Skocz do zawartości

Redmi Note 10 Pro - MIUI 13 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 13.0.12.0.SKFMIXM - Android 12


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu Redmi Note 10 Pro (nazwa kodowa: sweet).

Link do pobierania ROMu:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv13/xiaomi.eu_multi_HMNote10Pro_V13.0.12.0.SKFMIXM_v13-12.zip/download

Jak przejść z ROM-u fastboot na recovery: https://miuipolska.pl/jak-przejsc-z-rom-u-xiaomi-eu-fastboot-na-xiaomi-eu-recovery/

Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety poległem w tym poradniku w momencie kiedy trzeba podać komendy : fastboot flash recovery twrp.img jak i fastboot boot twrp.img daje ten sam komunikat czyli : fastboot:error: cannot load twrp.img. No such file of directory. Oczywiście po uruchomieniu Powershell podaję komendę cmd. a komenda fastboot devices  pokazuje ze telefon jest poprawnie podłączony. Twrp jake sciagnałem to: twrp-3.6.2_12.1-sweet-Aryannn999.img

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie ma ota z wersji 13.0.8?

 

EDIT: pokazuje mi normalnie aktualizację do najnowszej wersji. Pójdzie normalnie flash z recovery Xiaomi czy tak czy siak muszę sobie wgrać custom recovery?

Screenshot_2022-08-06-13-11-08-081_com.android.updater.jpg

Screenshot_2022-08-06-13-10-47-166_com.android.updater.jpg

Edytowane przez lee
Dodano EDIT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielę się opinią.

Wczoraj zainstalowałem bez wipe.

System lata jak w ajfonie, wydaje się być lekki i płynny bez przycin.

Zużycie baterii pomimo że było super na romie 13.0.4, to tu jeszcze to poprawili. Żaden custom nie ma prawa się równać, po następnej nocy napiszę ile zżera na godzinę.

Wydaje mi się że lepiej zarządza ramem w kontekście przełączania między aplikacjami, nawet skrolowanie onetu na operze jest płynne. Wszystko działa jak petarda.

Nagrane rozmowy pojawiają się z chwilą wejścia w rejestr połączeń, poprzednio musiałem czekać 5-10 sekund.

Nie wiem jak to się nazywa ale dodali że kolory menu zmieniają się w odcienie tapety.

 

Chyba coś skopali ale nie wiem czy to skopanie czy inna po prostu  kalibracja wskaźnika sygnału sieci, wyświetla mi mniejszy zasięg (1 kreska) ale jakość rozmów bez zarzutu.

Nie dodali nowych widgetów, nie dodali gestu podwójnego stuknięcia w tył obudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, KANAR napisał:

Podzielę się opinią.

Wczoraj zainstalowałem bez wipe.

System lata jak w ajfonie, wydaje się być lekki i płynny bez przycin.

Zużycie baterii pomimo że było super na romie 13.0.4, to tu jeszcze to poprawili. Żaden custom nie ma prawa się równać, po następnej nocy napiszę ile zżera na godzinę.

Wydaje mi się że lepiej zarządza ramem w kontekście przełączania między aplikacjami, nawet skrolowanie onetu na operze jest płynne. Wszystko działa jak petarda.

Nagrane rozmowy pojawiają się z chwilą wejścia w rejestr połączeń, poprzednio musiałem czekać 5-10 sekund.

Nie wiem jak to się nazywa ale dodali że kolory menu zmieniają się w odcienie tapety.

 

Chyba coś skopali ale nie wiem czy to skopanie czy inna po prostu  kalibracja wskaźnika sygnału sieci, wyświetla mi mniejszy zasięg (1 kreska) ale jakość rozmów bez zarzutu.

Nie dodali nowych widgetów, nie dodali gestu podwójnego stuknięcia w tył obudowy.

Hej a ile customow przerobiłeś że aż tak niby jest dobrze ją obecnie siedzę na Rice droid i jedyny minus którego i tak nie naprawia to jest czujnik podczas rozmowy ,fakt faktem że launcher pixela już mi się tak znudził że telefon stał się nudny to wszystko lata w systemie bardzo szybko ,tak samo zarządzanie bateria jest dobre 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile romów? większość z XDA + russki Syberia. Wszystkie miały mega płynny interface który niestety przycinał. Bateria przez 7 godzin snu zżerała ponad 10% i niby w rankingu baterii był uśpiony.

 

p.s.

Syberia i CRdroid mają natywne nagrywanie rozmów (najważniejsza dla mnie funkcja). Aparat Miui jest najlepszy i najbardziej funkcjonalny, Gcam zawsze gdzieś walnął błędem i nie działał w 108MP.

Płatność zbliżeniowa tylko w miui działa zaledwie po odblokowaniu telefonu, w customach trzeba wchodzić w aplikację.

Do tego jeszcze Radio FM i Pilot.

photo_2022-08-07_09-26-53.jpg

photo_2022-08-07_09-26-48.jpg

Edytowane przez KANAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, R3jn1971 napisał:

ma ktoś może link do sterowników usb do xiaomi do windows 11? nigdzie nie moge znaleść a formata robiłem...

Ja po formacie W-11 zawsze robię aktualizację sterowników systemu najlepiej IObit Driver Booster może być wersja darmowa i nie będziesz miał problemu z USB.

Edytowane przez rumot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie tez problem np z olx. A mianowicie taki. Probuje sie zalogowac przez aplikacje a wyrzuca mi do przeglądarki www,czy to google,ff focus lub przegladarka od miui. Nieważne, nie potrafi sie na miui 13 normalnie zalogowac, zmusza do logowania przez przegladarke i to nieudolnie. Ani razu mi sie nie udało

Chyba sie cofne do miui12, tam chociaz miałem spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Udało się wgrać przez twrp.
Czy jak przywrócę telefon do ustawień fabrycznych to skasuje mi się system albo twrp?
Pytam ponieważ na innym telefonie przywracanie do ustawień fabrycznych czyściło mi telefon z systemu (customrom przez twrp)

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...