Skocz do zawartości

MIUI 22.7.28


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

22728.png

  • Poprawki błędów, m.in. znikającej aplikacji Google czy niedziałającego poprawnie zwolnionego tempa na niektórych urządzeniach w aplikacji Aparatu
  • Przywrócenie ROM-u pod recovery dla Mi 10T Lite - TWRP tutaj
  • Planujemy powrót do wsparcia urządzeń z procesorami MediaTeka, lecz potrzebujemy w tej kwestii Waszej pomocy. Więcej szczegółów tutaj
  • Pełna lista zmian: polska, angielska

Przywracanie ROM-ów pod TWRP

Począwszy od wersji MIUI 22.6.22 przywracamy paczki w wersji pod TWRP dla niektórych urządzeń. Otrzymały one bowiem odpowiednie aktualizacje, które dodały obsługę deszyfrowania danych w Androidzie 12. Instrukcja przejścia z ROM-u fastboot na ROM recovery znajduje się w tym miejscu.

Dla urządzeń, które nie otrzymały jeszcze nowego, działającego wydania TWRP, aktualizacje nadal będą wydawane jako paczki pod tryb Fastboot i w tym trybie muszą być wgrywane — szczegóły w naszym artykule.

Częsty problem po pierwszej instalacji ROM-u

Jeśli po instalacji naszego oprogramowania telefon wyświetla informację o tym, iż aplikacja Uprawnienia przestała działać bądź samoczynnie się restartuje, należy wyczyścić dane tej aplikacji w Ustawieniach (Ustawienia > Aplikacje > Zainstalowane > 3 kropki > Pokaż wszystkie aplikacje > wtedy wyszukać Uprawnienia > Wyczyść dane). Po wyczyszczeniu danych aplikacji problem ustąpi.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja znajduje się na naszym forum.

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (klawisze Głośność+ i Power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

W przypadku, gdy posiadamy stockowe recovery od Xiaomi, uruchamiamy je za pomocą tej samej kombinacji klawiszy i wybieramy drugą opcję (Wipe Data), a następnie ją zatwierdzamy. Potem opcją nr 1 uruchamiamy telefon ponownie.

Root

Root z Magisk 25.2 do instalacji z TWRP (plik apk jest jednocześnie instalatorem — w celu instalacji w TWRP należy zmienić rozszerzenie z apk na zip. Najnowsze wersje TWRP wspierają instalację Magiska bez zmiany nazwy). Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Magisk w wersji 24 i wyżej nie wspiera już narzędzia MagiskHide, co może powodować problemy z poprawnym przechodzeniem testu SafetyNet (związanego m.in. z płatnościami Google Pay) przy korzystaniu z roota. Należy wtedy skorzystać ze starszej wersji 23 lub włączyć opcję Zygisk w ustawieniach aplikacji Magisk i wgrać moduł SafetyNet Fix w wersji pod Zygiska.

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska według tego poradnika.

Jednocześnie informujemy, że jesteśmy małą, kilkuosobową grupą, która tworzy tę modyfikację MIUI jako hobby, w wolnym czasie. Nie mamy żadnego powiązania z pracownikami Xiaomi, zatem nie jesteśmy w stanie w żaden sposób wpłynąć na pracę oprogramowania MIUI Global i na poprawę problemów w tymże oprogramowaniu występujących. W związku z tym prosimy o niezgłaszanie nam bugów związanych z Globalem, gdyż w 90% przypadków nie będziemy w stanie Wam pomóc.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć, klikając w przycisk poniżej.

Motyw: tutaj.

Edytowane przez Kacper Skrzypek
recovery mi10t lite
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzucone - pobiera się szybko nawet przez systemowy updater - jako ciekawostkę związana z instalacją tej wersji mogę zapodac taka że wygrywało się dwa razy .... ściągnąłem paczkę przez update dałem sprawdź mdb i zainstaluj tam pojawiły się te standardowe komunikaty no i auto restart do twrp - od razu zaczęło wrzucać nowa wersje i co ciekawe jak doszło do końca to zaczęło wrzucać od nowa :) dopiero po drugiej instalce zrobiło restart - oczywiście wszystko jest ok ale daje znać że tak ciekawie to się wrzucało ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd przy instalacji na mi 11pro... Edit. Poszło za drugim razem. Ale ok google dalej nie działa. Niby od nowa konfiguruje. Zapamiętuje głos ,ale ok google nie uruchamia się na słowa.

Edit2. Po 3 restarcie zaczęło działać. Także tego jest ok na chwilę obecną :)

Edytowane przez Pitors
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Pitors napisał:

Błąd przy instalacji na mi 11pro... Edit. Poszło za drugim razem. Ale ok google dalej nie działa. Niby od nowa konfiguruje. Zapamiętuje głos ,ale ok google nie uruchamia się na słowa.

Ustaw aplikację Google jako domyślnego asystenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma Mi11 pięknie się pobiera chociaż przez OTA wolniej... ale... Podczas instalacji wyskakuje błąd - za każdym razem niestety...

Edit:

Dopiero po próbie aktualizacji z poziomu Aktualizatora ale po wybraniu opcji "zainstaluj z pliku .zip" aktualizacja ruszyła.

