Skocz do zawartości

MIUI 22.7.21


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

22721.png

  • Zmiany w wyglądzie aplikacji Zegar
  • Poprawki bezpieczeństwa Androida z sierpnia 2022 r.
  • ROM-y dla Mi 10T Lite i Xiaomi Civi będą później - nie mamy linków do chińskich ROM-ów
  • Planujemy powrót do wsparcia urządzeń z procesorami MediaTeka, lecz potrzebujemy w tej kwestii Waszej pomocy. Więcej szczegółów tutaj
  • Pełna lista zmian: polska, angielska

Przywracanie ROM-ów pod TWRP

Począwszy od wersji MIUI 22.6.22 przywracamy paczki w wersji pod TWRP dla niektórych urządzeń. Otrzymały one bowiem odpowiednie aktualizacje, które dodały obsługę deszyfrowania danych w Androidzie 12. Zbiór TWRP od skkk, które działają z Androidem 12, znajduje się pod tym adresem.

Procedura wgrywania tej aktualizacji różni się w zależności od posiadanego urządzenia (a konkretniej – układu partycji).

Dla urządzeń nieposiadających układu partycji A/B, na przykład Mi 10, konieczne jest:

  • wgranie nowego, działającego recovery w trybie fastboot (komenda fastboot flash recovery nazwa_recovery.img),
  • następnie uruchomienie urządzenia w trybie recovery za pomocą komendy fastboot reboot-recovery
  • wgranie nowej wersji ROM-u z nowego recovery. TWRP nie zostanie podmienione automatycznie podczas aktualizacji – trzeba je wgrać ręcznie tak jak powyżej, deszyfrowanie na starszych wersjach TWRP najpewniej nie będzie działać. Po zainstalowaniu nowego TWRP kolejne aktualizacje będzie już można wykonywać bez powtarzania ww. czynności, prosto przez TWRP.

Dla urządzeń posiadających układ partycji A/B, czyli niemal wszystkich telefonów począwszy od premiery Mi 11, konieczne jest jedynie:

  • uruchomienie nowego recovery z poziomu trybu Fastboot (komenda fastboot boot nazwa_nowego_recovery.img),
  • a następnie wgranie nowej wersji ROM-u z nowego recovery. W tym przypadku TWRP będzie automatycznie wbudowane w system podczas wgrywania ROM-u i kolejne aktualizacje będzie można już instalować bezproblemowo, z nowym TWRP, bez powtarzania omawianych czynności.

Dla urządzeń, które nie otrzymały jeszcze nowego, działającego wydania TWRP, aktualizacje nadal będą wydawane jako paczki pod tryb Fastboot i w tym trybie muszą być wgrywane — szczegóły w naszym artykule.

Częsty problem po pierwszej instalacji ROM-u

Jeśli po instalacji naszego oprogramowania telefon wyświetla informację o tym, iż aplikacja Uprawnienia przestała działać bądź samoczynnie się restartuje, należy wyczyścić dane tej aplikacji w Ustawieniach (Ustawienia > Aplikacje > Zainstalowane > 3 kropki > Pokaż wszystkie aplikacje > wtedy wyszukać Uprawnienia > Wyczyść dane). Po wyczyszczeniu danych aplikacji problem ustąpi.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja znajduje się na naszym forum.

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (klawisze Głośność+ i Power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

W przypadku, gdy posiadamy stockowe recovery od Xiaomi, uruchamiamy je za pomocą tej samej kombinacji klawiszy i wybieramy drugą opcję (Wipe Data), a następnie ją zatwierdzamy. Potem opcją nr 1 uruchamiamy telefon ponownie.

