Skocz do zawartości

MIUI 22.8.3


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

2284.png

  • Drobne zmiany w wyglądzie Kompasu i menu Zalecane w Galerii
  • Planujemy powrót do wsparcia urządzeń z procesorami MediaTeka, lecz potrzebujemy w tej kwestii Waszej pomocy. Więcej szczegółów tutaj
  • Pełna lista zmian: polska, angielska

Przywracanie ROM-ów pod TWRP

Począwszy od wersji MIUI 22.6.22 przywracamy paczki w wersji pod TWRP dla niektórych urządzeń. Otrzymały one bowiem odpowiednie aktualizacje, które dodały obsługę deszyfrowania danych w Androidzie 12. Instrukcja przejścia z ROM-u fastboot na ROM recovery znajduje się w tym miejscu.

Dla urządzeń, które nie otrzymały jeszcze nowego, działającego wydania TWRP, aktualizacje nadal będą wydawane jako paczki pod tryb Fastboot i w tym trybie muszą być wgrywane — szczegóły w naszym artykule.

Częsty problem po pierwszej instalacji ROM-u

Jeśli po instalacji naszego oprogramowania telefon wyświetla informację o tym, iż aplikacja Uprawnienia przestała działać bądź samoczynnie się restartuje, należy wyczyścić dane tej aplikacji w Ustawieniach (Ustawienia > Aplikacje > Zainstalowane > 3 kropki > Pokaż wszystkie aplikacje > wtedy wyszukać Uprawnienia > Wyczyść dane). Po wyczyszczeniu danych aplikacji problem ustąpi.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja znajduje się na naszym forum.

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (klawisze Głośność+ i Power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

W przypadku, gdy posiadamy stockowe recovery od Xiaomi, uruchamiamy je za pomocą tej samej kombinacji klawiszy i wybieramy drugą opcję (Wipe Data), a następnie ją zatwierdzamy. Potem opcją nr 1 uruchamiamy telefon ponownie.

Root

Root z Magisk 25.2 do instalacji z TWRP (plik apk jest jednocześnie instalatorem — w celu instalacji w TWRP należy zmienić rozszerzenie z apk na zip. Najnowsze wersje TWRP wspierają instalację Magiska bez zmiany nazwy). Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Magisk w wersji 24 i wyżej nie wspiera już narzędzia MagiskHide, co może powodować problemy z poprawnym przechodzeniem testu SafetyNet (związanego m.in. z płatnościami Google Pay) przy korzystaniu z roota. Należy wtedy skorzystać ze starszej wersji 23 lub włączyć opcję Zygisk w ustawieniach aplikacji Magisk i wgrać moduł SafetyNet Fix w wersji pod Zygiska.

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska według tego poradnika.

Jednocześnie informujemy, że jesteśmy małą, kilkuosobową grupą, która tworzy tę modyfikację MIUI jako hobby, w wolnym czasie. Nie mamy żadnego powiązania z pracownikami Xiaomi, zatem nie jesteśmy w stanie w żaden sposób wpłynąć na pracę oprogramowania MIUI Global i na poprawę problemów w tymże oprogramowaniu występujących. W związku z tym prosimy o niezgłaszanie nam bugów związanych z Globalem, gdyż w 90% przypadków nie będziemy w stanie Wam pomóc.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć, klikając w przycisk poniżej.

Motyw: tutaj.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kozseb napisał:

Lite 11 5G NE jest problem z klonowanymi aplikacjami, nie chcą się włączyć.

Log?

2 godziny temu, Cinimini napisał:

Cześć,

Mam pytanie do naszych developerów czy nie możecie jeszcze przedłużyć wsparcia bety dla mi 10 bo jest wspierany jeszcze w becie 10s, nie dali byście rady zrobić klona softu  z 10s na mi 10 ?

Już to dyskutowaliśmy. Nie ma żadnej gwarancji, że ROM z 10S na 10 ruszy, zresztą trzeba byłoby wszystko z 10S dostosowywać pod 10. Ponadto Igor Eisberg, który zajmował się ROM-em na Mi 10 głównie, już ten telefon odesłał, więc nie mamy żadnego telefonu, żeby testować potencjalny port.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kozseb napisał:

Lite 11 5G NE jest problem z klonowanymi aplikacjami, nie chcą się włączyć.

