Skocz do zawartości

MIUI 22.7.21


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, edyp13 napisał:

Pół nocy walczyłem i nic nie osiągnąłem. Jakiej kombinacji klawiszy bym nie użył (pwr + volume up czy down) to tel i tak przechodzi do fastboot. Na tel mam sporo ważnych dla mnie danych, więc nie chciałbym wszystkiego stracić. jak próbuję wgrać twrp to mi wyskakuje taki błąd - zdjęcie. 

2.jpg

a to może spróbuj zrobić update czyli bez wipe z tej wersji systemu co pisałem - tam jeden plik jest do updatu a drugi do instalacji na czysto - update nie usuwa danych z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Master napisał:

a to może spróbuj zrobić update czyli bez wipe z tej wersji systemu co pisałem - tam jeden plik jest do updatu a drugi do instalacji na czysto - update nie usuwa danych z telefonu

Chętnie bym spróbował, ale niestety jestem laikiem tych sprawach, prosiłbym o instrukcję jak to zrobić, krok po kroku.

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, edyp13 napisał:

Chętnie bym spróbował, ale niestety jestem laikiem tych sprawach, prosiłbym o instrukcję jak to zrobić, krok po kroku.

Z góry dziękuję

a już pisałem o tym poprzednio - ściągnij paczkę z romem na kompa w wersji 22.6.15 i rozpakuj - tam będzie plik wykonywalny w nazwie będzie update (drugi plik to wipe i clean install) przy podłączonym przez USB fonie odpalonym w trybie fastboot uruchom ten plik update (koniecznie jak administrator) usiądź i czekaj co będzie .... powinno być takie "dosowe" okienko i tam po kolei będą lecieć kolejne czynności - jak dojdzie do końca fon powinien automatycznie się zrestartować i odpalić system

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że wgranie 22.6.15 bez czyszczenia nic nie da, bo cofasz poprawki bezpieczeństwa. Android nie pozwoli uruchomić systemu.

Najlepiej wgrać 22.6.15 już żeby było cokolwiek, potem uruchomić recovery jeszcze raz i wyciągnąć dane z telefonu. Niestety bez czyszczenia się nie obejdzie. Chyba że po wgraniu recovery spróbujesz jeszcze raz wgrać najnowsza 22.7.21, może wtedy przejdzie.

Edytowane przez Kacper Skrzypek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kacper Skrzypek napisał:

Problem polega na tym, że wgranie 22.6.15 bez czyszczenia nic nie da, bo cofasz poprawki bezpieczeństwa. Android nie pozwoli uruchomić systemu.

Najlepiej wgrać 22.6.15 już żeby było cokolwiek, potem uruchomić recovery jeszcze raz i wyciągnąć dane z telefonu. Niestety bez czyszczenia się nie obejdzie. Chyba że po wgraniu recovery spróbujesz jeszcze raz wgrać najnowsza 22.7.21, może wtedy przejdzie.

no patrząc na ogół korespondencji i te wszystkie problemy to chyba jedyne co zostaje to opcja z wipe .... ale z tego co czytam skoro wgranie tej wersji bez czyszczenia nic nie da to jak wyciągnąć dane z fona skoro inna opcja to już tylko z wipe (a to jak rozumiem czyści pamięć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Master napisał:

a już pisałem o tym poprzednio - ściągnij paczkę z romem na kompa w wersji 22.6.15 i rozpakuj - tam będzie plik wykonywalny w nazwie będzie update (drugi plik to wipe i clean install) przy podłączonym przez USB fonie odpalonym w trybie fastboot uruchom ten plik update (koniecznie jak administrator) usiądź i czekaj co będzie .... powinno być takie "dosowe" okienko i tam po kolei będą lecieć kolejne czynności - jak dojdzie do końca fon powinien automatycznie się zrestartować i odpalić system

YES :-) udało się wgrać 22.06.15, najważniejsze że fon działa.

Dziękuję bardzo.

23 minuty temu, Kacper Skrzypek napisał:

Problem polega na tym, że wgranie 22.6.15 bez czyszczenia nic nie da, bo cofasz poprawki bezpieczeństwa. Android nie pozwoli uruchomić systemu.

Najlepiej wgrać 22.6.15 już żeby było cokolwiek, potem uruchomić recovery jeszcze raz i wyciągnąć dane z telefonu. Niestety bez czyszczenia się nie obejdzie. Chyba że po wgraniu recovery spróbujesz jeszcze raz wgrać najnowsza 22.7.21, może wtedy przejdzie.

