Skocz do zawartości

POCO X3 NFC - MIUI 13 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 13.0.1.0.SJGMIXM - Android 12


Rekomendowane odpowiedzi

Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu POCO X3 NFC (nazwa kodowa: surya).

Link do pobierania ROMu:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv13/xiaomi.eu_multi_POCOX3NFC_V13.0.1.0.SJGMIXM_v13-12.zip/download

Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@driverostak, nie miałem problemów z ciemnym motywem na ROMie globalnym. Obecnie nie posiadam już Mi 11, wiec ciężkawo mi potwierdzić czy nadal nie ma z tym problemu. Oczywiście mogą się zdarzyć aplikacje niekompatybilne z trybem ciemnym, ale to już rzadkość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam już od dwóch dni, na razie nie zauważyłem żadnych błędów. Jednym z większych to problem z pobraniem aktualizacji przez aplikację, szybciej było pobrać z linku i zainstalować. Czy komuś też trafiają się chwilowe braki internetu? Zauważone już kilka wersji w tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, adiSOn napisał:

Czy komuś też trafiają się chwilowe braki internetu? Zauważone już kilka wersji w tył.

U mnie jest coś dziwnego, ale na ostatniej wersji MIUI 12. Korzystam z neta przez dane mobilne i nagle znika. Przełączam na WiFi i jest, czasem jest odwrotnie. Jak nie mam WiFi, tylko korzystam z samych danych mobilnych, to muszę wyłączyć dane i włączyć ponownie. Zmieniłem ustawienie sieci na 3G i na razie jest spokój. Korzystam z Orange, ale w moim mieście korzystanie z LTE to dosyć problematyczna sprawa, bo pojawiają się nagłe spadki szybkości, być może zbyt duże obciążenie infrastruktury i jedynym rozwiązaniem jest przejście na 3G, które jest wolniejsze, ale stabilniejsze. No i z tego co pamiętam, to maszty 4G są współdzielone z T-Mobile. Neta domowego też mam z Orange po sieci komórkowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z aktualizacją, bo wszędzie jest info, że rom aktualizujemy przez fastboot, ale w pobranym z powyższego linku folderze nie ma takich plików wykonywalnych jak w poradniku:

https://miuipolska.pl/jak-zaktualizowac-system-do-miui-13-android-12/

I tu pytanie: jak to zainstalować?

Edytowane przez fortune
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Od zawsze wiedziałem, że aktualizacje Androida (np. z 10 do 11) powinny być wykonywane jako clean flash. Na stock ROM nie musiało to być robione, ale pytanie moje jest, czy z xiaomi.eu jest tak samo? Mogę bezpośrednio zainstalować tą paczkę bez wipe'a? W tym momencie jestem na wersji 12.5.8.

Oczywiście kopię się zrobi, ale tu chyba aktualizacja bootloadera też jest, więc raczej jej nie przywrócę.

Czy wersja TWRP też musi być jakaś konkretna najniższa, żeby flash zadziałał? Teraz mam chyba 3.6.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chevan trochę dymu u mnie było, bo twrp 3.6.0.-12 wyrzuciło komunikat o uszkodzeniu systemu, więc po powrocie do wersji 11 wrzuciłem aktualizację i wtedy w ogóle nie było ani recovery ani magiska, zatem fastboot -> twrp dla 12tki -> magisk i poszło. chociaż tyle, że zygisk i denylist zostały.

 

ale zauważyłem, że system jako taki żre o wiele mniej zasobów, przedtem był zaraz za "ekranem" na liście pożeraczy baterii, teraz procesy są rozbite i nawet po zsumowaniu jest o wiele lepiej.

Edytowane przez driveros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji do 13.0.1.0.SJGMIXM - Android 12 nie mogę wejść w tryb Recovery.

Logo TEAMWIN mruga co kilka sekund i nic więcej, trwa tak dopóki nie wymuszę wyłączenia.

Co może być przyczyną?

Napisałem że to po ostatniej aktualizacji, ale pewien nie jestem - dopiero teraz to zauważyłem.

Będzie umiał ktoś pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem z wersji 12.0.8

najpierw TWRP: twrp-3.6.2_11-1-surya-27.08.img

i instalacja Miui13 i później wgranie twrp-3.6.2_12-0-surya-brigudav.img 

Nie usuwałem blokady ekranu, faceid, fingerprintów i ładnie deszyfruje. 

Natomiast koledzy... czy u was też tak bateria spierdziela? Wcześniej na spokojnie przez dzień przy takim użytkowaniu normalnym to powiedzmy końcem dnia 40-50%, a teraz to w południe już 30-40%. I w dodatku u mnie domyślnie ładuje 5v 2a zamiast 12V 3A, udało mi się modyfikacją MAGISkową zrobić 9V 2A, ale więcej nie pójdzie, mimo że pokazuje Mi Turbo Charge. 

Ogólnie myślę że to problem tego że robiłem update bez wipe data 😕 może po jakiejś aktualizacji - jesli będzie - się naprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.09.2022 o 20:49, Adwin napisał:

Przeszedłem z wersji 12.0.8

najpierw TWRP: twrp-3.6.2_11-1-surya-27.08.img

i instalacja Miui13 i później wgranie twrp-3.6.2_12-0-surya-brigudav.img 

A czasem nie powinieneś zainstalować Miui13 spod twrp-3.6.2_12? Ja zrobiłem aktualizację z ostatniej wersji miui 12 na 13 i wszystko działa poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich serdecznie. To mój drugi profil bo wcześniejsze logowania za pomocą Facebooka nie działa. Czyściłem żony telefon tj Poco X3 NFC przed sprzedażą poprzez wgranie softu global poprzez Fastboota. Potem wgrałem TWRP aby wrzucić na telefon soft Miui Polska. TWRP twrp-3.6.2_12 poprawnie się zainstalowało i poprawnie deszyfruje partycję. Jednak po wgraniu Xiaomi.eu stabilnego- 13.0.1.0.SJGMIXM słuchawka po restarcie wraca ponownie do TWRP. Dodam, że ściągnąłem soft dwa razy aby wykluczyć błąd pobierania. Pomożecie ???? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Status zabezpieczeń z datą 1lipca 2022   (przy tej wersji softu), podczas próby aktualizacji, pobiera robi restart telefonu, wszystko uruchamia się prawidłowo, po czym sam za chwilę robi restart i wraca znowu do 1lipca2022. Czy ktoś też tak ma, pierwszy raz taka akcja, czy jest możliwość jakiejś poprawki?.

Edytowane przez OpticS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...