Skocz do zawartości

MIUI 22.8.10


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

22811.png

  • Przywrócenie aktualizacji w wersji pod recovery dla Xiaomi 11 Lite 5G NE (recovery tutaj) i Xiaomi MIX 4 (recovery tutaj)
  • Dodano możliwość wyłączenia kanału treści w Przeglądarce
  • Planujemy powrót do wsparcia urządzeń z procesorami MediaTeka, lecz potrzebujemy w tej kwestii Waszej pomocy. Więcej szczegółów tutaj
  • Pełna lista zmian: polska, angielska

Przywracanie ROM-ów pod TWRP

Począwszy od wersji MIUI 22.6.22 przywracamy paczki w wersji pod TWRP dla niektórych urządzeń. Otrzymały one bowiem odpowiednie aktualizacje, które dodały obsługę deszyfrowania danych w Androidzie 12. Instrukcja przejścia z ROM-u fastboot na ROM recovery znajduje się w tym miejscu.

Dla urządzeń, które nie otrzymały jeszcze nowego, działającego wydania TWRP, aktualizacje nadal będą wydawane jako paczki pod tryb Fastboot i w tym trybie muszą być wgrywane — szczegóły w naszym artykule.

Częsty problem po pierwszej instalacji ROM-u

Jeśli po instalacji naszego oprogramowania telefon wyświetla informację o tym, iż aplikacja Uprawnienia przestała działać bądź samoczynnie się restartuje, należy wyczyścić dane tej aplikacji w Ustawieniach (Ustawienia > Aplikacje > Zainstalowane > 3 kropki > Pokaż wszystkie aplikacje > wtedy wyszukać Uprawnienia > Wyczyść dane). Po wyczyszczeniu danych aplikacji problem ustąpi.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja znajduje się na naszym forum.

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (klawisze Głośność+ i Power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

W przypadku, gdy posiadamy stockowe recovery od Xiaomi, uruchamiamy je za pomocą tej samej kombinacji klawiszy i wybieramy drugą opcję (Wipe Data), a następnie ją zatwierdzamy. Potem opcją nr 1 uruchamiamy telefon ponownie.

Root

Root z Magisk 25.2 do instalacji z TWRP (plik apk jest jednocześnie instalatorem — w celu instalacji w TWRP należy zmienić rozszerzenie z apk na zip. Najnowsze wersje TWRP wspierają instalację Magiska bez zmiany nazwy). Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Magisk w wersji 24 i wyżej nie wspiera już narzędzia MagiskHide, co może powodować problemy z poprawnym przechodzeniem testu SafetyNet (związanego m.in. z płatnościami Google Pay) przy korzystaniu z roota. Należy wtedy skorzystać ze starszej wersji 23 lub włączyć opcję Zygisk w ustawieniach aplikacji Magisk i wgrać moduł SafetyNet Fix w wersji pod Zygiska.

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska według tego poradnika.

Jednocześnie informujemy, że jesteśmy małą, kilkuosobową grupą, która tworzy tę modyfikację MIUI jako hobby, w wolnym czasie. Nie mamy żadnego powiązania z pracownikami Xiaomi, zatem nie jesteśmy w stanie w żaden sposób wpłynąć na pracę oprogramowania MIUI Global i na poprawę problemów w tymże oprogramowaniu występujących. W związku z tym prosimy o niezgłaszanie nam bugów związanych z Globalem, gdyż w 90% przypadków nie będziemy w stanie Wam pomóc.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć, klikając w przycisk poniżej.

Motyw: tutaj.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzucone - i tu taka ciekawostka - pobrałem updaterem całkiem szybko poszło - odpaliłem w recovery (twrp) wrzuciłem instalke romu i wywaliło zaraz kilka błędów - no to myślę o żesz ty .... zrobiłem restarta i zapodalem instalke z pliku ZIP - wskazałem paczkę z romem - odpaliło w twrp i poszło bezproblemowo .... na razie wygląda że wszystko ok

jeszcze taka uwaga - tam przy pobieraniu przez updatera jak nie mozna pobrać normalnie (tzn brak aktywnych mirrorów) to jest taki komunikat żeby pobrać ze strony - ale ten link który się wtedy otwiera jest niewłaściwy

Edytowane przez Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Master napisał:

wrzucone - i tu taka ciekawostka - pobrałem updaterem całkiem szybko poszło - odpaliłem w recovery (twrp) wrzuciłem instalke romu i wywaliło zaraz kilka błędów - no to myślę o żesz ty .... zrobiłem restarta i zapodalem instalke z pliku ZIP - wskazałem paczkę z romem - odpaliło w twrp i poszło bezproblemowo .... na razie wygląda że wszystko ok

 

miałem identycznie, a myślałem, że paczka źle się pobrała ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ch....  z grzybnią dalej

 

 

Mi Mix 4

Ciekawa sprawa, wgrywam recovery, ale jak daje vol+ power to jak wczytuje mi stare.  Soft zainstalowany i uwaga uwaga chyba w końcu powiadomienia działają. Można się bawić :)

Edytowane przez Evenred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kacper Skrzypek napisał:

Zgłoszę, ale nie obiecuję, że się uda, bo aplikacja Panelu sterowania ma zaciemniony kod.

czyli tak do końca to nawet niewiadomo co oni tam zmieniają :) ciekawe z tym kodem ... no ale to miui to w sumie ich autorska nakładka na androida .... tak przy okazji gdzieś czytałem że jest już stabilna wersja 13tki - może i nas czeka np miui 13.5 albo może i 14 .... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest MIUI "stable" Global z Androidem 13, ale to tylko wersja na razie testowa, jest w niej trochę bugów. U nas nie ma Androida 13, bo Xiaomi udostępnia go już w nowej numeracji bet. Jeśli chcielibyśmy przejść ze "starej" numeracji (obecnej, np. 22.8.10) na nową (np. V13.0.0.1.59.DEV) to trzeba byłoby skończyć bety w obecnym kształcie. Nowe bety są czymś między obecnymi betami a wersjami stable - nie do końca zawierają najnowszy kod, ale mają nowsze wersje aplikacji niż wersje stable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...