Ponieważ udało się wgrać 22.06.15 i wszystko działa to chyba odpuszczę sobie ponowne wgrywanie 22.07.21, poczekam do następnej wersji :-) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, edyp13 napisał:

YES :-) udało się wgrać 22.06.15, najważniejsze że fon działa.

Dziękuję bardzo.

Ponieważ udało się wgrać 22.06.15 i wszystko działa to chyba odpuszczę sobie ponowne wgrywanie 22.07.21, poczekam do następnej wersji :-) 

cieszę się że poszło :) proszę na wszelki wypadek zrobić sobie backupa danych z telefonu tak awaryjnie .... nigdy nie wiadomo kiedy się przyda .... pozdrawiam i gratulacje że dał Pan radę 

ps. wersje rozwojowe zazwyczaj są w czwartki późnym popołudniem lub wieczorem o ile tam w Chinach nie mają żadnego święta akurat ...

Edytowane przez Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat jak raz dzisiaj robiłem chyba z 5 zrzutów i nie było żadnego problemu z lagowaniem czy błędami - w ogóle nie pamietam żeby były z tym jakieś problemy tam chyba przy okazji którejś wcześniejszej wersji był jakiś problem ze nie pokazywało ich w galerii ale to moment naprawiono - a tak poza tym na razie no problem ....
W końcu udało mi się nagrać filmik pokazujący problem
Różne aplikacje, raz kilka pod rząd bez problemu a raz nie da się żadnego zrzutu zrobić https://cloud.tapatalk.com/s/62de887d413a8/Screenrecorder-2022-07-25-14-07-43-987.mp4

Wysłane z Mi11 Ultra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mateo912 napisał:

W końcu udało mi się nagrać filmik pokazujący problem emoji16.png
Różne aplikacje, raz kilka pod rząd bez problemu a raz nie da się żadnego zrzutu zrobić https://cloud.tapatalk.com/s/62de887d413a8/Screenrecorder-2022-07-25-14-07-43-987.mp4

Wysłane z Mi11 Ultra
 

no to wiadomo już o co chodzi :) u mnie po zrobieniu zrzutu od razu jest podświetlone wyślij i działa jak należy .... nic nie laguje .... to trochę wygląda tak jakby nie było dostępu do tego zrzutu .... może poprawia to w następnej wersji .... ja jeszcze porobie zrzuty na różnych aplikacjach i zobaczę co będzie ....

Edytowane przez Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak przy okazji chciałbym zgłosić ciekawy problem - na pewno związany z połączeniem z netem - czasami przestają się w ogóle ładować strony na chromie (opera to samo) jest połączenie z wifi wygląda że wszystko jest ok ale nie idzie nic wczytać - błąd jak w załączeniu - przełączenie na dane mobilne nic nie daje, włączenie i wyłączenie wifi też nie - zrobienie restartu systemu od razu rozwiązuje problem .... kiedyś już miałem taki problem ale że się nie powtarzał nie uznałem tego za coś istotnego - na tej najnowszej wersji rozwojowej już chyba drugi raz robiłem restart stąd uznałem że warto o tym wspomnieć ....

Screenshot_2022-07-25-17-15-00-386_com.android.chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Master napisał:

no to wiadomo już o co chodzi :) u mnie po zrobieniu zrzutu od razu jest podświetlone wyślij i działa jak należy .... nic nie laguje .... to trochę wygląda tak jakby nie było dostępu do tego zrzutu .... może poprawia to w następnej wersji .... ja jeszcze porobie zrzuty na różnych aplikacjach i zobaczę co będzie ....

tego "laga" mam już od aktualizacji do miui13 :)
w tej wersji doszedł problem z "nie można zapisać" : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, kaciek napisał:

To ciekawe, u mnie cały czas dochodzi do 5% i wywala. Czyściłam dane aplikacji i nic to nie zmienia. To pewnie coś u mnie, ale nie mam pojęcia co. Dzięki za info.

Sendnięte z MI 11
 

no tam ładnie idzie pasek postępu - pod koniec trochę zwalnia a potem jest właśnie takie podsumowanie jak screena zarzucilem .... wygląda że jest ok - w sumie dobrze byłoby żeby ktoś potwierdził jeszcze z innym modelem fona ....

Godzinę temu, mateo912 napisał:

tego "laga" mam już od aktualizacji do miui13 :)
w tej wersji doszedł problem z "nie można zapisać" : )

kurcze to kawał czasu toć ta aktualizacja - 13tka - to już nie wiem chyba z pół roku temu była ... ja dzisiaj tak kontrolnie porobiłem zrzuty na różnych aplikacjach i przeglądarkach i nic nie lagowalo zapisuje się bezproblemowo a opcja wyślij od razu się pojawia zawsze jest aktywna i działa jak należy ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...