Skocz do zawartości

Nowa hulajnoga Xiaomi Pro 2 - jakość wykonania


tonil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie społeczność forum,

zakupiłem swoją pierwszą hulajnogę elektryczną Xiaomi Pro 2, połączyłem z aplikacją (chociaż nie obyło się bez problemów), generalnie chyba działa jak powinna, ale nurtuje mnie jakość spasowania poszczególnych elementów.

Ważę 104 kg, bateria była naładowana do 97%, przejechałem dystans 11 km (2x5,5 km), bateria spadła do 73%, pokazuje dystans do przejechania 31 km (mam włączone średnie odzyskiwanie energii). W jedną stronę jechałem w trybie D, wracałem w trybie S. Jeśli faktycznie dystans możliwy do przejechania to 40 km, to dla mnie jest to wystarczające.

Natomiast, w trybie D jak jechałem panowała cisza (słychać było tylko opory toczenia opony), natomiast w trybie S, przy prędkości 25 km/h, od czasu do czasu słychać było jakby szuranie, tarcie. Przy zmniejszeniu prędkości do 22 km/h, problem nie występował. Czy ktoś się z tym spotkał? Zrzucam to na wagę użytkownika, bo jak syn jeździł, nic takiego nie zaobserwował, ale chciałbym się upewnić jak jest u Was.

Dodatkowo, co zauważyłem, spasowanie mojego egzemplarza tez nie jest jakieś rewelacyjne (np. przy wyswietlaczu). Czy to tak ma być? Mam możliwość odesłać hulajnogę i wymienić na inny egzemplarz, ale jak wiadomo, czasami można trafić z deszczu pod rynnę.

968D6CB3-07B8-4842-BFE6-F53FC62389A5.jpeg

693BB4E3-EDE7-4B79-9257-969B43422E18.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do spasowania elementów - wszystko masz w normie, zdarzają się gorzej złożone sztuki.

co do max przebiegu przy Twojej wadze - od razu Cię zmartwię, bo na pewno nie przejedziesz 40km, ponieważ bateria bardziej będzie spadać przy jej większym rozładowaniu. Czyli im bardziej rozładowana, tym szybciej będzie spadać. Matematycznie być pewnie policzył: zużyłem około 25% baterii i przejechałem około 10km, więc w sumie mój zasięg to jeszcze 4x tyle, czyli 40km. No cóż, w przypadku baterii spadek nigdy nie jest liniowy. Szybko mówiąc: przejedziesz około 30km i to będzie standardowy i bardzo dobry wynik. Spójrz co deklaruje producent:

 

Adnotacja 2022-08-11 114826.jpg

 

Niby zasięg 45km. Ale na dole strony...

 

Adnotacja 2022-08-11 114911.jpg

 

Przy wadze usera 75kg, bateria od 100%, temp otoczenia 25 stopni C, zupełny brak wiatru, w 100% pozioma równiutka droga, jazda w trybie pieszego ze stałą prędkością 15km/h. Co oczywiście jest zupełnie nierealne w standardowym scenariuszu. 

No i oczywiście, wszystkie te dane są uzyskane w testach w laboratorium i mogą się różnić od stanu rzeczywistego.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za odpowiedź i wyjaśnienie kwestii baterii. Co do spasowania elementów, skoro zdarzają się gorzej złożone sztuki, a nie jest to normą, to może powinienem skorzystać z opcji wymiany?  Przyznam szczerze, że trochę mnie to irytuje, zwłaszcza, że hulajnoga ma 2 dni. Chyba, że można to poprawić we własnym zakresie, ale patrzyłem od spodu jest tylko jedna śrubka, chyba od mocowania światełka i nie wiem, czy jej odkręcenie coś da. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wypada na tle konkurencji w podobnym budżecie? Ktoś z Was miał czas na porównanie kilku takich sprzętów, żeby wyciągnąć wnioski? Czytam, czytam i nic z tego nie wynika... Czy ten jest optymalny w stosunku do nich - klik

Edytowane przez kardo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tonil jak popatrzysz na konstrukcję, to sam stwierdzisz, że nie da się tego poprawić. Przesuniesz to mocowanie lampki w prawo, to będzie wystawać po obu stronach. Po prostu trafiłeś na element, który jest o 0,5mm szerszy.  Możesz liczyć na lepiej spasowaną sztukę, ale szansa na taką to pewnie z 10%. Według mnie nie ma sensu wymieniać, bo możesz nawet trafić gorzej, ale decyzja Twoja

@kardo co czytasz? Nie widzę tutaj na forum żadnego porównania. Napisz czego konkretnie oczekujesz od pojazdu i o jakim budżecie mówisz konkretnie. Na czym Ci zależy? Chcesz wyjąć z pudełka i jeździć, czy chcesz coś przerabiać modować, kombinować? Ile ważysz? Jakie chcesz mieć osiągi, jaki zasięg? Po jakim terenie będziesz jeździł? Jaka waga? Składany sprzęt i do przenoszenia czy nie? Pisz konkrety. Mam doświadczenie, to cos będę mógł polecić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za odpowiedź. Hulajnogę wymieniłem, jest zdecydowanie lepiej, nic nie wystaje. Oczywiście, widać, ze spasowanie elementów nie jest jakieś rewelacyjne, ale nie widać tych fuszerek aż tak bardzo na pierwszy rzut oka. Co mnie natomiast najbardziej cieszy to fakt, ze w trybie sport nie słychać żadnych dźwięków dochodzących z silnika. W poprzedniej podczas jazdy było słychać od czasu do czasu jakieś jakby szurnięcie czy coś takiego. Sztuka wiec sztuce nie równa, kontrola jakości xiaomi leży moim zdaniem. Jeszcze jedno pytanie, czy jak zostawiam zablokowaną hulajnogę, to normalne, że po dobie sama się odblokowuje? (tak było w tej poprzedniej, w wymienionej jeszcze nie sprawdzałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...