Jump to content

POCO X3 NFC - MIUI 13 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 13.0.1.0.SJGMIXM - Android 12


Recommended Posts

Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu POCO X3 NFC (nazwa kodowa: surya).

Link do pobierania ROMu:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv13/xiaomi.eu_multi_POCOX3NFC_V13.0.1.0.SJGMIXM_v13-12.zip/download

Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.

Link to comment
Share on other sites

Używam już od dwóch dni, na razie nie zauważyłem żadnych błędów. Jednym z większych to problem z pobraniem aktualizacji przez aplikację, szybciej było pobrać z linku i zainstalować. Czy komuś też trafiają się chwilowe braki internetu? Zauważone już kilka wersji w tył.

Link to comment
Share on other sites

22 godziny temu, adiSOn napisał:

Czy komuś też trafiają się chwilowe braki internetu? Zauważone już kilka wersji w tył.

U mnie jest coś dziwnego, ale na ostatniej wersji MIUI 12. Korzystam z neta przez dane mobilne i nagle znika. Przełączam na WiFi i jest, czasem jest odwrotnie. Jak nie mam WiFi, tylko korzystam z samych danych mobilnych, to muszę wyłączyć dane i włączyć ponownie. Zmieniłem ustawienie sieci na 3G i na razie jest spokój. Korzystam z Orange, ale w moim mieście korzystanie z LTE to dosyć problematyczna sprawa, bo pojawiają się nagłe spadki szybkości, być może zbyt duże obciążenie infrastruktury i jedynym rozwiązaniem jest przejście na 3G, które jest wolniejsze, ale stabilniejsze. No i z tego co pamiętam, to maszty 4G są współdzielone z T-Mobile. Neta domowego też mam z Orange po sieci komórkowej.

Link to comment
Share on other sites

Moje problemy z połączeniami przychodzącymi są prawdopodobnie związane z tym, że zaczołem używać drugiej karty sim (ten sam numer) na routerze i zegarku. Mieliście podobne problemy? Czy da się jakoś interweniować u operatora (Orange flex)? 

Link to comment
Share on other sites

Witajcie,

Od zawsze wiedziałem, że aktualizacje Androida (np. z 10 do 11) powinny być wykonywane jako clean flash. Na stock ROM nie musiało to być robione, ale pytanie moje jest, czy z xiaomi.eu jest tak samo? Mogę bezpośrednio zainstalować tą paczkę bez wipe'a? W tym momencie jestem na wersji 12.5.8.

Oczywiście kopię się zrobi, ale tu chyba aktualizacja bootloadera też jest, więc raczej jej nie przywrócę.

Czy wersja TWRP też musi być jakaś konkretna najniższa, żeby flash zadziałał? Teraz mam chyba 3.6.0

Link to comment
Share on other sites

@Chevan trochę dymu u mnie było, bo twrp 3.6.0.-12 wyrzuciło komunikat o uszkodzeniu systemu, więc po powrocie do wersji 11 wrzuciłem aktualizację i wtedy w ogóle nie było ani recovery ani magiska, zatem fastboot -> twrp dla 12tki -> magisk i poszło. chociaż tyle, że zygisk i denylist zostały.

 

ale zauważyłem, że system jako taki żre o wiele mniej zasobów, przedtem był zaraz za "ekranem" na liście pożeraczy baterii, teraz procesy są rozbite i nawet po zsumowaniu jest o wiele lepiej.

Edited by driveros
Link to comment
Share on other sites

Po aktualizacji do 13.0.1.0.SJGMIXM - Android 12 nie mogę wejść w tryb Recovery.

Logo TEAMWIN mruga co kilka sekund i nic więcej, trwa tak dopóki nie wymuszę wyłączenia.

Co może być przyczyną?

Napisałem że to po ostatniej aktualizacji, ale pewien nie jestem - dopiero teraz to zauważyłem.

Będzie umiał ktoś pomóc?

Link to comment
Share on other sites

Witam jak udaje się wam zainstalować tą aktualizacje z poziomu telefonu ? 
Mi normlanie pobrało i przy instalacji w TWRP wyskakuje że jest niewłaściwa sygnatura pliku zip. 

Aktualnie mam system 12.5.8.0.RJGMIXM

A TWRP mam 3.4.0-15-mauronofrio

Pobierałem 3x i zawsze to samo. 

Link to comment
Share on other sites

Przeszło bez sygnatury... 
Co do funkcjonowania tel to ma jakieś delikatne przycięcia oraz po instalacji potrafił sam sie zresetować 2x po zresetowaniu niebyło wymagane wpisanie piny/ kodu blokady ekranu ... Zresetowania później już nie występowały 

Link to comment
Share on other sites

Przeszedłem z wersji 12.0.8

najpierw TWRP: twrp-3.6.2_11-1-surya-27.08.img

i instalacja Miui13 i później wgranie twrp-3.6.2_12-0-surya-brigudav.img 

Nie usuwałem blokady ekranu, faceid, fingerprintów i ładnie deszyfruje. 

Natomiast koledzy... czy u was też tak bateria spierdziela? Wcześniej na spokojnie przez dzień przy takim użytkowaniu normalnym to powiedzmy końcem dnia 40-50%, a teraz to w południe już 30-40%. I w dodatku u mnie domyślnie ładuje 5v 2a zamiast 12V 3A, udało mi się modyfikacją MAGISkową zrobić 9V 2A, ale więcej nie pójdzie, mimo że pokazuje Mi Turbo Charge. 

Ogólnie myślę że to problem tego że robiłem update bez wipe data 😕 może po jakiejś aktualizacji - jesli będzie - się naprawi.

Link to comment
Share on other sites

W dniu 13.09.2022 o 20:49, Adwin napisał:

Przeszedłem z wersji 12.0.8

najpierw TWRP: twrp-3.6.2_11-1-surya-27.08.img

i instalacja Miui13 i później wgranie twrp-3.6.2_12-0-surya-brigudav.img 

A czasem nie powinieneś zainstalować Miui13 spod twrp-3.6.2_12? Ja zrobiłem aktualizację z ostatniej wersji miui 12 na 13 i wszystko działa poprawnie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam wszystkich serdecznie. To mój drugi profil bo wcześniejsze logowania za pomocą Facebooka nie działa. Czyściłem żony telefon tj Poco X3 NFC przed sprzedażą poprzez wgranie softu global poprzez Fastboota. Potem wgrałem TWRP aby wrzucić na telefon soft Miui Polska. TWRP twrp-3.6.2_12 poprawnie się zainstalowało i poprawnie deszyfruje partycję. Jednak po wgraniu Xiaomi.eu stabilnego- 13.0.1.0.SJGMIXM słuchawka po restarcie wraca ponownie do TWRP. Dodam, że ściągnąłem soft dwa razy aby wykluczyć błąd pobierania. Pomożecie ???? 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Status zabezpieczeń z datą 1lipca 2022   (przy tej wersji softu), podczas próby aktualizacji, pobiera robi restart telefonu, wszystko uruchamia się prawidłowo, po czym sam za chwilę robi restart i wraca znowu do 1lipca2022. Czy ktoś też tak ma, pierwszy raz taka akcja, czy jest możliwość jakiejś poprawki?.

Edited by OpticS
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...