieniając przednią opone, radze nie wyjmować silnika z felgi (jak w większości tutoriali) da się to zrobić i bez tego. Musisz być po prostu ostrożny żeby nie uszkodzić kabla.

 

Pozdrawiam, życze powodzenia i napisz później czy się zdecydowałeś i jeśli tak to napisz jak Ci poszło. EloElo 32667890

Acha i co do ingeracji w strukture, zawsze możesz rozmontować 10tki, wszystkie dodatkowe częsci które były wymagane, załozyć 8,5 i masz starą hulajnoge. Tylko z tym kabelkiem od światła nie jest tak wesoło. No ale to akurat mamy z głowy. Pozdrawiam

 

Edytowane przez CarlosCk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Sprawdziłem suwmiarka odległość opony 8,5 cala do mocowania wtyczki od tylnego światła i według wyliczeń o ile te opony calowo są faktycznie takie jak mają być to przy założeniu 10 cali na tył trzeba conajmniej 5mm spilowac aby opona 10 cali nie haczyła o mocowanie wtyczki- te metalowe co wychodzi od baterii. Myślę ze potestuje jeszcze hulajnoga tak aby dojechała tak z 500km i po naradzie z żoną podejmiemy ryzyko utraty gwarancji lub nie. A tak na przyszłość to mocowanie błotnika sprawdzą się z drukarki 3d czy lepiej aluminiowe/stalowe?. Drukarkę mam ale też mam mieszane uczucia co do eksploatacji gdzie występują znaczne siły a materiał gruby nie jest chociaż zawsze można to zaprojektować po swojemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...