Root

Root z Magisk 25.2 do instalacji z TWRP (plik apk jest jednocześnie instalatorem — w celu instalacji w TWRP należy zmienić rozszerzenie z apk na zip. Najnowsze wersje TWRP wspierają instalację Magiska bez zmiany nazwy). Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Magisk w wersji 24 i wyżej nie wspiera już narzędzia MagiskHide, co może powodować problemy z poprawnym przechodzeniem testu SafetyNet (związanego m.in. z płatnościami Google Pay) przy korzystaniu z roota. Należy wtedy skorzystać ze starszej wersji 23 lub włączyć opcję Zygisk w ustawieniach aplikacji Magisk i wgrać moduł SafetyNet Fix w wersji pod Zygiska.

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska według tego poradnika.

Jednocześnie informujemy, że jesteśmy małą, kilkuosobową grupą, która tworzy tę modyfikację MIUI jako hobby, w wolnym czasie. Nie mamy żadnego powiązania z pracownikami Xiaomi, zatem nie jesteśmy w stanie w żaden sposób wpłynąć na pracę oprogramowania MIUI Global i na poprawę problemów w tymże oprogramowaniu występujących. W związku z tym prosimy o niezgłaszanie nam bugów związanych z Globalem, gdyż w 90% przypadków nie będziemy w stanie Wam pomóc.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć, klikając w przycisk poniżej.

Motyw: tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzucone - ściągnąłem ZIP z alternatywnego serwera (polski) bo z tego pobierania w systemie to nijak nie szło .... po 10 minutach i zerowym postępie dałem spokój .... na razie działa :) tak więc nie marudzić i wrzucać ....

taka drobna uwaga i przy okazji pytanie - po updacie do tej wersji wywaliło mi wiadomości które miałem rozwijane z lewej strony pulpitu (takie różne ciekawostki i artykuły z prasy) teraz są tam jakieś widżety (asystent miui) - w ustawieniach pulpitu jest tam google discover ale pomimo tego że to wlacze to jest tak jak napisałem powyżej - czyli pokazuje tego asystenta - a innych opcji do ustawienia tego jakoś nie widzę .... w sumie do tej pory żaden update tego nie zmieniał - teraz a i owszem ....

Edytowane przez Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Master napisał:

w ustawieniach pulpitu jest tam google discover ale pomimo tego że to wlacze to jest tak jak napisałem powyżej - czyli pokazuje tego asystenta - a innych opcji do ustawienia tego jakoś nie widzę

Możesz zrobić mi log z próby wyboru Google Discover i przejścia do niego? Nie mam jeszcze 22.7.21, bo na Mi 10T Lite jeszcze nie zbudowano, a na obecnej wersji, którą mam, nie mogę tego zreprodukować. Z jakiegoś powodu launcher ignoruje wybór Google Discover.

https://xiaomi.eu/community/threads/guide-logging-with-adb-logcat.63684/

Ewentualnie zainstaluj raz jeszcze aplikację Google bo chyba musiała zniknąć (ale czemu - nie wiem, nie ruszalismy jej o ile wiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kacper Skrzypek napisał:

Możesz zrobić mi log z próby wyboru Google Discover i przejścia do niego? Nie mam jeszcze 22.7.21, bo na Mi 10T Lite jeszcze nie zbudowano, a na obecnej wersji, którą mam, nie mogę tego zreprodukować. Z jakiegoś powodu launcher ignoruje wybór Google Discover.

https://xiaomi.eu/community/threads/guide-logging-with-adb-logcat.63684/

ok spróbuję - ogólnie żadnego błędu nie pokazuje - tam można wybrać trzy opcje - asystenta discover i brak - po prostu po wybraniu Discover dalej jest asystent .... oczywiście przy ustawieniu brak - jest brak :) myslalem że może jak ustawie brak a potem dam discover to będzie ok - ale nie - dalej wrzuca asystenta - może tam w tych ustawieniach po prostu jest przez pomyłkę zalinkowany asystent do Discovera ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Kacper Skrzypek napisał:

Ewentualnie zainstaluj raz jeszcze aplikację Google bo chyba musiała zniknąć (ale czemu - nie wiem, nie ruszalismy jej o ile wiem)

i temat rozwiązany .... wlazłem do sklepu Googla i zainstalowałem - co ciekawe ta aplikacja wyglądała tak jakby nie była jeszcze instalowana - tzn była tylko opcja zainstaluj - po instalacji discover od razu wskoczyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie.

