Skocz do zawartości

Xiaomi Mi 11 - MIUI 13 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 13.0.9.0.SKBCNXM - Android 12


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu Mi 11 (nazwa kodowa: venus).

Link do pobierania ROMu:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv13/xiaomi.eu_multi_MI11_V13.0.9.0.SKBCNXM_v13-12.zip/download

Jak przejść z ROM-u fastboot na recovery - poradnik: https://miuipolska.pl/jak-przejsc-z-rom-u-xiaomi-eu-fastboot-na-xiaomi-eu-recovery/

Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich mam problem z wgraniem xiaomi.eu. Problem polega na tym, że aktualnie mam ROM] [12.1] [VENUS] Pixel Experience, gdy chcę wgrać xiaomi.eu, zaczynam od wgrania TWRP dla MI11 (https://androidfilehost.com/?a=show&w=files&flid =318170) . Czy używa typowego polecenia:

Kod:
Odzyskiwanie flash fastboot twrp.img

Jendak wywala mi błąd:

 

Sending "regeneration" (196608 KB) OK [4.383s]
Saving 'recovery' FAILED (remote: '(recovery_b) No such partition')
fastboot: error: command failed

jak to pokonać?

Edytowane przez zajec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


podczas korzystania z polecenia fastboot boot twrp.img

telefon uruchamia się, ale w trybie odzyskiwania PE 😕 tzn dokładnie po wpisaniu tej komendy wyłącza się, gdy uruchamiam vol+ i power wstaje ale w recovery PE. Może skorzystać ze starej wersji rom wgrywanej przez fastboot?

Edytowane przez zajec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, pobrane z poradnika - https://miuipolska.pl/jak-przejsc-z-rom-u-xiaomi-eu-fastboot-na-xiaomi-eu-recovery/  dokładnie ten plik:  


[BOOT]3.6.2_12-Mi11_v6.2_A12-venus-skkk_b61c25c3.zip 

 

dobra sprawa wygląda teraz tak:  wgrałem starszy rom xiaomi.eu przez fastboot.  Teraz chcę zaktualizować go do najnowszej wersji przez TWRP. Stosuję poradnik, jednak bo komendzie fastboot boot twrp.img pokazuje się logo TWRP i...telefon robi się czarny (wyłącza się) gdy odpalam vol+ i power wstaje ale recovery miui. Co teraz? jak wejść w TWRP po komendzie fastboot boot twrp.img? 

 

temat rozwiązany, pomogło TWRP z drugiego linku. 

Edytowane przez zajec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć, jeśli mam Mi11 w wersji 12.5.16 z TWRP 3.5.1_10-0 to muszę przed pobraniem zip z 13.0.9.0 aktualizować TWRP?

Jeżeli tak to do której? 

  1. twrp-3.6.2_12-v6.3_A12-venus-skkk.img

  2. twrp-3.7.0_11-0-venus-TeamWin.img

Rozumiem, że muszę odpalić to TWRP z poziomu fastboot i nim przeprowadzić aktualizację.

W przypadku adb devices wykrywa mi urządzenie bez problemu natomiast jak uruchamiam Mi11 w trybie Fastboot i robię z Windows fastboot devices to nic mi nie znajduje, co może być przyczyną? Wygląda to tak:

C:\Xiaomi\platform-tools>fastboot.exe devices

C:\Xiaomi\platform-tools>

PS. W poradniku nie działają linki:

  • Jeśli komenda nie zwraca żadnego rezultatu, należy zainstalować sterowniki – instrukcja tutaj (“Co w sytuacji, gdy Windows nie widzi telefonu?”).
  • Po uruchomieniu recovery może wystąpić sytuacja, iż będziemy mieć język chiński (szczególnie w przypadku TWRP z pierwszego z podanych linków). Zmieniamy wtedy język na angielski/polski wg instrukcji.
Edytowane przez michalpl7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć,

 

Wgrałem [BOOT]3.6.2_12-Mi11_v6.3_A12-venus-skkk_c5a45bf1

 

Na innych nie mogłem zobaczyć pamięci. I teraz chcąc wrzucić 13.0.9 są błędy i nie idzie instalacja.

Jestem na systemie 13.0.8 tym z oryginału

 

Ktoś coś podpowie? Jakoś wcześniej łatwo poszło. Może muszę pierwsze wrzucić xiaomi eu przez fastboot a później przez recovery 13.0.9?

 

Już mi się skończyły pomysły

 

OK, Dla potomności

 

Trzeba przejść przez rom w fastboot xiaomi.eu a dopiero z niego na xiaomi.eu w twrp.

Masakra.

Roota nawet nie będę dotykał, bo nie mam na to siły 😕

Edytowane przez piqpoq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...