java.lang.NullPointerException
    at java.io.FileInputStream.<init>(FileInputStream.java:152)
    at java.io.FileInputStream.<init>(FileInputStream.java:115)
    at iko.lb0.c(SourceFile:1)
    at iko.lb0.e(SourceFile:1)
    at pl.pkobp.iko.android.aviko.service.AVScanService.p(SourceFile:4)
    at pl.pkobp.iko.android.aviko.service.AVScanService.C(SourceFile:4)
    at pl.pkobp.iko.android.aviko.service.AVScanService.x(SourceFile:7)
    at pl.pkobp.iko.android.aviko.service.AVScanService.j(Unknown Source:0)
    at iko.y1.accept(Unknown Source:4)
    at iko.tx2.onSuccess(SourceFile:2)
    at iko.mkf$a.run(SourceFile:3)
    at iko.eqe$a.run(SourceFile:2)
    at iko.cqe.run(SourceFile:2)
    at iko.cqe.call(SourceFile:1)
    at java.util.concurrent.FutureTask.run(FutureTask.java:266)
    at java.util.concurrent.ScheduledThreadPoolExecutor$ScheduledFutureTask.run(ScheduledThreadPoolExecutor.java:301)
    at java.util.concurrent.ThreadPoolExecutor.runWorker(ThreadPoolExecutor.java:1167)
    at java.util.concurrent.ThreadPoolExecutor$Worker.run(ThreadPoolExecutor.java:641)
    at java.lang.Thread.run(Thread.java:920)

 

Mam nadzieję, że o tym piszesz.
Jest o IKO banku PKO, wcześniej była sklonowana i działało.

Edytowane przez kozseb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy w którejś z poprzednich  wersji systemu coś się zmieniło w systemowym launcherze? 
zainstalowałem poprzednia aktualizację i w momencie dodawania jakiegoś widgetu nagle wywaliło mi ekran "na lewo" od głównego i teraz nijak nie mogę wrócić do układu do którego jestem przyzwyczajony :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Marcinmi11 napisał:

Mi 11ultra (star) kilka prób zainstalowania i cały czas error w trwp. Brak możliwości pobrania poprzez "aktualizacje w androidzie" wyskakuje "generowanie linku i nic się nie dzieje. Poprzednie wersje się pobierały 

czasami trzeba dłużej poczekać na to pobieranie - ta wersja pobrała się przez updatera w miarę szybko a też różnie z tym bywa .... pisałem o błędach w pierwszym poście - ale udało się za którymś podejściem wrzucić i działa bardzo dobrze .... jutro późnym popołudniem ewentualnie pod wieczór powinna być nowa rozwojowa to może zaczekaj i spróbuj ją wrzucić ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marcinmi11 napisał:

Mi 11ultra (star) kilka prób zainstalowania i cały czas error w trwp. Brak możliwości pobrania poprzez "aktualizacje w androidzie" wyskakuje "generowanie linku i nic się nie dzieje. Poprzednie wersje się pobierały 

A jaki konkretnie masz błąd? Być może paczka jest trefna, a być może trzeba uruchamiać recovery kilka razy ponownie. Niestety wiele obrazów od skkk ma taki problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Kacper Skrzypek napisał:

A jaki konkretnie masz błąd? Być może paczka jest trefna, a być może trzeba uruchamiać recovery kilka razy ponownie. Niestety wiele obrazów od skkk ma taki problem.

no może tak być - w sumie to ciekawe bo mi po 3 czy 4 próbie udało się wrzucić bez błędów więc raczej zakładam że paczka z romem była dobra skoro jednak w końcu poszła jak trzeba .... w sumie od czasu jak weszły updaty przez twrp to pierwszy raz był problem z wgrywaniem - poprzednie rozwojowe od razu się instalowały bezproblemowo i za pierwszym razem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Marcinmi11 napisał:

Mi 11ultra (star) kilka prób zainstalowania i cały czas error w trwp. Brak możliwości pobrania poprzez "aktualizacje w androidzie" wyskakuje "generowanie linku i nic się nie dzieje. Poprzednie wersje się pobierały 

miałem to samo, pobieranie przez aktualizacje nie działało (tj kilka sekund niby pobierało bo pokazywało że jest ~15 MB/s i nagle zatrzymywało się lub wyskakiwał komunikat "aktualizacje przestały działać")
paczka z alternatywnego źródła nie działa (próbowałem kilka razy) dopiero paczka pobrana z głównego źródła zadziałała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pitors napisał:

11 pro normalnie mogę zainstalować disney+.

u mnie to samo na 11 - żadnych problemów z instalacją i uruchamia się normalnie 

może napisz do nich żeby sprawdzili o co chodzi - kiedyś był np problem z andkiem 12tka i aplikacja tmobila - to naprawili po jakimś czasie

Edytowane przez Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie coś takiego77f7667d191541e5306194c7f556001d.jpg

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka



69ec2af6f3ff5ad590ab4862185f2a40.jpg
Ja nawet nie widzę jej w sklepie!

Sędnięte z MI 11

Edit
Taka ciekawostka, mam aplikację app galery od Huawei i tam wideo Disney+ i zainstalowałem bez problemu. Na obu telefonach MI11 MI Note 10 PRO


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...