Jestem posiadaczem Mi11Pro. Jakimś cudem udało mi się zainstalować MIUIPolska. Potem przez pewien czas aktualizowałem co tydzień, aktualnie mam 22.6.15. Jednak kilka tygodni temu zmienił się sposób aktualizacji i niestety poległem. Jestem laikiem w tych tematach dlatego zapis „uruchomienie nowego recovery z poziomu trybu Fastboot komenda fastboot boot nazwa_nowego_recovery.img), a następnie wgranie nowej wersji ROM-u z nowego recovery” jest dla mnie nie do ogarnięcia. Szukałem i czytałem w necie o powershellu, cmd itp., ściągnąłem android tools ale na niewiele to się zdało, nie udało mi się zainstalować aktualizacji. Z pozycji tela wszedłem do recovery (z ustawień) ale pokazały się chińskie krzaczki i bałem się cokolwiek działać, żeby nie uceglić tela.

Dlatego bardzo proszę o napisanie w możliwie zrozumiały dla laika (łopatologicznie) sposób procesu aktualizacji, jaki program uruchomić, gdzie przekopiować rom, czy rozpakowany czy nie, jak uruchomić nowe recovery z trybu fastboot a następnie wgrać nowy rom itd.

Z góry dziękuję za pomoc i wyrozumiałość.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, edyp13 napisał:

Witam wszystkich serdecznie.

Jestem posiadaczem Mi11Pro. Jakimś cudem udało mi się zainstalować MIUIPolska. Potem przez pewien czas aktualizowałem co tydzień, aktualnie mam 22.6.15. Jednak kilka tygodni temu zmienił się sposób aktualizacji i niestety poległem. Jestem laikiem w tych tematach dlatego zapis „uruchomienie nowego recovery z poziomu trybu Fastboot komenda fastboot boot nazwa_nowego_recovery.img), a następnie wgranie nowej wersji ROM-u z nowego recovery” jest dla mnie nie do ogarnięcia. Szukałem i czytałem w necie o powershellu, cmd itp., ściągnąłem android tools ale na niewiele to się zdało, nie udało mi się zainstalować aktualizacji. Z pozycji tela wszedłem do recovery (z ustawień) ale pokazały się chińskie krzaczki i bałem się cokolwiek działać, żeby nie uceglić tela.

Dlatego bardzo proszę o napisanie w możliwie zrozumiały dla laika (łopatologicznie) sposób procesu aktualizacji, jaki program uruchomić, gdzie przekopiować rom, czy rozpakowany czy nie, jak uruchomić nowe recovery z trybu fastboot a następnie wgrać nowy rom itd.

Z góry dziękuję za pomoc i wyrozumiałość.

Pozdrawiam

da się to ogarnąć :) powinien Pan sobie z tym poradzić - ja już komuś pisałem o tym krok po kroku w wątku dla poprzedniej wersji .... ale to byłoby tak - najpierw pobierz sobie paczkę ZIP z nową wersją systemu (nie ma potrzeby rozpakowywania tego), odpal telefon w trybie fastboot i podłącz go do kompa (upewnij się że jest właściwy sterownik żeby nie było jakiegoś konfliktu - sterki znajdziesz w necie), ściągnij paczkę ADB - tam powinien być plik wykonywalny fastboot - na stronie miui polska poszukaj do pobrania właściwy plik obrazu Twrp (link do pobrania twrp jest też w początkowym opisie tego wątku - wybierz oczywiście właściwy dla Twojego fona) jak będziesz miał ten twrp to wrzuć go do katalogu gdzie rozpakowałes/zainstalowales to ADB - będziesz miał wtedy plik fastboot i IMG w jednym katalogu - jak masz podłączony fon w trybie fastboot wydajesz komendę fastboot boot nazwatwrp.img - to załaduje do fona obraz twrp a po restarcie telefon odpali się już w tym trybie - uruchomi się to początkowo w oryginalnym chińskim ale to łatwo można przełączyć na angielski - klikasz sobie na drugim kafelku od dołu w prawej kolumnie i tam na górze po prawej stronie będzie kula ziemska gdzie można wybrać angielski - jak to zrobisz klikasz kafelek install i wskazujesz pobrana wcześniej paczkę z romem - no i czekasz .... potem restartujesz fona albo czekasz na restart jak zaznaczyłeś że ma być auto reboot - no i to w zasadzie wszystko - to twrp będzie już na stałe wrzucone w telefonie więc potem nie trzeba znowu go wrzucać przez fastboota - jak ściągniesz paczkę z romem i dasz uruchom w recovery to już odpali się to twrp i tylko wskazujesz paczkę przez install ....

