Skocz do zawartości

Redmi Note 11 - MIUI 13 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 13.0.2.0.SGKMIXM - Android 12


Rekomendowane odpowiedzi

Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu Redmi Note 11 (nazwa kodowa: spes/spesn).

Link do pobierania ROMu:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv13/xiaomi.eu_multi_HMNote11_V13.0.2.0.SGKMIXM_v13-12.zip/download

Paczka jest dostępna w wersji pod recovery. Link do recovery: https://sourceforge.net/projects/jabiyeff-build/files/Recovery-Spes/twrp-3.6.2-12.1-21.06.22.img/download. Poradnik przejścia na ROM-y recovery: https://miuipolska.pl/jak-przejsc-z-rom-u-xiaomi-eu-fastboot-na-xiaomi-eu-recovery/

Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy miał ktoś problem z karta sd po aktualizacji nie wykrywa na laptopie ta karta działa normalnie ?

czy mogę zrobić downgrade do xiaomi.eu_multi_HMNote11_V13.0.10.0.RGKMIXM_c86f67637b_v13-11-fastboot?

Edytowane przez Pawelg89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy próbuję wrzucić TWRP przez fastboota komendą "fastboot boot twrp.img" - wówczas idzie boot do TWRP,  które pyta mnie o hasło.

Na 100% wpisuję hasło poprawnie, a mimo wszystko dostaję komunikat "failed decrypt user 0"

Co może być przyczyną?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem z tym hasłem dlatego najpierw je usunąłem. Po problemach z karta sd którą kazało formatować i mimo ze to zrobiłem dalej nie działała po formatowaniu z poziomu telefonu pod Windowsem karta miała dwie partycje pierwsza jakieś 16mb no i druga reszta pojemności. Wróciłem do wcześniejszej wersji niestety z  wipe data po weekendzie spróbuje jeszcze raz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem wreszcie, ale poprawnie, bo  był napis Sucesfull!!!  soft z linku u góry i telefon zawisł na Fastboot i nic nie da się robić żeby wyleczyć. I co teraz??

Teraz dalej nie da się wyjść z Fastboota i jest jak na screenie, komputer widzi telefon, ale..... może ktoś ma jakiś pomysł czy oddać na gwarancję ? Bardzo proszę o jakieś pomysly bo jak nic do jutra nie wymyśle to będę w pobliżu salonu Orange ? I jak wgrać starszy soft ale  z rozszerzeniem tgz. bo jak go rozpakuję i próbuje wgrać Miflashem to wyskakuje error, że brak jakiegoś pliku, a są to Romy na Redmi Note 11 np. Indonezja, ale coś nie gra.

Screenshot_4.jpg

Edytowane przez Krzysztof 68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Nic wracam do romu Indonesia z Androidem 11 tam mam nagrywanie. Tylko nie wiem jaki sens ma wogole ten post jeżeli nie me TWRP dzialającego z Androidem 12. Kurcze prawie 24 godziny zabawy telefonemi nic. Chociaz udalo sie go odblokowac.

Edytowane przez Krzysztof 68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.07.2022 o 09:26, Krzysztof 68 napisał:

@Matysek ja również szukam, przyłączam się do prośby. 

Znalazłem rozwiązanie :-)

1. Pobrałem OrangeFox na telefony spes/spesn, czyli plik o nazwie "OrangeFox-R11.1_5_A11-spes-27.06.22.img". Jego zaletą jest to, że potrafi prawidłowo odszyfrować partycję dla użytkownika 0.

2. Wrzuciłem plik "na szybko", przez fastboota komendą: "fastboot boot OrangeFox-R11.1_5_A11-spes-27.06.22.img"

3. Po załadowaniu OrangeFox'a zainstalowałem plik z ROMem

4. Na końcu (na wszelki wypadek) wyczyściłem Dalvik/Cache i poszedł restart do systemu.

 

No i jestem szczęśliwym posiadaczem ROMu z Androidem 12 na Redmi Note 11 (spesn) 😎

 

Mały offtop do twórców tej kompilacji:

Zainstalowane wraz z ROMem recovery TWRP 3.6.2_12-0 nie pozwala na zrobienie backupu całego urządzenia. Sypie błędami przy próbie zrzucenia partycji DATA i SYSTEM...

Ale generalnie sam ROM jest super. Telefon działa płynnie i jak do tej pory (kilka godzin użytkowania) nie znalazłem żadnych negatywnych rzeczy.

Dzięki serdecznie i pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matysek  jeden poważny człowiek, który się wypowiedział i mi pomógł. Bardzo dziękuje. Wypróbuje to jeszcze raz wieczorem. I mam nadzieję ze się uda. Kacper dużo mi pomógł nawet bardzo, ale przecież nie musi się znać na każdym nowym telefonie, który wychodzi. Tylko nie rozumiem ludzi przecież na pewno mają te smartfony i zainstalowali ten ROM, przecież forum jest też po to, żeby wymieniać się doświadczeniami, pomagac, a nie pisać o pogodzie.......

Teraz ze strachem myślę o moim drugim smartfonie, który mam do roboty, bo na odblokowanie i Rom czeka Redmi Note 11 PRO 5G.

 

 

Tylko widzisz ja mam taki problem:

 

xxxxx.jpg

Edytowane przez Krzysztof 68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Krzysztof 68 napisał:

Matysek robie dokladnie tak jak ty i wchodzi mi twrp i nie da sie z niego wyjsc??

Niestety nie potrafie tego zrobic 8 raz zawiesza mi sie na twrp.

masz problemy tylko z tą wersją MIUI czy żadnej nie możesz zainstalować?
Próbowałeś instalować z tego tematu?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry wiem, że nie powinno się pisać posta pod postem, ale czy jest na forum jakiś ROM dla Redmi Note 11 Pro 5G, bo nie mogę znaleźć ?? Nie wiem, czy za słabo szukam, czy po prostu nie ma.

A swoją drogą cały czas męczy mnie to dlaczego Matyskowi się udało wgrać ten ROM a mnie nie. Nie wiem, czy trafiłem na jakiś walnięty model, czy jestem tak głupi, że nie potrafię tego zrobić?

Edytowane przez Krzysztof 68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Krzysztof 68 napisał:

Sorry wiem, że nie powinno się pisać posta pod postem, ale czy jest na forum jakiś ROM dla Redmi Note 11 Pro 5G, bo nie mogę znaleźć ?? Nie wiem, czy za słabo szukam, czy po prostu nie ma.

Jest, i to w tym samym dziale.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dalej mnie męczy czemu nie mogę tego zrobić a innym poszło. Tyle razy męczyłem Kacpra i chyba ma mnie dosyć tyle mi tłumaczył. Niestety co bym nie robił po wgraniu softu zawsze, zamiast normalnie się uruchomić, bo pisze Sucesfull !!! Done — i uruchamia się i dalej wchodzi do TWRP z którego nie można wyjść. Jak dalej a na to wygląda będą softy tylko pod recovery to ja zostanę na androidzie 11 🤔. No nie rozumiem albo ja jestem zwalony 😁, albo telefon , ale zakładam to pierwsze. Gdzieś muszę robić bląd, ale mimo waszej pomocy nie mogę tego zrobić. I mnie to gryzie - 2 dni poświęcone fonowi i nic. A wersje pod fastboot zawsze świetnie sie instalowały. Wiec czemu wybierać więcej pracy i wydawać softy pod recovery. Dla mnie to nie jest ulatwienie. Ehh...... 😒

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...