Jump to content

Xiaomi 12S ULTRA - pytania ogólne, wątek zbiorczy

ZduneX25

Recommended Posts

Bardzo dziękuję telefon wrócił do żywych.

Dziwnie tylko czemu nie pobrało kopi zapasowej z dysku Google. Jakby widziało inny model telefonu. Jeśli mi się nie uda przywrócić danych to obejdzie się bez nich. Jeszcze raz dziękuję

Edited by ogi27

• 1 month later...

Szybkie pytanko a mianowicie w nowej wersji systemu HyperOs zniknęło w bocznym pasku zadań podczas słuchania you tuba wyłączenie ekranu i pozostawienie ścieżki dźwiękowej. Czy to już nie wróci? Czy to kwestia następnych aktualizacji? Komu to przeszkadzało? 

Screenshot_2024-01-30-22-26-09-648_com.google.android.youtube.jpg

39 minut temu, ogi27 napisał(a):

Czy to już nie wróci?

U nas wróci. Xiaomi wyłączyło to dla wszystkich ROM-ów Global (a nasz ROM, pomimo że oparty na ROM-ie China, technicznie w kodzie traktowany jest jako Global). Usuniemy to ograniczenie, w kolejnej aktualizacji opcja wróci. Być może Google się pogniewało...

• Thanks 1

• 2 weeks later...

Cześć

Dzisiaj się tak zastanawiam i wnioskuję że podczas zablokowanego telefonu mogę korzystać z centrum funkcji trochę to jest niebezpieczne w przypadku zgubienia telefonu. Kiedyś dało się to chyba wyłączyć a jak jest Kacper teraz? Da się to wyłączyć żeby podczas blokady telefonu nie dało się wysunąć z góry centrum funkcji? 

Pozdrawiam

Screenshot_2024-02-12-20-08-45-406_com.android.chrome.jpg

• 2 months later...

Witam

Dzisiaj koledzy udostępnili aktualizacje oprogramowania. Pobrałem ją i jak zawsze chciałem zainstalować poprzez recovery plik ZIP. Nie wiem dlaczego TWRP nie ma dostępu do pamięci telefonu. Co się mogło stać?

IMG-20240416-WA0003.jpg

IMG-20240416-WA0001.jpg

Edited by ogi27

Tak mi widzi windows telefon podłączony w trybie fastboot coś jest chyba nie tak

IMG_20240416_213350.jpg

Okno wierszu polecania czeka na urządzenie 

IMG_20240416_212631.jpg

Edited by ogi27

18 minut temu, ogi27 napisał(a):

Tak mi widzi windows telefon podłączony w trybie fastboot coś jest chyba nie tak

IMG_20240416_213350.jpg

Okno wierszu polecania czeka na urządzenie 

IMG_20240416_212631.jpg

tryb fastboot ma inne sterowniki niż przy normalnym podłączeniu (transmisja danych) musisz to urządzenie z wykrzyknikiem otworzyć i dodać mu właściwe sterki - poszukaj sterowników do tego modelu z dopiskiem adb lub fastboot - urządzenie musi być widoczne w menadżerze jako android bootloader interface ... stąd ten komunikat bo soft nie ma komunikacji z urządzeniem (nie widzi go w trybie fastboot ...)

tu są np. pierwsze z brzegu co znalazłem ...

https://xiaomidriver.com/xiaomi-12s-ultra

Edited by Master
  • Thanks 1

Dziękuję za zainteresowanie. Pobrałem miflash zainstalowałem sterowniki kabelka i już wgrałem nowe TWRP. systemik już nowy również wgrany. 

Dzieki

IMG_20240416_222201.jpg

2 minuty temu, ogi27 napisał(a):

Dziękuję za zainteresowanie. Pobrałem miflash zainstalowałem sterowniki kabelka i już wgrałem nowe TWRP. systemik już nowy również wgrany. 

Dzieki

IMG_20240416_222201.jpg

brawo panie Kolego 👍 fajnie że poszło ... miałeś w miflash problemy ze sterownikami? czasami potrafi to wywalić ...

• Thanks 1

Zmieniłem komputer i dlatego nie widział mi telefonu w trybie fastboot. W miflash odpaliłem program. Telefon nie był widoczny po czym odłączyłem go, podłączyłem ponownie w trybie fastboot i system zainstalował sobie sterowniki. Potem to już z górki poszło. Jeszcze raz dzięki 

Nowa aktualizacja i YouTube opcja wyłączenia ekranu jest🙂. Dzięki koledzy

Edited by ogi27
  • Like 1

• 1 month later...
Posted (edited)

Nie rozumiem dlaczego google tak utrudnia nam życie.

Muszę instalować oprogramowanie beta żeby mi działu płatności? 

Nie działa również wysyłanie sms przez czat RCS wydaje mi się, że google też sprawdza czy prawidłowo szyfrowane są wiadomości

Screenshot_2024-05-17-18-27-41-854_com.google.android.apps.walletnfcrel.jpg

Edited by ogi27

• 1 month later...

Cześć koledzy💪

Wiem że tu często pisze o problemach no ale wydaje mi się że oto na forum chodzi😁

Przerzucam się stale na nowy system beta i wszystko śmiga jak należy płatności działają i jest ogólnie ok ale ostatnio tak ponad miesiąc to ok 3 nowe aktualizacje systemu mam problem z pisaniem sms poprzez czat RCS. Dołączam filmik na którym widać że tekst normalnie znika w chwili wysłania. Kiedyś tak miałem to wystarczyło doinstalować fix PayU i wszystko hulało a teraz to nie pomaga. Może pomożecie co może jest nie tak? Jak wyłączę czat RCS  to wtedy jako sms normalnie mogę wysyłać wiadomosci

Edited by ogi27