Edytowane przez Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Mi11i poszło bez problemu przez TRWP aktualizacje pobrałem ręcznie na telefon ze strony, bo z automatu przerywało, albo nie chciało ruszyć pobieranie.

Wydaję mi się, że bateria lepiej trzyma, ale usługi niektóre usługi od googla musiałem dograć ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Master napisał:

da się to ogarnąć :) powinien Pan sobie z tym poradzić - ja już komuś pisałem o tym krok po kroku w wątku dla poprzedniej wersji .... ale to byłoby tak - najpierw pobierz sobie paczkę ZIP z nową wersją systemu (nie ma potrzeby rozpakowywania tego), odpal telefon w trybie fastboot i podłącz go do kompa (upewnij się że jest właściwy sterownik żeby nie było jakiegoś konfliktu - sterki znajdziesz w necie), ściągnij paczkę ADB - tam powinien być plik wykonywalny fastboot - na stronie miui polska poszukaj do pobrania właściwy plik obrazu Twrp (link do pobrania twrp jest też w początkowym opisie tego wątku - wybierz oczywiście właściwy dla Twojego fona) jak będziesz miał ten twrp to wrzuć go do katalogu gdzie rozpakowałes/zainstalowales to ADB - będziesz miał wtedy plik fastboot i IMG w jednym katalogu - jak masz podłączony fon w trybie fastboot wydajesz komendę fastboot boot nazwatwrp.img - to załaduje do fona obraz twrp a po restarcie telefon odpali się już w tym trybie - uruchomi się to początkowo w oryginalnym chińskim ale to łatwo można przełączyć na angielski - klikasz sobie na drugim kafelku od dołu w prawej kolumnie i tam na górze po prawej stronie będzie kula ziemska gdzie można wybrać angielski - jak to zrobisz klikasz kafelek install i wskazujesz pobrana wcześniej paczkę z romem - no i czekasz .... potem restartujesz fona albo czekasz na restart jak zaznaczyłeś że ma być auto reboot - no i to w zasadzie wszystko - to twrp będzie już na stałe wrzucone w telefonie więc potem nie trzeba znowu go wrzucać przez fastboota - jak ściągniesz paczkę z romem i dasz uruchom w recovery to już odpali się to twrp i tylko wskazujesz paczkę przez install ....

Niestety znowu utknąłem. Mam nowy rom, twrp i platform tools.rar (tam jest adb, oczywiście po rozpakowaniu). Niestety klikając na adb nic nie otwiera/uruchamia i nie mogą wydać komendy, może ściągnąłem złe adb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, edyp13 napisał:

Niestety znowu utknąłem. Mam nowy rom, twrp i platform tools.rar (tam jest adb, oczywiście po rozpakowaniu). Niestety klikając na adb nic nie otwiera/uruchamia i nie mogą wydać komendy, może ściągnąłem złe adb.

ja jak pamiętam to chyba ściągałem takie coś - adb instaler 1.4.3 - tak pisze teraz z pamięci bo nie jestem przy kompie - tam po zainstalowaniu w katalogu powinien być ten plik wykonywalny fastboot - wrzuć do tego katalogu ten obraz twrp - tylko zmień sobie nazwę na jakąś ludzka (np. twrp) a potem jedziesz już komendą fastboot boot twrp.img ....