Czy to taki ewenement czy rzeczywiście jakiś  błąd? W zeszłym tygodniu instalowałem bezpośrednio z TWRP i było ok.

Edytowane przez Foe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Master napisał:

wrzucone - pobiera się szybko nawet przez systemowy updater - jako ciekawostkę związana z instalacją tej wersji mogę zapodac taka że wygrywało się dwa razy .... ściągnąłem paczkę przez update dałem sprawdź mdb i zainstaluj tam pojawiły się te standardowe komunikaty no i auto restart do twrp - od razu zaczęło wrzucać nowa wersje i co ciekawe jak doszło do końca to zaczęło wrzucać od nowa :) dopiero po drugiej instalce zrobiło restart - oczywiście wszystko jest ok ale daje znać że tak ciekawie to się wrzucało ....

U mnie nastąpiła podobna sytuacja. Ale to raczej w formie ciekawostki - system działa jak należy.

W najnowszej wersji oprogramowania pod dymkiem czatu z wiadomościami na messengerze nie ma nazwy konta z którym prowadzimy konwersacje.

IMG_20220729_105642.jpg

Edytowane przez UchEk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi10T Lite znowu ma TWRP ! Jest moc, cała instalacja przebiegła bez większych problemów. Coś jedynie najnowsze "platform-tools" gryzą się z nowym MacOS. Jeśli komuś nie działa komenda Fastboot na Monterey to niestety musi wkleić pełną ścieżkę do pliku Fastboot w folderze np " cd /Users/ukey/Desktop/platform-tools/fastboot flash recovery /Users/ukey/Downloads/twrp.img" inaczej niestety nie rusza i wywala błąd. Lokalizacje plików nie zmieniły się względem wcześniejszego MacOS :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma Mi11 pięknie się pobiera chociaż przez OTA wolniej... ale... Podczas instalacji wyskakuje błąd - za każdym razem niestety...
Edit:
Dopiero po próbie aktualizacji z poziomu Aktualizatora ale po wybraniu opcji "zainstaluj z pliku .zip" aktualizacja ruszyła.
Czy to taki ewenement czy rzeczywiście jakiś  błąd? W zeszłym tygodniu instalowałem bezpośrednio z TWRP i było ok.
Też tak miałem, dokładnie to samo.

Sendnięte z MI 11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez 3 lata nie instalowałem miui.eu. Wczoraj pomyślałem że spróbuję. I powiem wam, że z tego się korzystać nie da. Nie działa "ok google" filmiki na każdej aplikacji typu YT instagram tik tak się zacinaja. Dzisiaj byłem z dzieckiem na lodach i nie mogłem zapłacić. Telefon w ogóle nie reagował na przybliżenie do czytnika. Ale dobrze się stało, bo wleciał teraz Pixel experience. Do ideału też mu trochę brakuję, ale wygodnie można z niego korzystać. Ostatni raz jakikolwiek telefon z miui.

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bullsblood napisał:

Przez 3 lata nie instalowałem miui.eu. Wczoraj pomyślałem że spróbuję. I powiem wam, że z tego się korzystać nie da. Nie działa "ok google" filmiki na każdej aplikacji typu YT instagram tik tak się zacinaja. Dzisiaj byłem z dzieckiem na lodach i nie mogłem zapłacić. Telefon w ogóle nie reagował na przybliżenie do czytnika. Ale dobrze się stało, bo wleciał teraz Pixel experience. Do ideału też mu trochę brakuję, ale wygodnie można z niego korzystać. Ostatni raz jakikolwiek telefon z miui.

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Kurcze, aż uruchomiłem asystenta Google żeby sprawdzić czy działa no i działa, bo z pozostałych funkcji korzystam codziennie bezproblemowo także no🤔.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, graark napisał:

Kurcze, aż uruchomiłem asystenta Google żeby sprawdzić czy działa no i działa, bo z pozostałych funkcji korzystam codziennie bezproblemowo także no🤔.

ja prawdę mówiąc nie wiem po co komu to ok google jest potrzebne .... ale pewnie się nie znam .... ładowanie - przynajmniej bezprzewodowe - działa super (z kabla to nie pamiętam już kiedy ostatnio korzystałem) płatności zbliżeniowe bezproblemowo żadnych ścinek na jutubie nigdy nie widziałem a korzystam prawie codziennie - ostatnio co miałem problem to z tym połączeniem internetowym - nie wiem o co w tym chodzi ot restart pomaga i działa luksus .... w sumie nic strasznego może ktoś zwróci na to uwagę i przy kolejnym updacie naprawia :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że na Mi 11i w aplikacjach zamieniają się stronami klawisze od nawigacji.
Google po czystej instalacji działa bez problemu.

Licznik danych żyje swoim życiem. Mimo ustawionego cyklu na 17 zrestował się pierwszego. Da się to jakoś naprawić??

Edytowane przez sly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, próbuję wgrać aktualny ROM (pierwsze podejście od wersji pod fastboot), ale jest niewidoczny w TWRP. Byłbym wdzięczny za ewentualne sugestie rozwiązania problemu.

Już ogarnięte - należało zdjąć blokadę ekranu... Instalacja poszła bez problemu.

Edytowane przez XYZE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...