Skocz do zawartości

Problem z aktualizacją miui - xiaomi 11t


Xoltro

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka,

 

próbowałem zaktualizować xiaomi 11t z wersji 13.0.2 na wersję 13.0.5 global miui i chyba coś się po drodze wywróciło. Próbowałem uratować sytuację na wiele sposobów, w tym wgrać z miui flash ściągniętą aktualizacje 13.0.5 z neta ale też to neiwiele pomogło bo mam zablokowany bootloader a odblokowanie go jak dobrze rozumiem wiąże się z factory resetem, czego wolałbym uniknąć. 

Ogólnie co się zepsuło:

Próbowałem ściągną aktualizację i chyba się ściągnęła poprzez telefon. Niestety chyba doszło do jakiegoś błędu, może mi zerwało neta lub cokolwiek innego. W chwili obecnej jak wchodzę w wersję miui to pod wersją miui 13.0.2 (ustawienia> o telefonie>13wersja miui) mam "aktualizuj dziś w nocy" i "uruchom ponownie". Wygląda na to jakby aktualizacja się ściągnęła i telefon chce by go zresetować po to by dokończyć instalacje. Niestety od 3 dni po aktualizacji w nocy nic się nie dzieje, tak samo uruchamianie ponownie z tego widoku też nic nie daje bo jak wchodzę do w wersję aktualizacji to dalej jest to samo. Podejrzewam, że nastąpił jakiś błąd w instalacji i nie może przejść dalej, nie wiem jak to uratować bez resetowania do ustawień fabrycznych. Obecnie to aktualizacjia 13.0.2 > 13.0.5 nie jest chyba jakaś znacząca ale się boje, że nie przejdzie mi aktualizacja już żadna dopóki jakoś tego nie naprawię. 

Aha i nie wiem czy to może mieć jakiś związek ale dużo rzeczy powywalałem podczas debloatingu

Edytowane przez Xoltro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij paczkę ręcznie: https://bigota.d.miui.com/V13.0.5.0.SKWEUXM/miui_AGATEEEAGlobal_V13.0.5.0.SKWEUXM_b039ecd5c9_12.0.zip

Dotknij parę razy ikony 13 w aktualizacjach, powinny się odblokować dodatkowe opcje. W 3 kropkach wybierasz wybór paczki i zaznaczasz ten zip.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kacper Skrzypek napisał:

Ściągnij paczkę ręcznie: https://bigota.d.miui.com/V13.0.5.0.SKWEUXM/miui_AGATEEEAGlobal_V13.0.5.0.SKWEUXM_b039ecd5c9_12.0.zip

Dotknij parę razy ikony 13 w aktualizacjach, powinny się odblokować dodatkowe opcje. W 3 kropkach wybierasz wybór paczki i zaznaczasz ten zip.

Dzięki za odpowiedź ale niestety to nie może pomóc gdy klikając kilka razy i odblokowując dodatkowe opcje aktualizacji nie pojawiają mi się trzy kropki. Wcześniej mi się pojawiały, ale odkąd mam opcje "uruchom ponownie" i "zaaktualizuj w nocy" to nie da się do tego wejść w ten sposób. To wygląda na to że ściągnęła się aktualizacja ale z niewiadomych przyczyn nie chce się ona zainstalować... Chyba zostaje mi factory reset...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziś próbowałem aktualizować z 13.0.4 na 13.0.6. Niezależnie czy poprzez OTA, czy ręcznie wrzucając paczkę .zip, po odpaleniu procesu mam taki ekran... Jakaś podpowiedź? Z góry dzięki. PS Zauważyłem że pierwotnie robiłem poprzez fastboot, teraz ROM wygląda na wymagający TWRP...

 

1660547627072.jpg

Edytowane przez fido70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...