Edytowane przez Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kacper Skrzypek napisał:

Bo adb samo w sobie nie uruchomi żadnego interfejsu. Musisz uruchomić wiersz poleceń w katalogu, w którym masz rozpakowane ADB.

Mogę ci pomóc zdalnie, napisz na PW.

chodzi o uruchomienie powershella? to już odpaliłem (shift + prawy myszy), ale nie reaguje na komendę fastboot boot twrp.img

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panie Kacprze - jest rebuildowany nowy rom? coś tam istotnego? wrzucać czy można przeczekać do kolejnej rozwojowej?

8 minut temu, edyp13 napisał:

chodzi o uruchomienie powershella? to już odpaliłem (shift + prawy myszy), ale nie reaguje na komendę fastboot boot twrp.img

powershella odpal będąc w katalogu adb czyli tam gdzie masz plik fastboot i ten obraz twrp żeby ścieżka już tam była aktywna do tych plików - o ile pamiętam to ADB przez tego instalera domyślnie wrzuca się na C i katalog ADB - jeśli odpaliłes powershella gdzie indziej to by wyjaśniało czemu nie reaguje na komendę .... bo nie ma ścieżki do pliku fastboot

Edytowane przez Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Master napisał:

panie Kacprze - jest rebuildowany nowy rom? coś tam istotnego? wrzucać czy można przeczekać do kolejnej rozwojowej?

powershella odpal będąc w katalogu adb czyli tam gdzie masz plik fastboot i ten obraz twrp żeby ścieżka już tam była aktywna do tych plików - o ile pamiętam to ADB przez tego instalera domyślnie wrzuca się na C i katalog ADB - jeśli odpaliłes powershella gdzie indziej to by wyjaśniało czemu nie reaguje na komendę .... bo nie ma ścieżki do pliku fastboot

Mały kroczek w przód, twrp udało sie zainstalować, jednak sam rom się wykrzacza praktycznie na sam koniec, nie może czegoś zamontować :-(.

Mam nadzieję, że nie ucegliłem fona.

1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, edyp13 napisał:

Mały kroczek w przód, twrp udało sie zainstalować, jednak sam rom się wykrzacza praktycznie na sam koniec, nie może czegoś zamontować :-(.

Mam nadzieję, że nie ucegliłem fona.

1.JPG

a system wstaje czy nie? po restarcie z twrp? nie miałem nigdy takich błędów u siebie - trza by w necie poszukać co te komunikaty oznaczają ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Master napisał:

a system wstaje czy nie? po restarcie z twrp? nie miałem nigdy takich błędów u siebie - trza by w necie poszukać co te komunikaty oznaczają ....

jak restartuję to cały czas wchodzi w fastboot, nie uruchamia się miui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kacper Skrzypek napisał:

Spróbuj zatem wejść w TWRP... Być może po drodze coś się popsuło.

w twrp wchodzi, ale jak rozpoczynam ponownie instalację to wykrzacza się w tym samym miejscu, na końcu, próbowałem kilkukrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, edyp13 napisał:

jak restartuję to cały czas wchodzi w fastboot, nie uruchamia się miui

tam jak twrp nie zrobi automatycznie restartu po instalacji nowej wersji to trza wybrać z menu reboot i tam na górze na liście wybrać system - może to odpali normalnie miui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Master napisał:

tam jak twrp nie zrobi automatycznie restartu po instalacji nowej wersji to trza wybrać z menu reboot i tam na górze na liście wybrać system - może to odpali normalnie miui

No niestety, teraz to już nawet nie wchodzi do twrp, nie mogę nic z tel zrobić, ciągle uruchamia się w fastboot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, edyp13 napisał:

No niestety, teraz to już nawet nie wchodzi do twrp, nie mogę nic z tel zrobić, ciągle uruchamia się w fastboot

a jak uruchomisz telefon w trybie recovery? tzn wyłącz go a potem jak będziesz uruchamiał to trzymaj razem przycisk power z przyciskiem volume up

ogolnie jak nie masz tam nic cennego w fonie to możesz w razie czego pobrać sobie instalke miui polska w wersji pod fastboota a nie pod twrp i postawić czysty system poprzedzony wipem .... nie pamiętam tylko która była ostatnia taka wersja systemu - twrp to jest gdzieś chyba od miesiąca więc trza zobaczyć z archiwum do pobrania jakaś wersję np z przed półtora miesiąca .... z tego co patrzyłem to wersja 22.6.15 jest chyba ostatnią instalowaną bez konieczności stosowania twrp ....

ps. pamiętaj że w razie co zawsze możesz tez odpalić twrp w telefonie poleceniem fastboot boot twrp.img ... oczywiście w razie potrzeby 

a co do instalacji tej wersji pod fastboota bez twrp to masz tak - ściągnij sobie tą wersję 22.6.15 na kompa, rozpakuj paczkę i tam w katalogu będą dwa pliki wykonywalne - jeden z instalka na czysto (wipe) i drugi do update bez utraty danych - fona oczywiście podpinasz do kompa - musi być w trybie fastboot i odpalasz ten plik wykonywalny z wipem jako administrator - najszybciej to kliknąć dziada prawym przyciskiem i tam będzie uruchom jako admin no i zostaje siedzieć i czekać ....

Edytowane przez Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, mateo912 napisał:

mi 11ultra- po instalacji tej wersji pojawił się nowy problem ze zrzutami ekranu (stary tj bardzo duży lag przy zrobieniu zrzutu który opisywałem parę wersji temu). 
co 2-3 próba zrobienia zrzutu ekranu wywala błąd "nie udało się zapisać" :)

akurat jak raz dzisiaj robiłem chyba z 5 zrzutów i nie było żadnego problemu z lagowaniem czy błędami - w ogóle nie pamietam żeby były z tym jakieś problemy tam chyba przy okazji którejś wcześniejszej wersji był jakiś problem ze nie pokazywało ich w galerii ale to moment naprawiono - a tak poza tym na razie no problem ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Master napisał:

a jak uruchomisz telefon w trybie recovery? tzn wyłącz go a potem jak będziesz uruchamiał to trzymaj razem przycisk power z przyciskiem volume up

ogolnie jak nie masz tam nic cennego w fonie to możesz w razie czego pobrać sobie instalke miui polska w wersji pod fastboota a nie pod twrp i postawić czysty system poprzedzony wipem .... nie pamiętam tylko która była ostatnia taka wersja systemu - twrp to jest gdzieś chyba od miesiąca więc trza zobaczyć z archiwum do pobrania jakaś wersję np z przed półtora miesiąca .... z tego co patrzyłem to wersja 22.6.15 jest chyba ostatnią instalowaną bez konieczności stosowania twrp ....

ps. pamiętaj że w razie co zawsze możesz tez odpalić twrp w telefonie poleceniem fastboot boot twrp.img ... oczywiście w razie potrzeby 

a co do instalacji tej wersji pod fastboota bez twrp to masz tak - ściągnij sobie tą wersję 22.6.15 na kompa, rozpakuj paczkę i tam w katalogu będą dwa pliki wykonywalne - jeden z instalka na czysto (wipe) i drugi do update bez utraty danych - fona oczywiście podpinasz do kompa - musi być w trybie fastboot i odpalasz ten plik wykonywalny z wipem jako administrator - najszybciej to kliknąć dziada prawym przyciskiem i tam będzie uruchom jako admin no i zostaje siedzieć i czekać ....

Pół nocy walczyłem i nic nie osiągnąłem. Jakiej kombinacji klawiszy bym nie użył (pwr + volume up czy down) to tel i tak przechodzi do fastboot. Na tel mam sporo ważnych dla mnie danych, więc nie chciałbym wszystkiego stracić. jak próbuję wgrać twrp to mi wyskakuje taki błąd - zdjęcie. 

2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...